Namai > Teisė > Ko negali iš manęs...
 

Ko negali iš manęs reikalauti paskolos teikėjas?


2014 11 10 | Autorius: Mama.lt
 

Visi asmenys, kurie ieško paskolos, privalo žinoti, kokia yra situacija rinkoje. Kiekvienas greitas kreditas turi būti suteikiamas laikantis visų šalies įstatymų. Vartotojai privalo žinoti savo teises, tačiau nepamiršti ir pareigų.

Šiuo metu kreditorių veiklą įdėmiai stebi priežiūros institucijos, todėl jie privalo laikytis visų nustatytų reikalavimų. Būtina kiekvienam klientui žinoti ko negali iš jo reikalauti paskolos teikėjas. Žinoma, kiekvienos vartotojų teisės yra apibrėžiamos įstatymuose, tačiau šiame straipsnyje norėtume aptarti bendrai, kas yra neleistina iš paskolos teikėjo pusės. Ši informacija padės jums susigaudyti, kokias teises jūs turite kaip klientas, o tai jums pravers, jei ateityje iškils kokių nesklandumų ar ginčų su kreditoriumi.

Kiekvienas klientas atsako tik savo turtu. Pasitaiko atvejų, kai kreditorius grasina klientui, kad jei paskola nebus grąžinta, turtas bus išieškotas ne tik iš jo, bet ir iš kliento artimųjų. To tikrai negali būti. Tik paskolos gavėjas atsako savo nuosavu turtu, o artimieji yra tiesiog tretieji asmenys, kurie net nesusiję su paskolos grąžinimu. Žinoma, jei vienas iš artimųjų yra laiduotojas, tai atsakomybė krenta ir ant jo pečių.

Jei kreditorius nori didesnių palūkanų. Spaudoje yra rašyta apie atvejus, kai paskolos teikėjas prieš suteikdamas paskolą, sutartyje nurodo tokias palūkanas ar delspinigius, kuriuos draudžia įstatymai. Būtina žinoti – kreditorius negali sudaryti tokios sutarties, kurioje palūkanos ar delspinigiai yra didesni nei numatyta įstatymuose. Tokia sutartis gali būti apskųsta teismui ir didelė tikimybė, jog tokia byla būtų laimėta. Nepasirašinėkite tokių sutarčių, kur paskolos palūkanos neatitinka įstatymų.

Vėlavimas grąžinti paskolą ir neleistini prašymai. Kartais pasitaiko, kad paskolos teikėjas, nesulaukęs kredito įmokos, bando vesti derybas, o jų metu iš kliento prašo laikinai perleisti kažkokį turtą. Jokiu būdu neperleiskite kreditoriui savo turto, jei sutartyje nėra apibrėžiama, jog paskola yra suteikiama su užstatu. Kreditoriai taip elgiasi nebent tokiu atveju, kai nori apsaugoti savo pinigus, nors tai yra neleistina. Tokios situacijos dažniausiai pasitaiko tarp privačių paskolos teikėjų.

Nesėkmės atveju, skolą grąžinate eilės tvarka. Kiekvienas klientas turi laisvą pasirinkimą. Dažnai pasitaiko, kad asmuo patenka į nemalonią situaciją ir skolų negrąžina keliems paskolų teikėjams. Būtina žinoti, kad joks kreditorius negali jūsų reikalauti, kad jūs pirmiausia paskola būtų grąžinama jam, o ne tiems, kuriems jūs pirmiau prasiskolinote. Jūs esate laisvas žmogus, todėl tik jūs galite spręsti, kam ir kada grąžinti skolas.
 


 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Akvile