Nėštumas > Gimdymas > Gimdymo vandenyje pliusai
 

Gimdymo vandenyje pliusai


2014 04 09 | Autorius: Mama.lt
 

Gimdymo vandenyje pliusai

Šiais laikais galime rinktis mums labiausiai patinkantį gimdymo būdą, pavyzdžiui, gimdymą vandenyje.

Šį metodą septintajame dešimtmetyje sugalvojo rusai (dėl to gimdymas vandenyje kartais pavadinamas Rusišku gimdymu), o vėliau jis paplito ir kitose šalyse.

Gimdymas vandenyje turi savų pliusų ir minusų. Tačiau vis dėl to dauguma gydytojų mano, kad sąrėmiai vandenyje yra ne tokie skausmingi ir trumpiau trunkantys. Vanduo padeda moteriai numalšinti skausmą. Be to, kuo giliau moteris panardinusi kūną į vandenį, tuo labiau tikėtina, kad dėl padidėjusio slėgio kūdikis greičiau gims. Ir dar vienas svarbus dalykas: vandenyje galima pasirinkti bet kokią patogią padėtį.

Lietuvoje gimdymas vandenyje nėra populiarus, todėl dauguma moterų jo baiminasi. Pirmiausiai nerimą kelia tai, kad vaikutis gali nuskęsti. Fiziologiškai tai nelabai įmanoma, nes gimdamas vaikas savarankiškai dar nekvėpuoja. Antroji moterų baimės priežastis – galimos infekcijos. Paruošti vandenį gimdymui tikrai nėra sunku, tačiau patį gimdymą stebėti turi apmokyta akušerė.

Kokie gimdymo vandenyje privalumai?

Visų pirma, šiltas vanduo padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti, o tai itin svarbu, juk gimdančiai moteriai nuolatos tenka kentėti vis stiprėjančius sąrėmių skausmus. Tuo pačiu vanduo gaivina ir suteikia papildomos energijos, kurios tikrai prireiks gimdant. Tiesa, sakoma, kad į vandenį reikėtų lįsti tik tuomet, kai gimdos kaklelis prasiveria iki 6-8 centimetrų.

Vandenyje žmogaus kūnas tampa lengvesnis, todėl jai lengviau judėti ir keisti padėtį atsižvelgiant į savo norus. Be to, vanduo skatina kraujo cirkuliaciją, taigi gimdos raumenys ir tuo pačiu kūdikis geriau aprūpinami deguonimi, o moterį kankina mažesni skausmai. Skausmą malšinti padeda ir streso hormonai endorfinai, kurių išsiskyrimą skatina būtent vanduo.

Medikai teigia, kad vandenyje labiau atsipalaiduoja raumenys, tame tarpe ir tarpvietės, todėl sumažėja plyšimų rizika. Be to, nepamirškime ir psichologinių aspektų: gimdymas vandenyje yra šiek tiek privatesnis, nei tiesiog ant gimdymo stalo, todėl moteris gali labiau atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į patį gimdymo procesą.

Nerimauti dėl kūdikio savijautos taip pat nereikėtų, nes mažylis, 9 mėnesius plaukiojęs amniono skystyje, tikrai nepatirs streso patekęs į vandenį.


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
Juste
2013-09-20 22:06:59
O kodėl nėra nei vieno minuso paminėta?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Domas