Namai > Gėlės > Daržovės, kurias galima...
 

Daržovės, kurias galima išauginti iš jų likučių (foto)


2016 01 16 | Autorius: Mama.lt
 

Kietosios porų, svogūnų laiškų, salierų, morkų, citrinžolių, įvairių salotų dalys, padžiūvę bazilikai, česnakai, kalendros ar imbiero gabaliukai tikriausiai atsiduria šiukšliadėžėje, ar ne? To daryti tikrai nereikia, nes iš maistui netinkamų likučių galima užsiauginti puikių daržovių!

Bazilikai. Šių gardžių prieskoninių žolelių visai nebūtina auginti iš sėklų - prastesnius, kreivus, pradėjusius vysti lapelius pamerkite į stiklinę su vandeniu, palaukite, kol augaliukas išleis šaknis, o tuomet persodinkite į vazonėlį su puria, drėgna žeme.

Romaninės salotos. Romaninių salotų lapų nelupkite nuo gūžės, o atsargiai, nepažeisdami pagrindo nupjaukite. Pagrindą keletui dienų pamerkite į švarų vandenį, palaukite, kol pasirodys smulkūs lapeliai ir šaknys, persodinkite į žemę.

Morkos. Ar žinojote, kad morkų lapai yra valgomi? Juose ypatingai daug vitaminų C ir K, kalio ir kalcio. Šie lapeliai pikantiško, šiek tiek kartaus skonio, tad juos vertėtų naudoti saikingai, kaip prieskonį salotoms, sriuboms, troškiniams. Morkų viršūnėles nupjaukite ir pamerkite į vandenį, kad semtų iki pusės - jau netrukus pradės kaltis naudingieji lapeliai.

Svogūnų laiškai. Daugelis puikiai žino, kad svogūnų laiškų galima užsiauginti pamerkus svogūną, tačiau šį pavasarišką gardumyną galima išauginti iš pačių svogūnų laiškų! Tereikia nupjauti kietesnes, baltąsias svogūnų laiškų dalis ir jas pamerkti į stiklinę vandens.

Česnakai. Svogūnų laiškai Lietuvoje tikrai populiarūs, tačiau mažiau mėgiami ir rečiau auginami česnakų laiškai taip pat labai gardūs. Visą česnako galvutę ar pavienes skilteles pamerkite į vandenį ir laukite pikantiškų česnakų laiškų.

Salierai. Pirkdami salierus nesirinkite pavienių stiebų, o ieškokite visos gūželės - nupjovę ir maistui sunaudoję sriebus, kietąjį pagrindą pamerkite į vandenį, palaukite, kol augalas išleis šaknis (laukti reikės apie savaitę, tad nepraraskite kantrybės) ir jį persodinkite.

Kalendra. Pikantiškus, ypatingą skonį žuviai ir rytietiškams patiekalams suteikiančius kalendros lapelius sudaiginkite vandenyje ir persodinkite į vazonėlį.

Citrinžolės. Citrinžolių stiebus galima nesunkiai sudaiginti vandenyje, o tuomet persodinti. Šis augalas ne tik puikus, paukštienos patiekalams idealiai tinkantis prieskonis, bet ir natūralus oro gaiviklis, skleidžiantis gaivų, vos salstelėjusį citrinų aromatą.

Imbieras. Didesnę, sveiką imbiero šaknį sulaužykite taip, kad ant kiekvieno gabaliuko būtų smulkių išsišakojimų. Jeigu imbieras padžiūvęs, tai jį reikės pernakt išmirkyti vandenyje. Imbiero gabaliukus įkšikite į drėgną žemę ir laukite, kol augalas išleis ūgliukus. Imbierai puikiai auga daliniame pavėsyje, šiltoje patalpoje, mėgsta drėgmę. Tiesa, derliaus teks palaukti - kasti šaknis galima tik po metų.

Porai. Porus galima užsiauginti tokiu pačiu principu, kaip ir svogūnų laiškus - kietesnes, baltąsias augalo dalis nupjaukite ir pamerkite į vandenį.

Kininiai baltagūžiai kopūstai (angl. bok choy). Kininiai baltagūžiai kopūstai tik pradeda populiarėti - jie puikiai tinka salotoms, troškiniams, sriuboms. Augalo pagrindą reikėtų pamerkti į vandenį, o po savaitės persodinti į dirvą.

 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė