Namai > Šventės > Beatos Nicholson imbierinis...
 

Beatos Nicholson imbierinis namelis Šv. Kalėdoms (receptas)


2014 12 23 | Autorius: Mama.lt
 

Glajumi išpuoštas, saldainiais išklijuotas, šokolado drožlėmis ir cukraus pudra nubarstytas imbierinis namelis yra tikras Šv. Kalėdų simbolis ir puiki stalo puošmena. Dalinamės puikiu Beatos Nicholson receptu ir primename, kad kepinio puošimas yra puiki pramoga vaikams.

„Kalėdos nuostabios tuo, kad nereikia vienam pačiam užsidaryti virtuvėje ir triūsti ten nuo ryto iki vakaro, kaip, pavyzdžiui, ruošiantis kokiai grandiozinei giminių puotai... Meduolių kepimas, imbierinių namelių statymas ir puošimas, cukraus masės besmegenių ar snaigių gaminimas – tai gera proga surinkti ir didelius, ir mažus į virtuvę ir smagiai bei kūrybiškai pabendrauti. Tada Kalėdos tikrai tampa šeimos švente“, – pasakoja Beata.

Imbierinio namelio, populiaraus senojoje Europoje, o ypač Skandinavijoje, receptas atkeliavo į Lietuvą ir jau spėjo čia įsitvirtinti. „Kai pernai organizavau tokių namelių kepimo konkursą, tiesiog netvėriau džiaugsmu, kiek daug ir kokių nagingų, kūrybingų kepėjų gausu mūsų šalyje. Štai jums ne kartą ir ne du patikrintas receptas. Nesibaiminkite – tikrai pavyks. Žinoma, jūs galite pademonstruoti savo architektūrinius gabumus ir sukurti įmantriausią pastatą“, – sako Beata ir dalinasi imbierinio namelio receptu.

Namelio tešlai reikės:
250 g minkšto sviesto
150 g rudojo cukraus
150 ml auksaspalvio cukraus sirupo (galite keisti medumi)
2 kiaušinių
1 šaukštelio malto kardamono
1 šaukštelio malto imbiero
0,5 šaukštelio druskos
650 g miltų

Glajui reikės:
1 kiaušinio baltymo (galima ir nenaudoti)
200 g cukraus pudros
šlakelio citrinų sulčių

Gaminimas:
1. Kambario temperatūros sviestą gerai išplakame su cukrumi ir cukraus sirupu.
2. Įmušame kiaušinius, suberiame prieskonius, pasūdome ir išplakame elektriniu plakikliu.
3. Suberiame miltus ir išminkome tešlą. Tešla turi būti kietoka.
4. Ant miltais pabarstyto paviršiaus iš tešlos iškočiojame maždaug 5 mm storio lakštus ir išpjauname pasirinkto namelio formeles (sienas, stogo šlaitus). Išpjauname ir duris, langus, jei taip nurodo jūsų namelio projektas.
5. Formeles kepame iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje apie 10–12 minučių arba kol švelniai paruduos. Iškepusias formeles paliekame atvėsti, tuo metu gaminame glajų.
6. Kiaušinio baltymą išplakame elektriniu plakikliu, kad suputotų.
7. Išspaudžiame šlakelį citrinų sulčių, nuolat plakdami dalimis suberiame cukraus pudrą. Masė turi būti tiršta, klampi ir vis tvirtėti, kad greitai ir patikimai sustingtų. Jei matysite, kad glajus skystokas, įberkite dar šiek tiek cukraus pudros.
8. Glajumi sulipdome namelio sienas, konditeriniu švirkštu jį dekoruojame.
 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Zygimantas