Namai > Teisė > A. Zuokienė: Rugsėjo...
 

A. Zuokienė: Rugsėjo 1-ąją svarbu turėti šeimos tradicijas


2012 08 31 | Autorius: Svajūnė Šutaitė
 

A. Zuokienė: Rugsėjo 1-ąją svarbu turėti šeimos tradicijas

Pirmadienį pirmą kartą pradinių ir kiek vyresnių klasių moksleivius tėveliai į mokyklas lydės ramia širdimi. Vaikus iki 12 metų amžiaus auginantys tėvai jau turės oficialų laisvą pusdienį kartu su atžalomis dalyvauti jų mokyklose rengiamoje mokslo metų pradžios šventėje. Tokia lengvata, kurią prieš dvejus metus inicijavo Seimo narė Agnė Zuokienė, šiais metais buvo papildytas Darbo kodeksas. Nauja galimybė suteiks tėvams ir naujų įsipareigojimų kartu su vaikais praleisti svarbią dieną turiningai.

„Tokio amžiaus vaikams labai svarbu, kad pirmąją mokslo metų dieną tėvai būtų su jais mokykloje – šeimos palaikymas leidžia drąsiau jaustis po vasaros atostogų vėl įžengus į mokyklą. Šeimos bendrystė, kuri ypatingai svarbi vaiko raidai, ir buvo paskata siekti šios lengvatos įteisinimo, – sako A. Zuokiene. – Tikėtina, kad galimybė ramiai pabūti su vaiku Rugsėjo 1-ąją, bus ir naujų šeimos tradicijų pradžia“.

Pasak A. Zuokienės, nebūtina kasmet šią dieną rengti ištaigingus pietus ar kaskart ją pažymėti brangiomis dovanomis vaikui – net ganėtinai paprasti dalykai ilgainiui tampa jam miela šeimos tradicija, kurią užaugus norėsis perkelti ir į savo sukurtą šeimą. „Mūsų šeima jau 12-ka metų Rugsėjo 1-ąją bet kokiu oru kopia į Gedimino kalną: pradėjome, kai vyriausioji dukra Gabrielė, dabar pirmakursė studentė, buvo pirmokė, – pasakoja moteris. – O šį rudenį pradėsime naują tuziną rugsėjų su mažąja Emilija“.

A. Zuokienė sako tikinti, jog darbdaviai geranoriškai priims naująją lengvatą ir sudarys sąlygas vaikus auginantiems darbuotojams tinkamai ja pasinaudoti.
 


 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Damir