Nėštumas > Planavimas > Pastojimo mitai
 

Pastojimo mitai


2014 01 28 | Autorius: Mama.lt
 

Apklausos rodo, kad moterys tiki ir vadovaujasi daugybe įvairiausių priemonių, padedančių pastoti. Deja, daugelis jų tėra mitai, neturintys jokio mokslinio pagrindimo, o, jeigu kartais ir suveikiantys, tai tik laimingo atsitiktinumo dėka.

50% moterų tiki, kad seksas daugiau nei du kartus per dieną padidina pastojimo tikimybę. Netiesa, mylėtis reikėtų vaisingomis dienomis.

Kiek daugiau nei 30% moterų tiki, kad specifinės sekso pozos padeda greičiau pastoti ar susilaukti norimos lyties vaikelio. Sakoma, kad tam tikra kūno padėtis padeda spermatozoidams pasiekti kiaušialąstes. Netiesa, sveiko ir vaisingo vyro spermatozoidai savo tikslą pasieks nepriklausomai nuo pozos. Jeigu vyras kenčia nuo su spermatozoidų judrumu ar gyvybingumu susijusio nevaisingumo, tai tą reikėtų gydyti pasikonsultavus su gydytoju.

Apie 20% moterų nemano, kad amžius turi įtakos vaisingumui. Statistiškai lengviausia pastoti 20-29 metų. Būtent tokio amžiaus moterų nėštumai būna patys lengviausi, jos pagimdo natūraliai, o persileidimo rizika yra minimali.

30% moterų mano, kad lytiškai plintančios ligos neturi jokios įtakos pastojimui. Labai didelė dalis negydomų, užleistų lytinių ligų baigiasi nevaisingumu.

20% moterų mano, kad nutukimas neturi įtakos vaisingumui. Netiesa. Nutukimas sumažina moters galimybę pastoti bei sėkmingai išnešioti vaikelį, o nutukusių vyrų spermatozoidai neretai yra mažiau judrūs ir gyvybingi.

40% moterų nežino, kaip paskaičiuoti ovuliacijos laiką.

Ovuliacijos periodas – pats palankiausias metas pastoti. Moterims, kurių ciklas trunka 28 dienas, idealu mėginti pastoti 14 dieną. Galite vaisingas dienas pasiskaičiuoti kartu su ginekologu. Žinoma, šis metodas tinkamas tik toms, kurių mėnesinės reguliarios.

Vaistinėse galima įsigyti ovuliacijos testą, jis naudojamas taip pat, kaip ir nėštumo testas ir nėra brangus (vienetas kainuoja kelis litus).

Taip pat galite matuoti bazinę kūno temperatūrą, ovuliacijos metu temperatūra bus 0,3 - 0,5 laipsnio aukštesnė. Tiesa, tą daryti reikia bent tris mėnesius, tuomet galėsite tiksliai pasakyti, kurią ciklo dieną prasideda jūsų ovuliacija.


 


 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Domas