Sveikata > Nėščiosios sveikata > Galvos skausmas nėštumo metu
 

Galvos skausmas nėštumo metu


2014 12 07 | Autorius: Mama.lt
 

Galvos skausmas nėštumo metu

Jeigu skauda kojas, tai galima paprasčiausiai gulėti, o jeigu maudžia nugarą, tai vengiame sunkaus fizinio darbo, o štai galvos skausmas ženkliai sunkiau pakenčiamas... Ką daryti, jeigu migrena ima kamuoti besilaukiant?

Mokslininkai teigia, kad net 80% migrenos kamuojamų moterų nėštumo metu pasijunta geriau. Galvos skausmus sumažina padidėjęs moteriškojo hormono estrogeno kiekis. Kita vertus, jeigu jūs retai kenčiate nuo galvos skausmo, o migrena pradėjo kamuoti tik besilaukiant ar vos pagimdžius, reikėtų būtinai pasitarti su gydytoju - dėl hormoninių ir fiziologinių pakitimų nėštukės ir ką tik mamomis tapusios moterys patenka į trombozės (kraujagyslių užsikimšimas) rizikos grupę.

Nuo migrenos kenčiančios moterys paprastai rankinėje nešiojasi vaistų, tačiau būtina pabrėžti, kad praktiškai visi vaistai nuo migrenos ar galvos skausmų yra pavojingi tiek besivystančiam vaisiui, tiek ir krūtimi maitinamam mažyliui. Jeigu norite tęsti jums įprastų vaistų vartojimą, tai būtina pasitarti su gydytoju. Tą patį galima pasakyti ir apie žolelių arbatas ar homeopatinius preparatus - didelė jų dalis mažyliui tiek pat pavojingi, kiek ir vaistai.

Saugūs galvos skausmo malšinimo ir vengimo būdai

Magnis. Gydytojai pastebi, kad magnio trūkumas gali sukelti galvos skausmą. Galite rinktis tiek magnio turinčius preparatus arba gerkite kakavos, valgykite košių, į salotas ar kepinius berkite aguonų, kviečių sėlenų.

Vanduo. Galvos skausmas kartais parodo paprasčiausią dehidrataciją. Gerkite pakankamai vandens, visad po ranka turėkite stiklinę su vandeniu, vis gurkštelėkite.

Miegas. Pakankamai miegokite. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad verta ne tik gerai išsimiegoti naktį, bet ir trumpai, apie pusvalandį pamiegoti dienos metu.

Dušas. Migrenos kamuojamos moterys pastebi, kad skausmą sumažina drungnas dušas, tiesiog leiskite vandeniui bėgti, įsiklausykite į jo čiurlenimą, koncentruokitės į vandens masažo teikiamus pojūčius.

Migrenos dienoraštis. Specialistai pataria rašyti migrenos dienoraštį ir stebėti, kada prasideda galvos skausmas. Jam prasidėjus užsirašykite laiką, datą, pasižymėkite, ką valgėte, kiek miegojote tą naktį, ką tuo metu veikėte. Galbūt atrasite, kad galvos skausmas pradeda kamuoti ilgai sėdint prie kompiuterio arba prisivalgius saldėsių, išgėrus gaiviųjų gėrimų (kai kurie tyrimai rodo, kad sintetiniai saldikliai sukelia galvos skausmą).

Meditacija. Susikaupti meditacijai, jeigu jums maudžia galvą tikrai sunku, tačiau labai svarbu išmokti kažkur nukreipti mintis, negalvoti apie skausmą ir nurimti. Galite įsijungti ramios muzikos ir koncentruotis tik į ją, galite megzti ar nerti, nusiraminti ir susidoroti su galvos skausmu puikiai padeda malda.


 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Domas