Nėštumas > Planavimas > Kaip pasiruošti nėštumui?
 

Kaip pasiruošti nėštumui?


2017 01 27 | Autorius: Mama.lt
 

Kūdikį planuojančios šeimos daugiausiai dėmesio skiria moters vaisingų dienų skaičiavimui, ima svarstyti, kokia bus nėštumo eiga, svajoja apie gimsiantį mažylį. Žinoma, kad tai normalu, tačiau atsakingai vaikelį planuojantys žmonės turėtų, visų pirma, pasirūpinti būsimosios mamos sveikata ir savijauta - juk išnešioti vaikelį yra nemenkas darbas!

Atsisakykite žalingų įpročių

Alkoholio vartojimas ir rūkymas nėra sveika jokiu gyvenimo etapu, o kūdikio planavimo bei nėštumo laikotarpiu žalingi įpročiai turi būti tabu. Pirmąsias savaites moteris gali nė nenutuokti, kad yra nėščia: tuo metu organizmas jau persitvarko, nauja gyvybė jau ima formuotis, tad alkoholis, tabako dūmai ar, dar baisiau, narkotinės medžiagos gali būti pražūtingi.

Apsilankykite pas šeimos gydytoją

Mažylį planuojančioms moterims vertėtų profilaktiškai apsilankyti pas šeimos gydytoją, pasikalbėti apie norą pastoti bei paprašyti bendros apžiūros, pagrindinių kraujo, šlapimo tyrimų. Profilaktinis apsilankymas pas šeimos gydytoją padės išsiaiškinti ar nesergate lėtinėmis, mažiau išreikštomis ligomis, kuri gali turėti įtakos nėštumo metu. Aptikus ligą nenusiminkite, skirtikite visas savo jėgas sveikatos būklės gerinimui ir tik tuomet pradėkite iš naujo planuoti vaikutį.

Lėtinėmis ligomis sergančios, vaistus nuolat vartojančios moterys turėtų pasikonsultuoti su medikamentus skyrusiu specialistu ir išsiaiškinti ar šios medžiagos nekliudys pastoti ir nepaveiks nėštumo eigos. Gali būti, kad medikas pakoreguos vaistų dozes, juos pakeis arba rekomenduos nutraukti jų vartojimą.

Apsilankykite pas ginekologą

Moterys, pamačiusios tegiamą nėštumo testo rezultatą, ima planuoti vizitą pas ginekologą, tačiau tą reikėtų padaryti dar iki nėštumo. Pasikalbėkite su ginekologu, pasisakykite, kad ketinate pastoti, specialistas ne tik jus ištirs, bet ir suteiks vertingų patarimų, pamokys tiksliai apskaičiuoti savo vaisingąsias dienas pagal ciklą arba pagal bazinės kūno temperatūros pakitimus (iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra būna šiek tiek aukštesnė).

Pastoti planuojančiai moteriai vertėtų išsitirti dėl galimų infekcijų, lytiškai plintančių ligų. Gydytojas ginekologas moterį apklaus, greičiausiai paims tepinėlį, galbūt atliks kraujo tyrimą. Dažniausiai moterys tiriamos dėl herpeso, toksiplazmonės, raudonukės, sifilio, hepatito ir pan.

Apsilankykite pas odontologą

Liaudiška patarlė teigia, kad kiekvienas vaikas iš mamos pasiima po dantį. Šiame pasakyme tikrai yra tiesos - besivystančiam mažyliui reikia ypatingai daug kalcio, kurį jis pasiima iš mamos organizmo. Moters organizmui stokojant kalcio ima labai greitai blogėti dantų būklė, tie tampa trapūs, greitai genda, ima trupėti, lūžinėti.

Planuojant susilaukti vaikelio reikėtų būtinai susitaisyti dantis, pasidaryti profilaktinę burnos higienos procedūrą. Esamas problemas pašalinti, smulkias skylutes užsiplombuoti svarbu dar ir dėl to, kad prasidėjusi infekcija nepakenktų besivystančiam vaikeliui.

Pradėkite vartoti vitaminus nėščiosioms

Apsilankymo pas šeimos gydytoją ir ginekologą metu specialistai vaikelį planuojančiai moteriai patars pradėti vartoti specialiai nėščiosioms subalansuotus vitaminus arba maisto papildus.

Nėštumo periodu itin svarbi folio rūgštis: ji būtina besivystančiai nervų sistemai. Ją reikėtų pradėti vartoti likus trims mėnesiams iki planuojamo nėštumo ir gerti 12 pirmųjų nėštumo savaičių. Nėštumo metu taip pat labai svarbus jodas, tad paprastą druską pakeiskite joduota. Jeigu po ankstesnio gimdymo (arba aborto) praėjo mažiau kaip 2 metai, rekomenduojama papildomai vartoti geležies papildus.

Subalansuokite mitybą

Sveika, subalansuota, saikinga mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi, tačiau moteris, kuri netrukus bus atsakinga ne tik už save pačią, bet ir už savyje besivystančią naują gyvybę, privalo ypač dėmesingai rinktis, ką dėti į burną. Stenkitės laikytis dietologų rekomendacijų, valgykite 5-6 kartus per dieną, kas keletą valandų, vartokite daugiau augalinės kilmės maisto, daržovių, vaisių, gerkite daugiau gryno, negazuoto vandens.

Jeigu vaikelio susilaukti norintis moteris turi nemenką antsvorį, tai nėštumą reikėtų atidėti tolimesnei ateičiai ir pradžioje atsikratyti nereikalingų kilogramų. Apkūnių žmonių širdžiai, sąnariams jau ir taip tenka didžiulis krūvis, kuris dar labiau padidėja besilaukiant mažylio.

Pradėkite sportuoti

Nėštumas, o ypač paskutiniai jo mėnesiai, yra pakankamai sudėtingas fizinis išbandymas, tad sutvirtinti savo kūną yra tikrai puiki idėja. Pirmenybę teikite toms sporto šakoms, kurios stiprina nugaros raumenis, kadangi padidėjus svoriui ir pūpsant pilvui stuburui tenka didelė apkrova, daugelis besilaukiančiųjų kamuojasi, kenčia nugaros skausmus.

Vertėtų išbandyti plaukimą, šokius, jogą, tačiau, žinoma, naudos suteiks kiekviena jūsų pasirinkta sporto šaka.

Sutvirtinkite savo santykius

Pradėjus planuoti vaikelį reikėtų išanalizuoti santykius su savo antrąja puse, atvirai išsikalbėti, pasidalinti ne tik džiugiomis svajonėmis, galimais vaikučio vardais, bet ir išsakyti savo baimes. Jeigu baiminatės dėl savo santykių ateities, turite vidinių dvejonių, nepasitikite partneriu, būtinai išspręskite šias problemas dar iki nėštumo, reikalui esant apsilankykite pas porų psichologą.

Iš naujo atraskite santykių romantiką, eikite į pasimatymus, ieškokite naujų, abiems patinkančių hobių, vienas kitam būkite dar tolerantiškesni, dėmesingesni ir mielesni.

 


 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja