Vaikai > Vystymasis > Lietuvių sukurtas žaislas...
 

Lietuvių sukurtas žaislas padės interaktyviai lavinti vaikų kalbą


2013 11 12 | Autorius: Karolina Paulonytė
 

Lietuvių sukurtas žaislas padės interaktyviai lavinti vaikų kalbą

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai kartu su mokslininku sukūrė logopedinį žaislą vaikams, padėsiantį lavinti jų kalbą, interaktyviai mokytis atpažinti daiktus, skaičių bei raidžių pavadinimus.

Šio žaislo prototipą jau išbandė jaunos šeimos, kurios buvo sužavėtos, kaip žaismingai įsitraukia į žaidimą jų vaikai.

Vaikų kalbos lavinimui skirtas žaislas „Smart Toy“ yra dviejų KTU elektronikos inžinerijos studentų Lino Sidaro ir Mariaus Gailiaus bei jų dėstytojo dr. Dariaus Jegelevičiaus bendras darbas. Per dvejus kūrybos ir gamybos metus žaislas, palyginti su pirmuoju prototipu, yra mažesnis ir šiuo metu jau ruošiasi keliauti į parduotuvių lentynas.

D. Jegelevičius paaiškino, jog žaisle galima įrašyti frazes ar net pasakojimus ir juos, naudojant elektroninius žymenis, susieti su vaiko aplinkos daiktais (paveikslėliais, žaislais ar kt.) ar specialiomis ugdymo priemonėmis. Žaislą pridėjus prie paveikslėlio pasigirsta įrašyta frazė. Mokslininkas tikina, jog idėja kilo ieškant interaktyvių lavinimo priemonių, kurias būtų galima panaudoti logopedo darbe. Peržvelgus rinkoje siūlomus produktus, norimų funkcijų žaislų nebuvo rasta.

Pristačius žaislą specialistams, buvo nuspręsta jį pasiūlyti ne tik specialių poreikių turintiems vaikams, bet ir platesnei rinkai.
Darius teigia, kad vaikui augant skiriasi jo vartojami žodžiai, todėl atnaujinus įrašus žaislas gali būti naudingas net kelerius metus.
Planuojama, kad šis logopedinis žaislas pasieks ir Skandinavijos rinką. Numatoma jo kaina – 30–50 eurų. Anot KTU „Inovacijų ir verslo centro“ Startup Space vadovo Justino Katkaus, produktas turėtų pasiekti rinką per artimiausią pusmetį.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile