Nėštumas > Gimdymas > Pratimai lengvesniam gimdymui
 

Pratimai lengvesniam gimdymui


2016 08 25 | Autorius: Mama.lt
 

Galbūt laukiate savo stebuklingos dienos, kuomet pasaulį išvys jūsų stebuklas? Siūlome išbandyti kelis pratimus, kurie palengvins mažylio atėjimą į pasaulį, o jums leis jaustis patogiau.

Kėgelio pratimai

Kodėl? Kėgelio pratimus turėtų daryti kiekviena moteris. Šie pratimai stiprina dubens dugno raumenis, tai padeda išvengti šlapimo nelaikymo senatvėje ar po gimdymo, taip pat pagreitina gimdant atsiradusių plyšimų gijimą.

Kaip daryti? Reikia įtempti makšties raumenis ir įtempimą laikyti 4-5 sekundes. Įsivaizduokite, kad šlapinatės ir norite įtempus raumenis sustabdyti srovę. Per dieną reiktų padaryti apie 30 tokių pratimų, tačiau nėščiosioms šį skaičių galima drąsiai trigubinti.

Dubens pakėlimas/ katės poza

Kodėl? Šis pratimas taip pat stiprina dubens raumenis, o taip pat ir sumažina nugaros skausmą.

Kaip daryti? Dubens pakėlimus galite daryti iki trečiojo trimestro, vėliau nėščiosioms nerekomenduojama gulėti ant nugaros.
Jums reikia gultis ant nugaros, kojas sulenkti per kelius ir neskubant kelti visą dubenį į viršų, trumpai užlaikyti ir nuleisti. Įkvėpkite, kol keliate dubenį, iškvėpkite, kai nuleidžiate.
Jeigu patogiau, tai tinkama ir katės poza - reikia atsistoti keturpėščia ir išlenkti, o vėliau vėl atleisti nugarą.
Paskutiniais mėnėsiais galima dubenį pamankštinti stovint. Kojas statykite pečių plotyje ir šiek tiek lenkiant kelius, dubenį įtempus jį atkiškite į priekį.

Pritūpimai

Kodėl? Stiprina šlaunis ir padeda labiau atsiverti dubeniui.

Kaip daryti? Geriau tūptis plačiai išskėtus kojas, jeigu galite, tai tūpkite iki pat žemės, jeigu nepavyksta, tai rankomis įsiremkite į kėdę ir tūpkite tik šiek tiek.
Kartokite tiek kartų, kiek jums patogu, nepersistenkite. Geriau padaryti kelis pratimus, o valandos dar kelis.

Siuvėjo poza

Kodėl? Ši jogos poza taip pat padeda atsiverti dubeniui bei pralaisvina klubų sąnarius, tad bus lengviau laikyti išskėstus klubus, kai jau prasidės gimdymas.

Kaip daryti? Paprastai atsisėskite ant žemės, nugara remkitės į sieną. Jūsų padai turi liestis tarpusavyje. Šiek tiek taip pasėdėkite, jeigu neskauda, jaučiatės komfortabiliai, tai rankomis, labai lėtai, ramiai kelius glauskite prie žemės. Viską darykite lėtai, sustokite vos pajutusios nepatogumą.


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
Nerunga
2014-09-12 01:12:46
as irgi taip darysiu :)
xexe
2013-06-14 13:36:52
O nuo kurios savaites tokius pratimus galima/reiketu daryti?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Adomas