Pagrindinis > Žindymas viešumoje: už...
 

Žindymas viešumoje: už ar prieš?


2016 04 25 | Autorius: Mama.lt
 

Gausybė mokslinių tyrimų rodo, kad tiek mamos pienas, tiek ir žindymo procesas yra neabejotinai naudingi - vaikas yra aprūpinamas visomis reikalingomis maisto medžiagomis, normaliai vystosi ir stiprėja jo imunitetas, formuojasi artimas ryšys su mama. Kita vertus, kur reikėtų ir dėrėtų žindyti tebėra opus klausimas...

Viešojoje erdvėje dažnai kalbama apie žindymą viešumoje ir dauguma nuomonių galima suskirstyti į tris stovyklas: manančius, kad žindyti galima ir reikia visur ir visada, taip, kaip patogu mamai ir vaikeliui; teigiančius, kad viešas žindymas yra toleruotinas, tačiau mama turėtų nueiti į nuošalesnę vietą, prisidengti ir šitaip gerbti aplinkinius; viešą žindymą kritikuojančius ir teigiančius, kad tą daryti reikia specialiose patalpose arba namuose.

Kaip žindyti viešumoje?

Kiekvienas žmogus turėtų suprasti, kad jis gyvena visuomenėje, tad tiek mamoms reikėtų stengtis žindyti šiek tiek prisidengus, galbūt paėjus toliau nuo didelių žmonių susibūrimo vietų arba prieš tai atsiklausus arčiausiai esančių nepažįstamųjų.
Aplinkiniai taip pat turėtų netolerantiškus, piktus ir įžeidžiančius komentarus pasilaikyti sau, išsakyti savo kritiką mandagiai arba, jeigu žindanti moteris trikdo, tiesiog paeiti į šoną.

Keli patarimai, kurie padės žindyti jaukiai, mažiau pastebimai ir netrikdys aplinkinių:

Apsirenkite taip, kad būtų patogu atidengti krūtį nenusirengiant - vilkitės plačius marškinėlius su gilesne iškirpte, susagstomus marškinius, suknelę, kurios viršutinę dalį galima atsegti.

Turėkite platesnę skarą ar specialią žindymo skraistę. Tiesa, kai kuriems mažyliams tai nepatinka, tad išbandykite namuose.

Vaikelį nešiokitės nešynėje - bus labai patogu maitinti, ji šiek tiek pridengia.

Prekybos centruose naudokitės mamos ir vaiko kambariu.

Keletą pasiūlytų variantų išbandykite namuose ir atraskite jums patogų ir vaiko neerzinantį maitinimo būdą, prieš veidrodį pasirinkite skirtingas pozas ir atraskite jums ir jūsų vaikeliui jaukų ir patogų būdą.

Kaip atremti kritiką?

Net ir labai kukliai, parko gilumoje ar skraiste prisidengusios maitinančios mamos kartais sulaukia visiškai nepagrįstos kritikos ir pykčio. Jums tikrai nereikia imti nervintis, konfliktuoti, arba, dar blogiau, pradėti slėptis namuose.

Jeigu jus sukritikavo:

Ignoruokite arba keiskite temą (paklauskite ar žmogus turi vaikų, ar dažnai lankosi šioje vietoje)

Pasidalinkite informacija apie mamos pieno ir maitinimo krūtimi naudą.

Patikinkite, kad ramiai žįsdamas vaikelis aplinkinius trikdo ženkliai mažiau nei klykdamas iš alkio.

Pasakykite, kad suprantate žmogaus požiūrį, jį gerbdama pasistengsite dar šiek tiek prisidengti, tačiau paprašykite toleruoti ir jus bei jūsų vaiko prigimtinę teisę.

