Namai > Gėlės > 10 gražiausiai žydinčių...
 

10 gražiausiai žydinčių kambarinių gėlių (foto + priežiūros taisyklės)


2019 04 23 | Autorius: Mama.lt
 

Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais. Siūlome pažvelgti į gražiausiai žydinčių, nesunkiai auginamų augalų sąrašą, sužinoti apie jų priežiūrą ir dauginimą, o galbūt net išsirinkti naują puošmeną savo namams!

Sanpaulija, Afrikos žibutė (Saintpaulia ionantha)

Violetiniais žiedais ir storais, tarsi aksomu padengtais lapeliais pasipuošęs augalas augintojų ypač mėgstamas. Ši gėlė žydi visus metus, jai nereikia specifinės priežiūros, egzistuoja įvairiausių žiedų ir lapų spalvų variacijų.

Sanpaulijos mėgsta šilumą, šiek tiek išsklaidytą šviesą ir drėgną, purią, rūgščią dirvą. Laistant reikėtų stengtis nesušlapinti lapelių, nes jie gali pasidengti dėmėmis, pradėti raukšlėtis ir džiūti, ypatingai žalingas šaltas vanduo.

Augalą labai lengva dauginti - tereikia nupjauti lapelį ir jį įkišti į šlapią, maisto medžiagomis turtingą dirvą. Lapelis įleis šaknis ir galėsite džiaugtis dar viena gėle.

Hibiskas, kinrožė (Hibiscus rosa-sinensis)

Kinrožė mėgiama dėl savo įspūdingo dydžio žiedų, kuriais augalas puošiasi nuo vėlyvo pavasario iki rudens pabaigos, kartais pražysta ir žiemą. Lietuvoje dažniausiai auginamos raudonus žiedus turinčios kinrožės, tačiau dažni ir balti, rausvi, oranžiniai atspalviai, egzistuoja ir margalapės kinrožės. Kinrožė - visžalis krūmas, tačiau karpant galima nesunkiai išgauti medelio formą.

Šis augalas mėgsta ryškią šviesą, tiesioginius saulės spindulius, šilumą. Tai tropinis augalas, kuriam patinka drėgmė, tad žydėjimo periodu kinrožę reikėtų gausiai laistyti, apipurkšti vandeniu, žiemą tą daryti vertėtų saikingiau. Laistymui ir purškimui naudojamas vanduo turi būti drungnas.

Kinrožę galima padauginti nupjovus šakelę -ją reikia pamerkti į vandenį, palaukti, kol išleis šaknis ir pasodinti į žemę. Tą daryti geriausiai vasaros pabaigoje, vėlyvą liepą arba rugpjūtį.

Spatifilis, papėdžialapis (Spathiphyllum wallisii)

Augalas mėgstamas dėl originalių ir neįprastų žiedynų - baltas papėdlapis (iš čia ir kilęs lietuviškas augalo pavadinimas) supa gelsvą burbuolės formos žiedyną. Spatifilių lapai taip pat dailūs, jie sodriai žalios spalvos, blizgūs.

Spatifilio auginimas nėra sudėtingas. Ši gėlė mėgsta išsklaidytą saulės šviesą, gali augti ir tamsesniame kambaryje ar toliau nuo lango. Žemė turėtų būti šiek tiek drėgna, vasarą laistyti reikėtų kas antrą dieną, o žiemą - porą kartų per savatę. Esant ypač aukštai oro temperatūrai augalą galima apipurkšti vandeniu, tačiau reikia stengtis, kad lašų nepatektų ant žiedų, kitaip jie greitai pajuoduos ir nudžius.

Gėlę lengva dauginti persodinimo metu, tereikia atskirti išsikerojusius augalus ir juos pasodinti atskirai. Smulkesni augalai netrukus vėl suformuos didesnį kupstą.

Oksalis, kiškiakopūstis (Oxalis triangularis)

Oksaliai vertinami ne tiek dėl savo kuklių, smulkių baltų arba rausvų žiedelių, kiek dėl sudėtinių, labai ryškių, sodrios vyno spalvos lapų, kurie turi dailų, sidabrišką žvilgesį. Dailūs oksalio lapeliai yra valgomi, turi malonų, rūgštoką skonį.

Šis augaliukas nėra lepus, tačiau nėmėgsta didelio karščio, tiesioginių, kaitrių saulės spindulių. Pavasarį oksalis gali būti auginamas darželyje, atėjus rudeniui augalo svogūnėlius reikia iškasti ir saugoti per žiemą arba persodinti į vazonėlius.

Oksalį galima nesunkiai ir greitai dauginti atskyrus svogūnėlius. Pasodinus atskirą svogūnėlį jis netrukus suformuoja didelį kupstelį.

Anturis, flamingo gėlė (Anthurium andraeanum)

Centrinėje ir Pietų Amerikoje natūraliai auganti gėlė vertinama, visų pirma, dėl savo ryškiai raudonų, rausvų, levandų ar baltos spalvos, širdies formos žiedų, kurie džiugina net du mėnesius. Nukirptas ir pamerktas žiedas taip pat ilgai laikosi vazoje. Glotnūs, dideli anturio lapai taip pat labai dailūs. Šie augalai nuodingi, tad juos reikėtų statyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

Anturiai mėgsta drėgmę ir išsklaidytą šviesą, tamsesnėje patalpoje augalas nesunyks, tačiau nepražys arba žydės rečiau, trumpiau, žiedai bus menkesni. Augalą rekomenduojama apipurkšti šiltu vandeniu, ypač, jeigu patalpų oras sausas.

Augalas dauginamas persodinimo metu, atskiriant atžalas. Per kelerius metus anturis išaugina ilgą stiebą, pavasarį galima nupjauti jo viršūnę, pamerkti, o pasirodžius šaknims - pasodinti.

Klivija (Clivia miniata)

Klivija žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį išaugina didelį žiedynstiebį, kuris pasipuošia iki 20 dailių, oranžinės spalvos žiedų. Dailiai atrodo ir ilgi, blizgūs klivijos lapai suformuojantys gražų kupstelį.

Augalas mėgsta vidutinį apšvietimą, drėgmę. Norint kliviją greičiau pražydinti ją reikėtų palaistyti šiltu vandeniu. Žydintį augalą vertėtų gausiau laistyti, purkšti, drėgna šluoste valyti lapus.

Augalas dauginamas dalijant kerą arba sėklomis, tačiau reikia žinoti, kad sėklomis daugintas augalas ima žydėti vėliau.

Gloksinija (Sinningia speciosa)

Kambariuose auginamų gloksinijų protėvis natūraliai auga Pietų Brazilijos drėgnuose uolų šlaituose ir žydi tamsiai mėlynais, violetiniais žiedais. Šiandien yra išvesta aibė gloksinijų veislių - augalai žydi įvairiaspalviais, baltais taškeliais nubarstytais, garbanotais krašteliais žiedais, lapai taip pat būna įvairių spalvų ir raštų.

Augalas, kaip ir kiti tropiniai augalai, mėgsta šilumą, išsklaidytą saulės šviesą ir didelę drėgmę. Laistant reikėtų nešlapinti lapų, nes jie gali patemsėti, pasidengti dėmėmis arba nudžiūti. Augalui peržydėjus laistyti reikėtų saikingai.

Gloksinijos dauginamos sėklomis, tačiau iš sėklytės augalą vargiai pavyks išauginti - reikalingas papildomas, dirbtinis apšvietimas.

Kalėdų kaktusas (Schlumbergera x buckleyi)

Šis nelepus augalas dažniausiai apsipila raudonais, rausvais ar oranžinio atspalvio žiedeliais Kalėdų laikotarpiu (iš čia ir kilęs augalo pavadinimas), tačiau, gerai prižiūrimas, Kalėdų kaktusas gali žydėti ir kelis kartus per metus. Tai ilgaamžis augalas, kuris gali būti perduodamas iš kartos į kartą.

Augalas mėgsta netiesioginę saulės šviesą, pakanakamai didelę drėgmę, augalą rekomenduojama ne tik laistyti, bet ir apipurkšti. Kalėdų kaktusas sunkiai pakenčia temperatūros svyravimus, sversvėjus. Norint greičiau pražydinti augalą laistyti reikėtų laistyti mažiau.

Augalas dauginamas nukirpus keletos lapelių stiebelį. Jį reikia parą palaikyti nukirptą, o tuomet įkišti į drėgną žemę, daiginamą augalą reikia tik purkšti. Jis pirmiausiai nunyks, o tuomet išleis naujus lapelius. Dauginti galima bet kuriuo metu, kada augalas nežydi, tačiau tą geriausia daryti vėlyvą pavasarį arba vasarą.

Begonija visažydė (Begonia semperflorens)

Populiarus, tiek namuose, tiek lauko lysvėse, balkonuose auginamas, nelepus augalas. Egzistuoja labai įvairiausių begonijų veislių - varijuoja žiedų, lapų formos ir spalvos, tad kiekvienas augalų mėgėjas išsirinks labiausiai patinkančią gėlytę.

Augalas mėgsta šviesą arba dalinį pavėsį, saikingą drėgmę, gerai vėdinamas vietas. Lauke begonijos sodinamos gegužės pabaigoje - birželio pradžioje ir gali išsilaikyti iki pirmųjų šalnų. Vėliau augaliukus galima perkelti į vazonus ir palikti žiemoti patalpoje.

Begonijos lengvai dauginamos stiebais ir lapais, dalinant krūmą, sėklomis.

Guzmanija (Guzmania lingulata)

Pietų Amerikos miškuose augantis augalas yra visiems puikiai pažįstamo ananaso giminaitis. Šis augalas mėgstamas dėl savo puošnaus, raudono žiedyno. Augalas pakankamai didelis, plačiai kerojantis į šalis, tad jis gali taipti puikia kambario puošmena.

Šis augalas mėgsta lengvą šešėlį, reikėtų vengti tiesiognių saulės spindulių. Gėlę reikėtų nuolat laistyti ir apipurkšti, tik žiemą tą daryti vertėtų saikingiau.

Guzmanija dauginama šoniniais ūgliais, kuriuos galima nupjauti po to, kai atsiranda šaknys.

