Virtuvė > Patarimai > Verslo pietūs –...
 

Verslo pietūs – kokybiški ir kūrybingi


2014 03 27 | Autorius: Mama.lt
 

Žmonijos išmintis byloja, kad pietus reikia dalintis su draugu. Galbūt bičiuliu ar verslo partneriu. Šiaip ar taip vienam valgyti nuobodu. Ką mes žinome apie verslo pietus, kuriuos siūlo daugelis restoranų?

Šįkart verslo pietų idėja domimės „Lauro lapo“ restorane. Jis atsidarė prieš porą metų Vilniaus centre. Nuo pirmos dienos jo įkūrėjai kvietė svečius pietauti. Svarbiausia ir nekeičiama jų idėja – šviežumas. Kadangi per pietus nuolatinių klientų čia yra daugiau nei puse, virtuvės meistrams kasdien reikia pasirūpinti, kad svečiai gautų vis kitokį maistą, kad mėsa nebūtų tiesiog kepta mėsa, o žuvis tik filė be skonių fantazijos.

Restorano duona

Todėl išsirinkusiems verslo pietus, o tai yra natūralių sulčių kokteilis, užkandis, pagrindinis patiekalas ir desertas, kasdien pateikiamos, pavyzdžiui, vis kitokios sultys. Varijuojama tarp burokėlių, obuolių, apelsinų, kriaušių, pasismaginimui kartais įpinamas ir ananasas. Pavasarėjant bus daugiau šviežių daržovių.

Kol ruošiamas pirmas patiekalas, svečiams pasiūloma užkąsti „Lauro lape“ kiekvieną rytą kepamos duonos bei užtepėlės. Pastaroji daroma iš sviesto, kuris paskaninamas įvairiomis žolelėmis arba grybais, džiovintas pomidorais, kartais kokiu nors sūriu. Čia jau pagal virtuvės šefų fantaziją, kurios nei Evaldui Juškai, nei Nikita Vornik nestinga.

Su restorano savininke Orinta Charčenkaite kalbame apie restorano svečius ir tai, ką jie labiausiai mėgsta. „Pastebime, kad daugiausia pas mus lankosi 35-40 metų verslūs žmonės, kuriems svarbi maisto kokybė. Pas mus nėra šaldytų daržovių, vaisių. Visada perkame šviežią žuvį, šaldyta mėsa būna tik žvėriena. Mūsų svečiai tai vertina. Populiariausia mėsa – jautiena, vištiena. Per porą metų tik du kartus darėme kiaulienos patiekalų. Tačiau vienas svečias pastebėjo, kad patiekalas buvo gardus, bet jam nepatiko, kad pavalgius burnoje liko kiaulienos skonis. Daugiau šios mėsos nebeperkame. Tiesa, buvo mintis užsisakyti pieninį paršiuką, bet kol kas nepavyko gauti“,- pastebėjimais dalijasi Orinta.

Kas šviežiausia, natūraliausia

Kiekvieną šeštadienį „Lauro lape“ galvojame apie kitos savaitės verslo pietus. Užsakomi produktai. Kartą per savaitę būna šviežia žuvis. Kadangi ji vežama antradieniais, tą dieną ji ir bus pateikta svečiams. Pastaruoju metu tai buvo sterkas ir menkė. Tačiau kartą žvejai paskambino ir pasiūlė laukinio karpio. Restorano virtuvė be kalbų jį užsakė. Šie patiekalai restorano svečių taip pat vertinami ir mėgstami.

Trečiadienį tikėtina, kad „Lauro lape“ bus žuvienė, kuriai sultinį verda patys virėjai. Užkandžiui kartais ruošiamos daržovės, kitą dieną jas gali pakeisti patiekalas iš miltų. Pavyzdžiui, lazanija, ravioliai arba niokiai. O pagrindinis patiekalas būna iš mėsos arba žuvies. Kaskart skiriasi jo paruošimo būdas ir pagardai bei daržovės.

Kam dvigubas desertas?

Svarbu žinoti, kad „Lauro lape“ verslo pietums pagrindiniai patiekalai neruošiami iš anksto ir nelaikomi specialiuose induose. Mėsa ir žuvis kepama tik tuomet, kai priimamas svečio užsakymas. Dėl to virtuvėje kasdien sukasi keturi žmonės, o restorane trys padavėjai.

Kadangi daug restorano svečių čia pietauja kasdien, darbuotojai vos juos išvydę jau žino, kas norės papietauti greitai, ką galima pamaloninti dvigubu desertu, o kam nereikia siūlyti sviesto su svogūnais. Miela, kai smulkmenos ir dėmesys pakelia nuotaiką.

Darbo dienomis „Lauro lape“ pietauja 60-70 žmonių, o penktadieniais jų būna ir daugiau, todėl staliuką visada verta rezervuoti.


 
Taip pat skaitykite
Sveikos mitybos specialistų sudarytų maisto piramidžių pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir iš jų pagaminti produktai. 

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Danielius