Namai > Buitis > Alyvuogių aliejus buityje
 

Alyvuogių aliejus buityje


2014 06 09 | Autorius: Mama.lt
 

Alyvuogių aliejus buityje

Dažna šeimininkė yra pamėgusi alyvuogių aliejų, kuris ne tik puikiai pagardina salotas, neskleidžia nemalonaus kvapo kepant, bet ir smarkiai palengvina buitį! 15 praktiškų patarimų!

1. Nuvalo riebalus nuo rankų. Jeigu pirštais tepėte skardą sviestu ar panašiai, tai tarp delnų patrinkite kelis lašus aliejaus su druska ir nusiplaukite rankas. Nusiplaus visi riebalai.

2. Nuvalo gumą nuo batų. Jeigu ant bato pado prilipo guma, kurios niekaip nepavyksta nukrapštyti, tai vatos diskelį suvilgykite aliejuje ir ant jo atsistokite. Pastovėkite kelias minutes. Guma lengvai nusiims.

3. Nulipdo lipdukus. Jeigu vaikas nevietoje priklijavo lipdukų, tai juos patrinkite alyvuogių aliejumi, palaukite kelias minutes. Lipdukai lengvai nusiklijuos.

4. Apsaugo nuo lipnumo. Stiklainiukus iš vidaus patepkite alyvuogių aliejumi prieš pilant vidun medų ar panašius lipnius skysčius. Skonio nepakeis, o plauti indelius vėliau bus žymiai lengviau!

5. Stringančiam užtrauktukui pataisyti. Jeigu stringa užtrauktukas, tai jį galima lengvai pataisyti patepus alyvuogių aliejumi.

6. Augalų lapams blizginti. Augalai atrodys tiesiog tobulai, jeigu jų lapus pablizginsite aliejumi.

7. Baldams poliruoti. Užpilkite šiek tiek aliejaus ant medinių baldų ir gerai įtrinkite popieriniu rankšluosčiu.

8. Kurmiams nuvaikyti. Audeklą išmirkykite alyvuogių aliejuje ir įkiškite į kurmio urvelį.

9. Atnaujinti odinius drabužius, rankines. Seni odiniai daiktai vėl puikiai atrodys, jeigu juos ištrinsite su alyvuogių aliejuje pamirkytu medžiagos gabaliuku.

10. Įrankiams ir nerūdijančio plieno paviršiams blizginti. Įtrinkite alyvuogių aliejumi ir nuvalykite jo perteklių sausa šluoste.

11. Papildas gražiai žvilgančiam gyvūnų kailiui. Jeigu katę ar šunį šeriate sausu maistu, tai į jį įmaišykite šaukštelį alyvuogių aliejaus - gyvūnų kailis žvilgės.

12. Gydo šuns letenas. Jeigu gyvenate mieste, tai šuniui daug laiko tenka laikščioti šaligatviais, tad jo letenų pagalvėlės skausmingai suskeldėja. Po pasivaikščiojimo jas patepkite aliejumi.

13. Batų blizginimui. Batus puikiausiai galima įtrinti aliejumi ir blizginti sausa šluosne. Pigiau ir sveikiau!

14. Drėkina ir maitina veido odą. Alyvuogių aliejus puikiai pakeičia kremą - veidą ištepkite aliejumi. Minutėlę palaukite, prie veido priglauskite popierinį rankšluostį, o tuomet nuprauskite veidą vandeniu.

15. Padeda skilinėjantiems plaukams. Jeigu skilinėja plaukų galiukai, tai juos ištepkite aliejumi. Palaukite pusvalandį ir plaukite galvą taip, kaip įprasta.
 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Kamile