![]() Gydytojų priežiūra nėštumo metu: apsilankymų planas2017 07 24 | Autorius: Mama.lt
Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis ir imti svajoti apie mažylį, o kartu ir pradėti ruoštis jo atėjimui. Pirmasis ir pats svarbiausias pasirengimo etapas yra apsilankymas pas gydytoją, pirmųjų tyrimų pasidarymas, nėščiosios priežiūros plano sudarymas bei jo paisymas. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pataria besilaukiančiai moteriai kreiptis į šeimos kliniką ar polikliniką, kur ji yra prisirašiusi. Jos sveikata normalaus nėštumo metu rūpinasi šeimos gydytojas, akušerė ar gydytojas akušeris-ginekologas, dirbantis gydymo įstaigoje, kuri teikia pirmines ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas. Jei nėštumas yra rizikingas, ją turėtų prižiūrėti gydytojas akušeris-ginekologas. Nedirbančioms ir vaikelio besilaukiančioms moterims svarbu apsilankyti ir teritorinėje ligonių kasoje. Čia jos turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą apie nėštumo laikotarpį (nėštumo savaičių skaičių, numatomą gimdymo datą) draudimo laikotarpiui apskaičiuoti, kad prireikus galėtų gauti reikiamas paslaugas gydymo įstaigoje, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Jei nėščia moteris yra drausta privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), už paslaugas gydymo įstaigoje jai mokėti nereikia, nes už tai sumokama ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Svarbu žinoti, kad už tyrimus, kurių atlikimas nėra apmokamas PSDF lėšomis, tačiau nėščioji jų pageidauja, moteris turi susimokėti pati. Apsilankymų pas gydytoją nėštumo metu planas Iki 12 savaitės Sužinojusios, kad laukiatės, turėtumėte susiplanuoti apsilankymą pas gydytoją - kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje esate užsiregistravusi bei susitarkite dėl vizito pas šeimos gydytoją, akušerį arba akušerį-ginekologą. Turėtų būti atlikti pirminiai tyrimai, įvertinta vidaus organų būklė, surinkta anamnezė. Gydytojas rekomenduos gerti folio rūgšties, jeigu yra poreikis, tai ir kitų, nėščiosioms skirtų maisto papildų, pasikalbėsite apie žalingus įpročius, sveiką gyvenseną, darbą nėštumo metu. Naudinga apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kadangi besivystančiam vaikeliui reikės nemažo kalcio kiekio, tad dantų būklė gali stipriai suprastėti. Tikėtina, kad gydytojas odontologas atliks profilaktinį higieninį valymą bei pataisys problemų galinčius kelti dantis. Tyrimai
1-2 savaitės po pirmojo apsilankymo Šio apsilankymo metu su gydytoju aptarsite pirmojo apsilankymo metu atliktų tyrimų rezultatus, jeigu yra poreikis, tai bus paskirti papildomi tyrimai. Bus pradėta pildyti forma 113/a (Nėščiosios kortelė), gydytojas ją vis papildys ateinančių apsilanlymų metu. 12-14 savaitė Apsilankymo metu įvertinti rizikos veiksniai, kurie gali turėti neigiamos įtakos nėštumo eigai, mažylio vystymuisi. Esant rizikos veiksniams gali būti paskirti papildomi tyrimai, gydymas ar gyvenimo būdo koregavimo rekomendacijos. Rizikos veiksniai nėštumo metu:
Rizikos faktoriai nėštumo metu:
Jeigu dar neapsilankėte pas gydytoją odontologą, tai vertėtų paskubėti tą padaryti. 13-28 savaitė Tyrimai (kiekvieno apsilankymo metu):
18-20 savaitė Šiuo laikotarpiu reikės apsilankyti pas akušerį ginekologą. Tyrimai:
29-40 savaitė Šiuo laikotarpiu, jeigu nėštumas normalus, moteris jaučiasi gerai, pas gydytoją vertėtų apsilankyti 2-3 kartus. Jeigu buvo nustatyti rizikos faktoriai, tai dėl apsilankymų susitarsite su gydytoju pagal poreikį ir sveikatos būklę. Gydytojas plačiau papasakos apie gimdymą, žindymą, vaisiaus judesių skaičiavimą. Tyrimai (kiekvieno apsilankymo metu):
36 savaitė Šią savaitę reikėtų apsilankyti pas akušerį-ginekologą, kuris įvertins vaisiaus padėtį - jeigu mažylis gimdoje neapsisuko, o tarsi sėdi, tai rekomenduojamas išsorinis vaisiaus apgręžimas. Jis planuojamas ir atliekamas nuo 37 nėštumo savaitės. 40-41 savaitė Paskutinėmis nėštumo savaitėmis reikėtų dar kartą apsilankyti pas akušerį-ginekologą. Šio apsilankymo metu priimamas sprendimas dėl kito apsilankymo arba hospitalizavimo. Paskutinį kartą aptariama su gimdymu susiję klausimai. Tyrimai:
Rašyti komentarą |
|