Nėštumas > Gimdymas > Pratimai ruošiantis gimdymui
 

Pratimai ruošiantis gimdymui


2013 01 10 | Autorius: Parengta pagal Fitpregnancy.com
 

Besiruošiant motinystei keičiasi ne tik mintys, bet ir kūnas. Tam, kad išlaikytumėte gerą fizinę formą ir paruoštumėte gimdymui raumenis, kurie aktyviai dalyvaus procese, jau nėštumo metu treniruokitės.

1. Kvėpavimas pilvu.

Toks kvėpavimas stiprina pilvo presą ir pilvo dugną, paruošia lengvesniam gimdymui ir leidžia greičiau susigrąžinti buvusias formas po gimdymo.

Atsisėskite, kojas sukryžiuokite, apatine nugaros dalimi galite atsiremti, rankas uždėkite ant pilvo. Nugara ir pečiai nejuda. Lėtai įkvėpkite per nosį taip, kad pajustumėte, kaip išsipučia pilvas. Iškvėpkite per burną sutraukdama pilvą, tarsi mėgintumėte pritraukti bambą prie stuburo.

Privalumai: stiprėja pilvo raumenys.

2. Pilvo šokis keturiom

A. Atsistokite ant grindų keturiom, pasirėmusi plaštakomis ir keliais. Plaštakos - tiesiai po pečiais, keliai - pečių plotyje. Stenkitės išlaikyti nugarą tiesią. Atpalaiduokite ir įtraukite pilvą, tarsi norėtumėte bambą pritraukti prie stuburo. Sulaikykite pilvą tokioje padėtyje. Kvėpuokite normaliai. Parieskite savo dubenį pilvo link, tarsi gaktikauliu siektumėte bambos. Pakartokite pratimą 5 kartus.

B. Kai atliksite 5 pratimus, baigdama paskutinįjį pakeiskite kūno padėtį: pastatykite vieną koją į priekį ir priklaupkite atsirėmusi į kelį abiem rankom.

Privalumai: stiprina preso raumenis, apatinę ir viršutinę korpuso dalį.

3. Liftas

A. Atsisėskite ant grindų, nugara tiesi, atremta į kietą paviršių. Vieną ranką uždėkite ant pilvo viršaus, kitą pakiškite po pilvu.

B. Įsivaizduokite, kad jūsų pilvas – tai horizontaliai judantis liftas, keliaujantis per 6 „aukštus“: įkvėpkite, iškvėpkite, ir kaskart traukite savo pilvą gilyn, link stuburo, kol „nustumsite“ iki penkto aukšto. Sulaikykite kvėpavimą, suskaičiuokite iki 30. O dabar 5 kartus trumpai dar truktelėkite pilvą link stuburo, tarsi 5 kartus greitai keliautumėte iš 5-to į 6-tą aukštą ir atgal.

Privalumai: stiprina skersaruožius pilvo preso raumenis.

4. Kombinuoti pritūpimai

A. Atsistokite tiesiai, kojos – kiek plačiau nei pečių plotyje, rankomis patogiai pasiremk, pavyzdžiui, į kėdės atramą.

B. Iš lėto tūpk į gilų pritūpimą, pėdos ir kulnai turi tvirtai remtis į žemę. Tokioje padėtyje atlik Kegelio pratimų seriją, kaskart įkvėpdama įtraukinėkite pilvą. Pratimą pakartokite 5 kartus.

Privalumai: stiprina pilvo presą, šlaunis, pilvo dugną ir makšties sieneles.

 

 


 


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Akvile