Nėštumas > Gimdymas > Namuose gimdančios moterys...
 

Namuose gimdančios moterys yra nemadinga mažuma


2013 02 23 | Autorius: Z. Čepaitė
 

Namuose gimdančios moterys yra nemadinga mažuma

Lietuvoje moterys kaunasi dėl teisės gimdyti namuose. Valdžia skelbia griežtą „ne“ šiai esą viduramžiškai tradicijai. Anglijoje moterys gimdyti namuose gali, bet šia teise naudojasi ne daugiau kaip 2 -3 procentai gimdyvių. Ar verta mojuoti kumščiais dėl teisės, kuria naudosis tik nemadinga ir politinės įtakos neturinti mažuma?

Pamenu, prieš penketą-šeštą metų ne viena Anglijoje besilaukianti lietuvaitė paskutiniams nėštumo mėnesiams artėjant gimdyti dumdavo į Lietuvą – vyravo įsitikinimas, kad ten geriau ir saugiau. O ir saviškiai bei artimieji, mamos ir tetos arčiau. Į Angliją sugrįždavo vaikeliui ūgtelėjus, nes vaikus auginančioms ypač vienišoms mamoms čia geresnės sąlygos.

Pastaruoju metu į Lietuvą gimdyti važiuojama vis rečiau, ir diskusijos, kur geriau gimdyti – Anglijoje ar Lietuvoje, kurį laiką buvusios viena iš dažniausiai diskutuojamų temų tinklapyje Anglija.lt, beveik išblėso. Į Lietuvą gimdyti pastaruoju metu susiruošia nebent visiškai nemokančios kalbos arba pasigedusios savų sienų.

Apie gimdymą būsimos mamytės ir interneto forumuose ir šiaip bendraudamos diskutuoja daug, bet negirdėjau, kad joms rūpėtų gimdymo namuose galimybė. Gal nežino? Žino, nes apie teisę rinktis, kur gimdyti – ligoninėje, namuose ar specializuotose motinystės centruose, gimdyvę prižiūrintis gydytojas paprastai informuoja jau pirmojo vizito metu. Tiesa, kai kada ta informacija pateikiama formaliai – turi teisę ir tiek, tačiau pagal įstatymą gydytojas privalo su nėščiąja aptarti visas galimybes, kad ši galėtų rinktis labiausiai priimtiną.

Kas lemia, kad gimdymas namuose Anglijos lietuvių nevilioja? Visos, su kuriomis teko ta tema kalbėti, prisipažino, kad dažniausia priežastis – baimė. Antroji – kad gimdytum namuose reikia turėti namus, o dauguma juk glaudžiasi išsinuomotose kambariukuose. Ir trečia - paruošti namus gimdymui per daug vargo.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Hermina