Ar kada nors susimąstėte, kodėl prancūzės be regimų pastangų atrodo elegantiškos ir liaunos, nesvarbu, koks jų amžius? Iš ryto jos geria kavą su riebiu sluoksniuotos tešlos raguoliu, pietų pertraukos neiškeičia į kankynę sporto klube, o vakare restorane šakute negainioja po lėkštę vieno žirnelio. Jos net valgo šokoladinius putėsius, kuriuos padavėjas atneša su milžinišku dubeniu, kad svečias įsidėtų pats. Negailėdamas.
Galima į šį klausimą atšauti pavydo kupinu tonu: „Jų kaulai smulkučiai“, „Tokie genai“, „Jų maistas lengvas“, „Geruose restoranuose porcijos mažos“ ir panašiais juokingais pasiteisinimais. Gali būti, kad gražius drabužius mėgstančias prancūzes smarkiai tramdo jų dizaineriai, kurie užsispyrę nesiuva didesnių dydžių apdarų, tačiau ši drastiška priemonė tikrai nėra vienintelė.
Dieta – bestseleris
Tikėtina priežastis vis dėlto guli lėkštėje. Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą.
Kai gydytojas Pierre'as Dukanas tėvynėje paskelbė naują savo atrastą mitybos būdą, jo knyga ilgai laikėsi bestselerių sąrašuose. Per dešimtmetį patikrinta, šiandien ji pamažu plinta po kitas šalis, o geriausia rekomendacija – 1,5 milijono prancūzių, tvirtinančių, kad šitaip jos maitinasi daug metų, nebadauja ir jaučiasi puikiai.
Susiviliojusios amžina dietininkės svajone – liaunas kūnas ir skanus maistas – garsenybės Giselle Bundchen ir Jennifer Lopez taip pat pasidavė Dukano dietai, Prancūzijoje dar žinomai „Protal“ pavadinimu. Tiesa, šių moterų „atskaitos taškas“ 90 procentų europiečių ir amerikiečių jau savaime yra nepasiekiama svajonė.
Priešingai daugybei dietų su begale taisyklių, Dukano dieta gana nesunkiai įsimenama: tereikia skirti baltymus, riebalus bei angliavandenius ir derinti draudimus su sveiku protu. Kartais sakoma, kad pagal Dukano dietą leidžiama valgyti kiek nori ir neverčiama mankštintis, tačiau sveikas protas sako, kad būtent dėl tokios tinginystės tenka griebtis žiaurių priemonių.
Tobulas planas
Puslapis 1 iš 7