Vaikai > Laisvalaikis > Skatiname vaikus daugiau...
 

Skatiname vaikus daugiau žaisti lauke


2017 06 29 | Autorius: Mama.lt
 

Statistika rodo, kad šiuolaikiniai vaikai 30-60 valandų per savaitę praleidžia naudodamiesi elektronikos prietaisais, o tai, pastebi edukologai ir medikai, susiję su eile problemų - pradedant krypstančiu stuburu ir silpnėjančia raumenų sistema, baigiant mažėjančiu kūrybiškumu ir prastėjančiais bendravimo įgūdžiais.

„Aktyvūs žaidimai yra būtini normaliam vaiko vystumuisi, jų dėka vaikai mokosi, gėrėja jų fizinė ir emocinė būklė. Net ir visas sąlygas turintys, saugioje aplinkoje gyvenantys vaikai nepakankamai žaidžia. Dauguma jų auga įtampoje, nuolatiniame skubėjime, o tai trukdo gauti naudą iš žaidimo su kitais vaikais,“ - teigia Jungtinių Tautų atstovai.

Keletas patarimų, kurie padės paskatinti vaikus daugiau laiko žaisti lauke:

Jeigu turite net ir nedidelį namų kiemą, erdvesnį balkoną ar terasą, tai būtinai sukurkite žaidimų kampelį vaikui - pakaks jaukių apklotų, pagalvėlių.

Skirkite lentyną ar palangę ant kurios vaikas galėtų kaupti gamtoje rastų gėrybių kolekciją. Paskatinkite vaiką kolekciuonuoti kankorėžius, giles, gražius akmenukus, įdomius pagaliukus, džiovinti augalus ir iš gamtos gėrybių kurti darbelius.

Duokite vaikui gamtos tyrinėjimo įrankių - kastuvėlių, lupą, vabzdžių gaudymo tinklelį, knygelę apie augalus ar vabzdžius pagal kurią būtų galima jų ieškoti gamtoje.

Eidami į mišką ar parką neveskite vaiko, leiskite jam pačiam rinktis takelius.

Ruošdamiesi į parduotuvę, svečius ar biblioteką, jei tik yra galimybė, nevažiuokite, geriau išeikite anksčiau ir pasivaikščiokite, pakeliui prisėskite suvalgyti ledų ar atsigerti sulčių.

Išnaudokite aktyvaus poilsio galimybes - stovyklaukite, plaukite baidarėmis, irstykitės valtimi, pasivaikščiokite pažintiniais takais nacionaliniame parke, išsiruoškite žvejoti.

Būdami gamtoje surinkite skirtingų lapų, smilgų, šakelių, kankorėžių, gilių ir paprašykite vaiko atrasti atitinkamus augalus (būtų šaunu, jeigu iš anksto pasidomėtumėte pavadinimais).

Jeigu vaikas susidomi netoliese esančia kalva, didesniu medžiu ar kita gamtos dalimi, tai pabandykite surasti daugiau informacijos. Didelė tikimybė, kad su tuo objektu yra susijęs padavimas ar įdomus istorinis faktas. Nuvykite į tą vietą ir papasakokite vaikui, ką sužinojote.

Paskatinkite vaikus imtis lauko darbų. Jeigu gyvenate mieste, tai eidami į parką ar mišką nepamirškite šiukšlių maišo ir surinkite ten rastas šiukšles - tai ne tik labai pilietiška, bet ir ugdo vaiko atsakomybę, meilę gamtai.

Pasigaminkite ar nusipirkite lesyklų, inkilų ir juos iškelkite netoliese. Kartas nuo karto apsilankykite toje vietoje ir stebėkite paukščius.

Turėdami progą būtinai kartu su vaikais sukurkite laužą, išsikepkite skanėstų.

Būdami kieme skatinkite vaikus aktyviai žaisti, pavyzdžiui, kuo greičiau nubėgti, nušuoliuoti, nušliaužti, nusiridenti iki nurodyto medžio.

Nupirkite vaikams kiemui tinkamų žaislų - vandens pistoletą, kamuolį, badmintono raketes, frisbį.

Išmokykite vaikus lauko žaidimų ir pramogų, kurios patiko jums. Tikriausiai atsimenate kreida nupaišytas klases, šokinėjimo gumelę, žemėje paslėptus sekretus, vainikų pynimą, popierinių laivelių plukdymą...
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
Laima
2018-02-26 13:14:56
Svarstėm su vyru dėl lauko terasos būtinybės, bet šiandien tai geriausia žaidimų vieta mūsų mažiesiems. Vasarą net pietų miego miegoti nori terasoje.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Gytis