Namai > Skaitiniai > 10 įdomių faktų apie vaikus
 

10 įdomių faktų apie vaikus


2014 03 13 | Autorius: Mama.lt
 

10 įdomių faktų apie vaikus

 Kiekvienai mamai atrodo, kad ji apie vaikus žino viską! Ir tame daug tiesos, juk visos nemažai skaitome, domimės. Nepaisant to, manome, kad šie faktai apie vaikus jums bus negirdėti ir nežinomi, tačiau įdomūs paskaityti.

1. Keturmetis per dieną vidutiniškai paklausia 437 klausimų.

2. Turtingi senovės graikai savo vaikus maudė tyrame ir itin aukštos kokybės alyvuogių aliejuje - buvo manoma, kad tai sumažins kūno plaukuotumą.

3. Skelbiama, kad Egipto faraonas Ramzis II-asis turėjo 160 vaikų.

5. Vaikų kelių girnelės ima kaulėti tik 3-ejų metų amžiaus, iki to laiko jos sudarytos iš kremzlinio audinio.

6. XVI amžiaus Anglijoje ir berniukai, ir mergaitės iki septynerių metų amžiaus vilkėjo tik sukneles.

7. Jauniausi tėvai apie kuriuos žinome iš istorinių šaltinių gyveno Kinijoje 1910-aisiais. Mergaitei buvo 8-eri, o berniukui 9-eri.

8. Anglijos karalius Henris VI paveldėjo sostą būdamas vos 9 mėnesių, o pirmasis jo pasirašytas (rašyti jis dar nemokėjo, tad tam pasitarnavo vaikiuko nykščio antspaudas) nutarimas buvo leidimas jo auklei, ledi Alice Butlter, jam skirti fizines bausmes ir pačiai jį mušti, jeigu prireiks.

9. Daugelyje skirtingų kalbų žodis mama skamba labai panašiai, nepaisant to, kad kalbos kilusios skirtingu metu ir skirtinguose pasaulio kraštuose - tiesiog visų vaikų pirmasis gugavimas labai panašus ir jame galima išgirti kažką panašaus į mama.

10. Arabų šalyse labai popliarios kupranugarių lenktynės, o ant šių gyvūnų nugarų pripiša 3-4 metų berniukus. Žinoma, tokio amžiaus vaikai tikrai nesugeba vadelioti, bet kupranugariai bėga vien dėl to, kad juos gasdina arba erzina vaiko klykimas ir verkimas.


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
arniukas