Dvi priešingos žindymo viešumoje istorijos

Mama Julija iš Kanados: „Jeigu kada lankysitės kavinėje „Starbucks“, tai palikite daug arbatpinigių! Ryte ten žindžiau savo beveik 5 mėnesių sūnų ir pusamžė moteris, priėjusi prie kasos labai garsiai (žinodama, kad aš tikrai girdėsiu) paprašė, kad baristos priverstų mane išeiti, nes tai šlykštu. Barista nusišypsojo ir patikino, kad šį reikalą būtinai sutvarkys. Aš jau ruošiausi barniui, tačiau tas jaunas vaikinas priėjo prie manęs, atsiprašė ir davė kuponą nemokamam gėrimui.“

Mama Britani iš JAV: „Maitinau savo 7 mėnesių kūdikį prie „Hollister“ parduotuvės, kai atėjęs vadybininkas man liepė išeiti, teigdamas, kad čia to daryti negalima. Žinoma, atsakiau, kad mes Teksase ir valstijos įstatymai leidžia žindyti viešumoje, tačiau jis vėl patikino, kad prie šios parduotuvės žindyti negaliu ir pridėjo, kad vežimas blokuoja praėjimą. Savaime suprantama, kad tai nebuvo tiesa.“

Dažniausios žindymo problemos ir jų sprendimo būdai:

 • Per mažai pieno. Ši problema dažnai pasireiškia pagimdžiusioms po Cezario pjūvio operacijos. Pieno gaminasi pakankamai tinkamai žindant ir stimuliuojant laktaciją. Šioje situacijoje pagelbėti gali pientraukis, jis padės normalizuoti laktaciją.
 • Per daug pieno. Didelis pieno kiekis gali sąlygoti kūdikio springimą. Dalį pieno galima nutraukti pientraukiu, o kūdikį pradėti žindyti tuomet, kai pieno išsiskyrimas stabilizuosis.
 • Laktostazė. Dėl neteisingo kūdikio žindymo ar pernelyg audringos pieno gamybos pieno perteklius gali susitvenkti pieno latakėliuose. Kūdikiui pernelyg sunku iščiulpti pieną, mamą gali imti varginti mastitas. Prieš žindymą dalį pieno galima nusitraukti pientraukiu - pabrinkimas sumažės, o kūdikiui bus lengviau žįsti
 • Pieno latakėlio užsikimšimas. Labai svarbu dažnai maitinti krūtimi, reguliariai tuštinti krūtis pientraukiu. Perteklinį pieną galima palikti ateičiai.

„Pientraukiai „Philips Avent“ – pirk be rizikos“

„Philips Avent“ akcija suteikia galimybę per 60 d. nuo pirkimo grąžinti pientraukį – be problemų ir papildomų išlaidų! Grąžinimo sąlyga – neišpakuoti pientraukio ir pateikti pirkimo dokumentą. Akcija trunka nuo 2016 m. balandžio 1 d. iki 2016 m. gegužės 31 d. ir tik įsigyjant šių modelių „Philips Avent“ pientraukius: SCF330/20; SCF330/13; SCF332/01 bet kuriame Lietuvos mieste esančiose vaistinėse: „Eurovaistinė“, „Camelia“ vaistinė, „Gintarinė“ vaistinė, „Norfos“ vaistinė, „Benu“ vaistinė. Jei turite klausimų dėl šio pasiūlymo ir sąlygų, kreipkitės tel. 8 37 323 670 arba rašykite el. paštu [email protected]. Mūsų darbo laikas – 9–17 val.

Visas akcijos sąlygas ir informaciją rasite: http://www.philips.lt/content/B2C/lt_LT/reklamines-akcijos/avent-pirk-be-rizikos.html?origin=4_lt_lt_avent_tipro

Pasirinkite pientraukį, atitinkantį jūsų poreikius:

Elektrinis pientraukis, SCF332/01

Patogus elektrinis pientraukis. Elektrinis pientraukis leidžia patogiai nutraukti pieną, paspaudus vos vieną mygtuką.

 • Įdiegtas švelnus stimuliavimo režimas ir trys pieno nutraukimo nuostatos.
 • Unikali patogi nutraukimo padėtis – nereikia lenktis į priekį.
 • Minkštos masažinės pagalvėlės švelniai stimuliuoja.
 • Rinkinyje yra „Natural“ buteliukas (125 ml) ir žindukas, kad būtų patogu derinti maitinimą krūtimi ir buteliuku.
 • Suderinama su kitais Philips Avent asortimento gaminiais.
 • Patogu naudoti su baterijomis.
 • Pakuotėje yra viskas, ko reikia pienui nutraukti, laikyti ir sugirdyti.

Rankinis pientraukis, SCF330/20

Patogus rankinis pientraukis. Rankinis pientraukis užtikrina lengvą pieno tekėjimą ir natūraliai didesnį jo kiekį.

 • Unikali patogi nutraukimo padėtis – nereikia lenktis į priekį.
 • Minkšta masažinė pagalvėlė švelniau stimuliuoja.
 • Rinkinyje yra „Natural“ buteliukas (125 ml) ir žindukas, kad būtų patogu derinti maitinimą krūtimi ir buteliuku.
 • Suderinama su kitais Philips Avent asortimento gaminiais.
 • Pakuotėje yra viskas, ko reikia pienui nutraukti, laikyti ir sugirdyti.

Pientraukis „Via“, SCF330/13

Rankinis pientraukis su motinos pieno laikymo indeliais. Tas pats indelis pienui nutraukti, laikyti ir kūdikiui maitinti. Rinkinį sudaro:

 • 1 rankinis pientraukis su adapteriu (tinkami žindukai „Natural“ ir „Classic“);
 • 3 daugkartiniai pieno laikymo indeliai (3 x 180 ml);
 • 3 daugkartiniai indelių dangteliai;
 • 1 žindukas naujagimiui „Natural“.

 


 
Taip pat skaitykite
Lietuvos radijo ir televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaitė, gerai žinomas fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius bei “Žolinčių...

Čikagoje (JAV) gyvenanti lietuvė fotografė Ivette Ivens kuria nuostabias krūtimi maitinančių moterų nuotraukas bei tokiu būdu siekia...

Maitinimas krūtimi mamai ir žindimas kūdikiui yra labai natūralus, įgimtas ir instinktyvus veiksmas, tačiau neretai moterys baiminasi, kad...

Rašyti komentarą

 
Justina
2016-07-05 13:20:11
Aš esu gana aktyvi mama, beto turiu nedidelį versliuką, todėl dažnai tenka kažkur išlekti su mažiuku, o kai jis nori valgyti, juk nesakysi, palauk palauk :) Aš nesu iš tų mamų, kuriuos gali drąsiai išsitraukti krūtį ir maitinti viešai kavinėje ar dar kur. Taigi šiek tiek pasidomėjusi radau išeitį - maitinimo skraistę. Pirkau ebay.com, tačiau dabar užmačiau, kad galima įsigyti ir Lietuvoje, www.pardi.lt atrodo taip vadinasi parduotuvė.
Nomeda
2015-02-28 19:57:38
As tik UZ maitinima viesumoje.Jei kudikis nori valgyti,juk nepaaiskinsi jam,kad palauktu iki namu arba nesigrusi i koki nors viesaji tualeta kur taves niekas nematytu.As pati ka tik pasigimdzius dvynukus ir jie nezino kas tai yra "buteliukas"nes maitinu pati,todel jei mano mazyliai uzsimanytu valgyti(nemaitinu pagal laikrodi)nedvejodama duociau kruti.
alba
2015-02-28 01:11:33
mes gyvenam Airijoj ir mano dukra maitino abu savo vaikus iki 2 metu ir jokiu problemu nebuvo ,jei budavo maitinimo kambarys tai ir eidavo ,o jei nebuvo ,prisidengdavo ir as nebuvau apstebejus kad kas kreivai ziuretu,nors pacios aires retai kad pacios maitina
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Nojus