Sveikata > Ligų prevencija > 5 būdai, kaip žiemą...
 

5 būdai, kaip žiemą sustiprinti imunitetą


2012 12 03 | Autorius: Klaudija J.
 

5 būdai, kaip žiemą sustiprinti imunitetą

Gruodis - ne tik džiugus Kalėdų laukimo metas, tačiau kartu - žiemos pradžia, laikas, kai oras ženkliai atšąla ir itin padaugėja įvairių grėsmių peršalti. Šiandien norime su jumis pasidalinti 5 efektyviais imuniteto stiprinimo būdais, kurie nekainuos nei daug pinigų, nei daug jūsų laiko.

1. Sumažinkite patiriamo streso kiekius. Medituokite, užsiimkite joga, klausykite daugiau raminančios muzikos, skaitykite, užsiimkite rankdarbiais, gaminkite savo malonumui ar tiesiog raskite efektyvių stresą mažinančių būdų būtent jums. Moksliškai įrodyta, jog daug streso patiriantys ir su tuo nekovojantys žmonės įvairiomis peršalimo ligomis suserga žymiai dažniau. Priežastis - ženkliai silpnesnė imuninė sistema.

2. Kelis kartus per dieną skirkite laiko 10-ties minučių pasivaikščiojimams lauke. Tokios mankštos priverčia antikūnius ir balstąsias kraujo ląsteles po kūną keliauti greičiau. Būtent taip organizme kilęs ligos židinys randamas greičiau ir imuninė sistema su liga kovoti pradeda dar nepasireiškus pirmiesiems sindromams.

3. Maistą kepkite tik su alyvų ir rapsų aliejais. Būtent šiuose aliejuose yra sveikųjų riebalų, kurie veikia kaip tepalas ar alyva ląstelėms. Tai didina jų aktyvumą ir skatina imuninės sistemos atsparumą.

4. Venkite persivalgyti. Tai ne tik kenkia jūsų išvaizdai, tačiau ir ženkliai silpnina imuninę jūsų organizmo sistemą. Viršsvorio turinys turi didesnę tikimybę susirgti įvairiomis peršalimo ligomis.

5. Išsimiegokite. Kiekviena mūsų turime žinoti, kiek valandų miego mums pakanka, jog jaustumėmės žvalios ir pailsėjusios. Tad būtent tiek jo sau kasdien ir skirkite, nes miegas labai aktyviai stimuliuoja bei energizuoja imunitetą.

Visų šių punktų turėtumėte laikytis ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metų laiku. Tausokite ir saugokite save!


Gairės:  gruodis,  Imunitetas,  Kalėdos,  patarimai,  top
 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Gvidas