Nėštumas > Gimdymas > Kas yra epidūrinė anestezija
 

Kas yra epidūrinė anestezija


2013 01 13 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Kas yra epidūrinė anestezija

Vaiko gimimas labai svarbus moters gyvenime. Tačiau moteris labiausiai bijo skausmo: kartais dėl to, kad bijo būsimo gimdymo nežinios, kartais todėl, kad prisiklauso draugių istorijų.

Todėl, besiruošiant gimdymui, mama, kaip taisyklė, bando surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos: renkasi ligoninę, susipažįsta su gydytoju, domisi kūdikio ir gimdyvės krepšeliu.

Iš tikrųjų, skausmas gimdymo metu yra vienas intensyviausių. Mamai, kuriai yra rekomenduojamas Cezario pjūvis, jaudinasi, ar viskas bus gerai su vaiku, kol ją veiks anestezija. Tačiau yra ir alternatyva tradicinei anestezijai – tai epidūrinė anestezija (nejautra).

Geriau ir mamai, ir vaikui. Kas yra epidūrinė nejautra?

Nugaros smegenų nervinės galūnės yra apsiraizgiusios epidūrinėje erdvėje. Čia ir suleidžiami vaistai, kad blokuotų nervinių galūnių jautrumą. Žmogus išlieka aiškioje sąmonėje esant epidūrinei nejautrai. Nepaisant įvairiausių gandų, ši procedūra neliečia pačių nugaros smegenų. Jei operaciją atlieka profesionalai, nugaros smegenys lieka net nepaliesti.

Kokiais atvejais medikai taiko šį metodą?

Galimi abu atvejai – bendra narkozė arba vietinė. Kiekviena iš jų turi savo privalumus ir trūkumus, riziką ir galimas komplikacijas. Epidūrinė nejautra dažniausiai yra siūloma Cezario pjūvio, gimdymo, ginekologinių operacijų metu, taip pat atliekant traumatologines, urologines, stuburo operacijas, ir netgi esant miokardo infarktui.

Kaip vyksta epidūrinės nejautros procedūra?

Procedūra atliekama apatinėje nugaros dalyje. Moteris sėdi arba guli ant šono. Kad procedūra nebūtų tokia skausminga, iš pradžių įleidžiami vietiniai nuskausminamieji. Po to į epidūrinę sritį įvedama speciali adata, įstatomas kateteris, per kurį yra lašinami nuskausminamieji reikiamą laiką. Technologija leidžia keisti anestetiko dozę ir koreguoti pagal aplinkybes.

Epidūrinės nejautros privalumai Cezario pjūvio metu

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
santa
2012-10-21 02:57:18
aisku kam kesti visa tai, bet tik tada jei tai isskirtinis atvejis ir gymdimas tikrai sukus trukstantis kelias paras, taciau jei tai tik keliu valandu klausimas... tai ar verta.. kai pagimdzius pamatai savo mazili visi skausmai praeina ir supranti vardan ko ta visa istverei, nepamirskit kad mazilis taip pat gimdama istverialabai dideli skausma... tai manau savanaudiska galvoti tik apie save
Barbi
2012-07-20 10:24:34
As PRIES! Man po pirmo gimdymo (su epidura) jau 10 metu pastoviai skauda nugara, toje vietoje kur dare ta epidura. Panasia istorija turi ir dar pora trejeta mano pazistamu... Kodel apie tai tyli gydytojai? Matyt tokia jau tu visu prakisamu vaistu politika. Antra karta gimdysiu be epiduros ir manau, kad geriau pakenteti viena karta, nei po to visa gyvenima. Sekmes!
ne lt
2012-07-19 15:12:53
na ir dvyres kokios,niekas medaliu neuzkbins!na bet zinoma galit gimdyt ir be epiduro,plauku nedazyt nes kenkia,auto neturet nes klimatas syla ir t.t...21a.gyvename,na ir kodel nepasinaudoti tau suteiktomis galimybemis???kam reikia kesti skausma ,jei jo galima nejausti...mmm?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Ema