Namai > Skaitiniai > Knygos „Mano mažasis...
 

Knygos „Mano mažasis genijus“ autorė pataria, kaip atskleisti vaiko talentą


2014 02 15 | Autorius: Mama.lt
 

 Kiekvienas vaikas gali būti genijus, tik reikia padėti jam atsiskleisti. Tokią drąsią išvadą pateikia neseniai Lietuvoje išleistos knygos „Mano mažasis genijus“ autorė, JAV edukologė Kristine Barnett.

Kai jos sūnui Džekui buvo dveji, gydytojai prognozavo, kad ateityje jis greičiausiai negalės skaityti ar netgi savarankiškai užsirišti batų. Vaikui buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, kuris, kaip teigė gydytojai, pamažu išsivystys iki sunkios formos autizmo. Tačiau tai nesužlugdė K. Barnett.


Kristine sūnus Džeikas

Moters užsispyrimas, teigiamas požiūris, tinkamas vaiko auklėjimas bei priežiūra leido pasiekti neįtikėtinų rezultatų: dabar jau 15-metis Džeikas, kurio intelekto koeficientas prilygsta garsiausiems pasaulio mokslininkams, sėkmingai siekia kvantinės fizikos diplomo, o jo plėtojama teorija ateityje gali pelnyti Nobelio premiją. Kadangi gydytojai neteikė daug vilčių, kad berniukas gyvens normalų gyvenimą, todėl siūlė jį leisti į specialiąją mokyklą. Tačiau Kristine nusprendė jo lavinimu užsiimti pati – leisti jam būti savimi, daryti tai, kas jam patinka labiausiai, kad ir kokie keisti tie užsiėmimai atrodytų.


Kristine su sūnumi

Knygoje „Mano mažasis genijus“ K. Barnett pasakoja savo asmeninius išgyvenimus, pataria, kaip atskleisti stipriausius kiekvieno vaiko gebėjimus.
„Jo istorija yra simbolinė visų vaikų istorija. Nors mano vaiko gebėjimai yra unikalūs, tačiau pasakojimas apie jį atskleidžia galimybę, kurią turime visi, – realizuoti tai, ką savyje turime nepaprasto. O tuomet galbūt paaiškės, jog genijai nėra tokie reti. Jei pakurstysite vidinę vaiko ugnelę, ji visada nurodys kelią į daug didesnes aukštumas, nei jūs kada galėjote įsivaizduoti“, – neabejoja K. Barnett.

Užsiėmimai su Džeiku leido jaunai mamai ne tik ugdyti savo vaiko gabumus, tačiau ir tobulėti kaip edukologei. Knygos autorė kviečia pažvelgti į savo vaikus kitomis akimis, įžvelgti jų talentus ir padėti jiems atrasti save. K. Barnett tiki, kad tėvai liktų maloniai nustebinti, jei, užuot bandę savo atžalas ištraukti iš jų susikurto pasaulio, pasistengtų jame atrasti kažką gražaus ir gero.
„K. Barnett pasakojimas – labai universalus ir svarbus visiems – tiek tėvams, tiek vaikams. Visi norime savo vaikus ugdyti taip, kad atsiskleistų geriausios jų savybės. Tačiau neretai pritrūksta pozityvaus požiūrio, žinių ir metodų. Visi vaikai yra išskirtiniai – reikia išgirsti jų norus. Tai ir parodo ši is- torija – kai esame kantrūs ir atviri, galime įžvelgti tikrąjį, kiekvieno vaiko viduje glūdintį potencialą“, – sako Saulius Petrulis, knygą „Mano mažasis genijus“ išleidusios leidyklos „Eugrimas“ vadovas.

Kai kurių literatūros kritikų nuomone, „Mano mažasis genijus“ – viena įdomiausių istorijų apie kiekvieno vaiko viduje slypinčias galimybes ir būdus jas atrasti. Ši knyga neretai lyginama net su paties Antuano Sent Egziuperi „Mažuoju princu“ – alegorija apie užsisklendusį berniuką ir jo mažąją planetą.


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Dominykas