Nėštumas > 9 mėnesiai > Kaip maitintis nėštumo...
 

Kaip maitintis nėštumo metu?


2015 05 10 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip maitintis nėštumo metu?

Apie mitybą dažniausiai pamąstome, kai laukia dideli pokyčiai, o ar gali būti svarbesnis pokytis, nei jumyse augantis mažas žmogus? Ką ir kiek reikia valgyti, kad ir jūs, ir vaikelis jaustumėtės sveikai ir žvaliai.

Nereikia valgyti už du

Nėščiosios linkusios persivalgyti labiau dėl streso, liūdesio, dėl hormoninių pakitimų svyruojančios nuotaikos, o ne dėl to, kad iš tiesų jaučiasi alkanos, o tai vėliau veda į svorio padidėjimą, dar didesnį nepasitenkinimą savimi, virškinimo sutrtikimus. Paskaičiuota, kad pirmojo trimestro metu papildomų kalorijų visai nereikia, o likusio nėštumo metu pakanka papildomų 300 kalorijų per dieną, tiek gausite suvalgiusios kelis vaisius ir saują riešutų, porą sumuštinių.

Visavertė mityba

Visų pirma, tai reiktų maitintis visavertiškai, gerai būtų pakoreguoti mitybą jau planuojant vaikelį, galima ir gerti tam skirtus vitaminus, papildus arba tiesiog į savo racioną įtraukti produktų, kurie jus aprūpins papildomu folio rūgšties, vitamino B12, geležies ir kalcio kiekiu.

Folio rūgštis

Reikalinga normaliam augimui ir vystimuisi, ypač svarbi vaisiaus smegenims, reikalinga raudonųjų kraujo kūnelių brendimui.
Gausu petražolėse, špinatuose, salotose, kepenyse, kiaušiniuose.

Vitaminas B12

Svarbus DNR susidaryme, taip pat kartu su folio rūgštimi dalyvauja bręstant raudoniesiems kraujo kūneliams.
Gausu: mėsoje, kepenyse, inkstuose, žuvyje, piene.

Geležis

Reikalinga normaliai deguonies pernašai kraujyje, taigi tam tikra prasme svarbi visiems organizmo procesams.
Gausu: pupose, lęšiuose, raudonoje mėsoje, pauštienoje, gražgarstėse, špinatuose.

Kalcis

Skatina širdies darbą, padeda imuninei sistemai, svarbus kraujo krešėjimui, svarbiausia skeleto sudedamoji dalis. Trūkstant kalcio nėštumo metu, visų pirma, nukenčia nėščiosios dantys.
Gausu: pieno produktuose, riešutuose, brokoliuose, jautienoje.


 
Taip pat skaitykite
 Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius