Virtuvė > Patarimai > Šviežesni maisto...
 

Šviežesni maisto produktai - 13 gudrybių


2014 05 05 | Autorius: Mama.lt
 

Namų šeimininkės ir atsakingai šeimos išlaidas maistui planuojančios moterys tikrai žino, kad retesni apsipirkimai padeda taupyti. Kita vertus, kai kurie produktai greitai praranda šviežumą, tad parduotuvėn tenka užsukti bene kasdien, o tuomet neretai prisiperkame ir visai nereikalingų smulkmenų. Išmokime kelias gudrybes, kurios padės maisto produktus ilgiau išlaikyti šviežius ir skanius!

Bananai

Apsukite bananų kekės galiuką paprasta maistine plėvele arba polietileninio maišiuko gabaliuku. Bananai ilgiau išliks švieži, nevys.

Imbieras

Imbiero šaknis yra tikra vitaminų bomba, ji naudinga ne tik sveikatai, bet ir suteikia ypatingą skonį maistui. Imbiero šaknį laikykite šaldymo kameroje - išėmus ją bus lengviau sutarkuoti ir nereikės lupti odelės.

Salierai, brokoliai, salotos

Salierus, brokolius ir salotas nusausinkite ir suvyniokite į aliuminio foliją. Laikykite šaldytuve. Daržovės neprisigers šaldytuvo kvapų, išliks traškios.

Svogūnai

Tikriausiai šis būdas jums jau pažįstamas. Svogūnus laikykite pėdkelnėje. Kiekvieną suriškite atskirai - jie išsaugos drėgmę, nepus. Šitaip svogūnus galima išlaikyti apie 8 mėnesius. Svogūnų nelaikykite su bulvėmis, jie ima greitai gesti, tampa minkšti, pūna ir įgauna nemalonų kvapą.

Svogūnų laiškai

Smulkiai supjaustykite, suberkite į plastikinį butelį (išsisaugokite butelį platesniu kakliuku, bus patogiau suberti), laikykite šaldymo kameroje.

Bulvės

Jeigu norite, kad bulvės ilgiau išliktų nesuvytusios ir nepradėtų leisti ūglių, tai jas laikykite su keletu obuolių.

Grybai

Grybus laikykite popieriniame maišelyje (galite ir pati susimeistrauti, tiesiog susiūkite maišiuką iš poros popieriaus lapų).

Sūris

Sūrio gabaliuką (ypač tas vietas nuo kurių pjaunate sūrio riekeles arba tarkuojate) patepkite plonu sviesto sluoksneliu. Įsukite į kepimo popierių. Šitaip sūris ir nedžius, ir ilgiau išliks nepasidengęs pelėsiais.

Uogos

Įvairios uogos ilgiau išlaikys šviežumą, jeigu jas 5-10 min. pamirkysite acto tirpale. Santykis: 1 dalis acto ir 10 dalių vandens. Šitaip pamirkytas uogas nudžiovinkite, dėkite į šaldytuvą.

Šviežios prieskoninės žolelės

Bazilikus, rozmarinus ir t.t. patogu auginti ant palangės - jeigu nėra kantrybės, laiko ar noro juos daiginti, tai nusipirkite jau išdaigintą ir paaugintą plastikinį vazonėlį su žalumynais iš parduotuvės ir persodinkite į didesnį vazoną, laistykite ir auginkite ant palangės. Žalėsius pamerkite į stiklainiuką su šiek tiek vandens, kaip gėles. Jų viršūnes uždenkite polietileniniu maišeliu. Laikykite šaldytuve. Tinka petražolėms, bazilikams, šparagams...

Šaldytos prieskoninės žolelės

Jeigu prieskoninių žolių turite itin daug, tai smulkiai supjaustykite, sudėkite į ledukų formeles ir užpilkite arba alyvuogių aliejumi, arba tirpintu sviestu. Užšaldykite šaldymo kameroje. Beje, tokie sviestiniai kubeliai su žolelėmis idealiai tinka uždėti ant kepsnio, galima mesti į sriubą, troškinį. Aliejinis kubelis tiks užmesti ant salotų. Ištirpsta tikrai greitai.

Salotos

Jeigu priruošėte daug salotų (arba tingite jas ruošti kasdien), tai sudėkite į indą, ant viršaus uždėkite kelis popierinius rankšluosčius ar kelias tualetinio popieriaus skiautes ir uždenkite maistine plėvele. Popierius sugers papildomą drėgmę ir salotos išliks traškios, nebus pavandenijusios ir kitą dieną.

Pomidorai

Jokiu būdu nelaikykite pomidorų polietileniniame maišiuke. Šaldytuve verta laikyti tik tikrai pernokusius pomidorus, juos dėkite į popierinį maišelį. Jeigu pomidorai nėra visai sunokę, tai laikykite kambario temperatūroje, galite sudėti ant palangės ar į indą, krepšiuką, sudėkite koteliais žemyn. Jeigu pomidorai sunokę, tai taip pat laikykite kambario temperatūroje, koteliais į viršų, bet reiktų privengti tiesioginių saulės spindulių.
 


 
Taip pat skaitykite
Sveikos mitybos specialistų sudarytų maisto piramidžių pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir iš jų pagaminti produktai. 

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Liudas