Namai > Teisė > Kaip supaprastinti...
 

Kaip supaprastinti biudžeto planavimą


2014 11 27 | Autorius: Mama.lt
 

Jeigu pastebėjote, kad sunku kontroliuoti savo asmeninius finansus, geriausia, ką galite padaryti – viską pradėti iš naujo. Nesvarbu, jei tai yra pirmas kartas, kaip jūs jį planuojate – biudžeto planavimas yra vienas svarbiausių ateities statymo įrankių gyvenime. Jūs privalote stebėti, iš kur ateina jūsų pajamos, o dar svarbiau – akylai stebėti, kur jos išeina. Norėdami planuoti savo biudžetą, turėtumėte atsižvelgti į šiuos tris žingsnius.

1. Žinokite kiek maždaug išleidžiate
Turbūt kvailas klausimas – kiek pinigų išleidžiate kas mėnesį, kad apmokėtumėte sąskaitas? Kai kuriems sunku pasakyti, tačiau žinojimas, kiek jums reikia pinigų, padės lengviau atsisakyti pirkinių ar paslaugų, kuriems išleidžiate kaip pavyzdžiui pramogai. Tokiu atveju jūs lengviau valdysite savo kasdienines išlaidas. Lengviausiai nustatyti išlaidų sumą yra pasitelkiant paskutinių trijų mėnesių statistiką, tad paskaičiuokite vidurkį paskutinių mėnesių ir žinosite, kokia suma per mėnesį jums yra mirtinai reikalinga.

2. Susikurkite idealiausią scenarijų
Išdėstykite ateities tikslus. Esate susitelkę ties pensijos kaupimu? Planuojate gauti paskolą būstui ir taupyti pradiniam įnašui? O gal tiesiog norite turėti „juodos dienos“ fondą, iš kurio galėtumėte paimti pinigų nenumatytiems atvejams? Taigi dabar nuspręskite, koks būtų jūsų idealiausias biudžetas. Tai gi susiplanavus pažiūrėkite, kiek iš tų išvardintų punktų ateityje gali keistis dėl nenumatytų ir nuo jūsų nepriklausančių faktorių, pažiūrėkite, kas daro įtaką jūsų planuotiems finansams. Turime mintyje pavyzdžiui kaupsite pensiją ir planuojate, kiek turėsite, tačiau vertėtų žinoti, kad per taupymo laikotarpį gali keistis pensijinis amžius, gali keistis įstatymai ir visa kita, o tai nuo jūsų nepriklauso, todėl nežinote, ar tai bus garantuota. Tai gi dabar suplanavote savo idealų biudžetą ir dauguma punktų išbraukite, nes ateityje didelė tikimybė, kad viskas keisis ne dėl jūsų kaltės.

3. Pinigus skirkite ten, kur yra būtinybė ir jūsų prioritetai
Dabar pereikime prie realaus biudžeto. Tai gi, jei vis dėlto nusprendėte, jog kaupsite pensiją, būkite įsitikinę, jog jūsų įdėti pinigai į sąskaitą augs reguliariai ir stabiliai. Išmoką imkite automatiniu principu, o ne užsakomuoju t.y. kas mėnesį stabiliai gaukite vienodą sumą, o ne tam tikrais laikotarpiais, kada jums reikia. Tas pats ir su „juodos dienos“ biudžeto skirstymu – reguliariai įneškite tam tikrą sumą pinigų, o atėjus laikui, reguliariai juos nusiimkite, nesvarbu, kad jų jums tuo metu ir nereikia. Turint prioritetus, būsite labiau garantuoti, kad pinigai reguliariai ateis ir išeis, žinoma, gali būti, kad jūs ir nudegsite (pavyzdžiui su pensijų kaupimo fondais), tačiau jau žinosite, kad biudžeto planavimas gali būti kur kas paprastesnis, nei galvojote.

Visą planavimą galite keisti keletą kartų per metus, svarbiausia, kad suvoktumėte kaip atsisakyti tų dalykų, kurių jums nereikia, o tokiu atveju lengviau padengsite svarbiausias išlaidas, kad ir turimos paskolos įmokas. Šitaip planuodami suprasite, kaip daryti, kad pajamos reguliariai ateitų ne tik iš darbo užmokesčio, tačiau sužinosite, ir kaip ir kur tos pajamos išleidžiamos. Turite daug dalykų, kur yra išleidžiami pinigai, todėl padarykite taip, kad būtų daugiau vietų, iš kur jie ateitų.

 


 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Nojus