Sveikata > Šeimos sveikata > Neteisingi higienos įpročiai
 

Neteisingi higienos įpročiai


2016 08 08 | Autorius: Mama.lt
 

Tinkama higiena apsaugo nuo daugumos ligų bei padeda mums puikiai jaustis, tačiau perdėtas rūpinimasis savimi bei netinkami higienos įpročiai gali ir pakenkti. Siūlome paskaityti apie kelias dažniausiai daromas asmeninės higienos klaidas ir jų nedaryti.

Dantų valymas po valgio

Stomatologai rekomenduoja dantis valytis du kartus dienoje - prieš pusryčius ir vakare, po paskutinio valgymo. Norintieji turėti baltą šypseną ir sveikus dantis neretai perlenkia lazdą ir ima dantis šveisti po kiekvieno valgio.

Dalis maistinių medžiagų pradedamos skaidyti valgiui vos patekus į burną, tad burnos ertmėje susidaro rūgštinė terpė, kuri trumpam susilpnina emalį - pradėję valytis dantis iškart po valgio rizikuojate jį pažeisti ir ilgainiui stipriai pabloginti dantų būklę.

Dantis reikėtų valytis praėjus valandai po valgymo, o jeigu juntate, kad tarp dantų yra likę maisto likučių, tai naudokite skalavimo skystį bei dantų siūlą.

Rankų dezinfekavimas

Dezinfekciniai geliai rankoms yra tikras išsigelbėjimas karštą dieną, kuomet delnai stipriai prakaituoja, tačiau juos reikėtų naudoti saikingai ir įdėmiai perskaityti jų sudėtį.

Daugumos rankų dezinfekavimo gelių sudėtyje yra cheminės medžiagos triklozano (tiesa, dabar jo naudojimas Europoje yra ribojamas), kuris naikina ne tik žalingas, bet ir naudingas bakterijas bei turi savybę kauptis mūsų organizme.

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad didelės triklozano sankaupos gali stipriai džiovinti odą, silpninti širdies darbą, sumažinti suaugusiųjų vaisingumą bei išprovokuoti ankstyvą vaikų lytinę brandą.

Rankas dera plauti vandeniu ir muilu. Beje, antibakterinius muilus taip pat reikėtų rinktis atsargiau - dalyje jų taip pat gali būti minėto triklozano.

Kosmetikos priemonių kaitaliojimas

Moterys dažnai stengiasi išbandyti įvairiausias kosmetikos priemones, ieškodamos pačios tinkamiausios arba bandydamos atsikratyti kamuojančių bėdų. Problema slypi skirtingame kosmetikos priemonių pH - nuolat jas kaitaliojant oda nespėja prisitaikyti, išbalansuojamas natūralus odos pH, o tai gali tapti inkštirų, spuogų, aknės atsiradimo priežastimi.

Vertėtų nustatyti savo odos tipą, pasirinkti patikimų gamintojų, odai tinkančias kosmetikos priemones, o eksperimentuoti reikėtų atsargiai ir saikingai!

Intymios higienos priemonės

Reikėtų suprasti, kad kasdienei odos priežiūrai skirti geliai, muilai ir prausikliai nėra tinkami intymiai higienai. Normalus mūsų odos pH yra 5,5, o štai normalūs vaginos pH yra 3,8 - 4,5, tad būtina naudoti tik intymiai higienai skirtus prausiklius. Išsibalansavus lytinių organų pH pablogėja ir ten esančios mikrofloros būklė, ima kamuoti niežulys, perštėjimas, gali prasidėti kandidozė.

Lytinių organų sudirgimą gali sukelti ne tik netinkamas kūno higienai skirtų priemonių pH, bet ir jose naudojami kvapikliai bei dažikliai, pastarieji gali tapti ir alergijos, įvairių bėrimų priežastimi.

Dažnas prausimasis

Savaime suprantama, kad reikia praustis, tačiau pernelyg dažnas prausimasis taip pat kenka. Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris geba atsinaujinti, užtikrina normalią kūno termoreguliaciją, yra pasidengęs plonu apsauginiu sluoksniu.

Dažnai prausdamiesi ir naudodami eilę higienos priemonių nuplauname tiek natūralų apsauginį odos sluoksnį, tiek ir naudingąsias bakterijas, o ilgainiui galime net išbalansuoti natūralų odos pH - visa tai skatina odos sausėjimą, skilinėjimą, ankstyvą senėjimą, esame priversti naudoti dar daugiau kosmetinių priemonių, kremų, aliejų.

Visiškai pakanka nusiprausti po dušu ar vonioje kartą per dieną, esant poreikiui galima papildomai persilieti vandeniu, tačiau nepersistengti naudojant prausimosi priemones.


 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Mantas