 


Gairės:  anturis,  begonija,  gėlės,  gloksinija,  guzmanija
 
Taip pat skaitykite
Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Augalai namams suteikia jaukumo, o rūpestis jais padeda atsipalaiduoti. Galime užsiauginti ne tik puošiančių, kvepiančių, bet ir...

Rašyti komentarą

 
Linda Mark
2020-03-30 14:27:12
KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS DIDŽIOSIOS BENDROVĖS Sveiki, mano brangūs žmonės, aš esu Linda McDonald, šiuo metu gyvenanti Austine Teksase, JAV. Šiuo metu esu našlė su trimis vaikais ir 2018 m. Balandžio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai. Dauguma bankų atmetė mano kreditą, nesiskundė tomis paskolų įmonėmis, kurios jas vadina savų pinigų skolintoju, nes jos visos yra apgaulės, visos jos nori pinigų, ir jūs iš jų dar negirdite, jie du kartus man tai padarė prieš susitikdami su ponu Davidu Wilsonu. Pats įdomiausias dalykas yra tas, kad mano paskola man buvo pervesta per 74 valandas, todėl patarsiu kreiptis į p. Davidą, jei jus domina paskolos gavimas ir esate tikri, kad galėsite jį laiku grąžinti, galite susisiekti su juo el. paštu ……… ([email protected]) Nėra kredito patikrinimo, nėra jokio kredito davėjo, turintį tik 2% palūkanų normą ir geresnius grąžinimo planus bei grafiką, jei turite susisiekti su bet kuria įmone dėl paskolos užtikrinimo be užstato, tada susisiekite su p. Davidu Wilsonu dėl paskolos Jie siūlo visų rūšių paskolas Trumpalaikė paskola (5_10 metų) Ilgalaikė paskola (20_40) Žiniasklaidos terminuota paskola (10_20) Jie siūlo paskolą kaip Būsto paskola ............., Verslo paskola ........ Skolos paskola ....... Studentų paskola .........., verslo pradinė paskola Verslo paskola ......., įmonės paskola .............. ir kt El. Paštas .......... ([email protected]) Kalbant apie finansinę krizę ir paskolą, tuomet reikia kreiptis į Davido Wilsono paskolą, tiesiog pasakykite jam, kad ponia Linda McDonald nurodo jums sėkmės ................... ....
Claudia Klein
2020-03-29 19:53:24
Sveicināti un sveicināti Spotcap globālo aizdevumu pakalpojumos. Mans vārds ir Klaudija Kleina, es esmu aizdevējs un arī aizdevumu konsultants. Vai jums ir nepieciešams finanšu atbalsts? vai jums ir nepieciešams aizdevums dažādiem mērķiem? ja jūsu atbilde ir apstiprinoša, es ieteiktu jums sazināties ar manu firmu, izmantojot | [email protected] | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | un jūsu kontā ir aizdevums 24 stundu laikā, jo mēs piedāvājam izcilus aizdevuma pakalpojumus visā pasaulē. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumu pakalpojumus (individuālais aizdevums, biznesa aizdevums un daudzi citi), mēs piedāvājam gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumus, kā arī jūs varat aizņemties līdz 15 miljoniem eiro. Mans uzņēmums palīdzēs sasniegt dažādus mērķus ar plašu aizdevuma produktu klāstu. Mēs zinām, ka likumīga aizdevuma saņemšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Personām, kurām ir finansiālas problēmas un kurām ir nepieciešams risinājums, daudziem cilvēkiem ir tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no savām vietējām bankām vai citām finanšu institūcijām augsto interešu dēļ. likme, nepietiekams nodrošinājums, parāda un ienākumu attiecība, zems kredītreitings vai kādi citi iemesli Vairs nav gaidīšanas laika vai stresaino bankas apmeklējumu. Mūsu pakalpojums ir pieejams visu diennakti - jūs varat saņemt aizdevumu un veikt darījumus jebkurā vietā un vietā, kur jums tas nepieciešams Mēs sniedzam 24 stundu pasaules klases aizdevuma pakalpojumus. Jautājumiem / jautājumiem? - Nosūtīt e-pastu uz | [email protected] | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | & Saņemiet atbildi vienā mirklī. Jūsu ģimenei, draugiem un kolēģiem nav jāzina, ka jums ir maz naudas, vienkārši rakstiet mums un jūs saņemsit aizdevumu. Jūsu finansiālā brīvība ir jūsu rokās!
Alina
2019-10-10 12:56:10
Auginau spatifilį ir guzmaniją. Spatifilis pradėjo nykti, nors visai nesunyko, išmečiau, dar turėjau rožę ir labai gražią begoniją, bet šios labai greitai numirė, nežinau, tikriausiai nemoku prižiūrėti. daugiau gėlių nebeperku pastaruoju metu esu įsigijusi kelis dirbtinius augalus, atrodo labai gerai, o vienoje erdvėje yra dirbtinė žolė šiaip gražu ir vaikams patinka ant "pievutės" kai orai atvėsta. viską įsigijome čia: https://svajoniu-vejos.lt/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Viltė