Vaikai > Vystymasis > Kodėl verkia kūdikiai?
 

Kodėl verkia kūdikiai?


2014 02 27 | Autorius: Vaikystės Sodas
 

Kodėl verkia kūdikiai?

Ispanų mokslininkai tyrė tėvų „taiklumą“ spėjant, kokios emocijos pravirkdė jų kūdikius. Pasirodo, labiausiai atskirti padeda akių judesiai ir paties verksmo dinamika, skelbia „Spanish Journal of Psychology“.

Išties nelengva atspėti, ko verkia naujagimis. Ypač „pirmakarčiams“ tėvams. Nors dažniausios priežastys yra žinomos – alkis, skausmas, baimė, pyktis – tačiau jas atpažinti nėra paprasta. Pasak Valensijos universiteto tyrėjo M. Choliz'o, verksmas – vienas iš svarbiausių būdų kūdikiui pranešti apie savo neigiamus jausmus, o dažnai – ir vienintelis.

Taigi ispanai ėmėsi tirti 3-18 mėnesių kūdikių verksmo, kurį sukėlė baimė, pyktis arba skausmas, skirtumus. Tuo pačiu mokslininkai stebėjo ir tėvų gebėjimą pastebėti, atpažinti emociją bei į ją reaguoti dar prieš mažyliui pravirkstant.

Paaiškėjo, kad verkdami iš pykčio ar baimės, kūdikiai būna atsimerkę, tačiau jei verksmą sukėlė skausmas, akys lieka atmerktos. Jei mažiukas verkia iš pykčio, garso intensyvumas palaipsniui auga, gestai bei judesiai stiprėja. O štai bijant ar skaudant, verksmas būna vienodai stiprus visą laiką.

Tiriant taip pat paaiškėjo, kad tik mažuma geba atskirti verksmo priežastį, ypač painioja pyktį ir baimę. Nepaisant to, kad dėl priežasties tėvai nebūna visiškai įsitikinę, verkiantys iš skausmo kūdikiai sulaukia jų instinktyviai didesnio emocinio atsako bei paguodos, nei verkiantys iš pykčio ar baimės.

Technologijų karta

Šiandieniniai tėvai, kuriems nepavyksta iššifruoti nuosavo mažylio verksmo priežasčių, gali į pagalbą pasitelkti aparatus. Jau sukurtas vaiko verkimo analizatorius, kuris pagal verksmo pobūdį išsiaiškina verkimo priežastį. Padėjus prietaisą greta verkiančio kūdikio po keliolikos sekundžių ekrane pasirodo užrašas, pvz., alkanas. Kartu pridedamos instrukcijos, kaip nuraminti vaiką įvairiais atvejais. Regis, beliko sulaukti elektroninio nuramiklio, rašo “Vaikų sodo” tinklalapis.

Smulkiau apie požymius:

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
Lina
2014-02-28 16:15:58
Paaiškėjo, kad verkdami iš pykčio ar baimės, kūdikiai būna atsimerkę, tačiau jei verksmą sukėlė skausmas, akys lieka atmerktos. Kaip suprast si sakini? Abiem atvejais jos atmerktos?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile