Vaikai > Vaiko priežiūra > Vaikas nevalgo. Ką daryti?
 

Vaikas nevalgo. Ką daryti?


2013 11 07 | Autorius: Mama.lt
 

Vaikas nevalgo. Ką daryti?

Vaikai dažnai ožiuojasi valgydami, o mamos suka galvas ir imasi įvairių gudrybių, siūlo šokolado po pietų, kviečia valgyti už močiutę ir senelį, grasina neleisti žaisti... Ką pataria specialistai? Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Visų pirma, tai reikia tiesiog nusiraminti. Pažiūrėkim šiek tiek ironiškai, nevalgymo ožius vaikas ima rodyti sulaukęs dvejų ar trejų metų, tad, jeigu jau tiek metų išgyveno, vadinasi, išgyvens ir dabar, o tikrai išalkęs ir pavalgys. Žinoma, tai labiau piktokas humoras, kadangi vaikui svarbu įprasti valgyti tam tikru laiku, kiekvieną kartą suvalgant tam tikrą maisto kiekį, tačiau, jeigu situacija tampa beviltiška mama neturėtų pradėti rautis plaukų, bartis ar perdėm pataikauti, viskas tikrai susitvarkys.

Siūlome kelis paprastus patarimus, kurie, tikimės, padės mažiesiems nevalgiukams susidoroti su sudėtinga pietų užduotimi:

Gaminkite kartu. Dvimetis virtuvėje pridarys daugiau jovalo nei padės, tačiau dalyvaudamas gaminimo procese jis susidomės maistu, vis norės paragauti tai vieno, tai kito kąsnelio. Vaikų skrandukai maži - vien tokio ragavimo pakaks reikiamam maisto medžiagų kiekiui užtikrinti.

Nukreipkite dėmesį. Jeigu vaikui kyla istrerija vos pradėjus valgyti ir jį dar labiau erzina jūsų įkalbinėjimai, tai bandykite nukreipti jo dėmesį. Sodinkite vaiką ant palangės ir rodykite tai, kas vyksta už lango. Jam susidomėjus pasiūlykite šaukštelį maistuko. Nukreipęs mintis nuo jam nemalonaus valgymo proceso mažius nė nepajus kaip bus pavalgydintas.

Pailsėkite. Neretai vaikai nenori valgyti, nes jaučiasi pernelyg pavargę, jiems sunku susikoncentruoti. Paguldykite vaiką ir leiskite jam valandėlę pamiegoti. Galbūt ožiukai išsilakstys po sapnelius.

Atimkite maistą. Skamba baisiai, ar ne? Sistema tokia, paaiškinkite vaikui, kad pietūs trunka valandą. Per tą laiką galima arba valgyti arba bukai sėdėti prie stalo arba maitinimo kėdutėje. Vaikas pats paprašys maisto, net ir brokoliai yra geriau nei sėdėjimas nieko neveikiant!

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (143)
Samanta