Namai > Gėlės > Praktiškos gudrybės sodui...
 

Praktiškos gudrybės sodui ir daržui (foto)


2015 06 03 | Autorius: Mama.lt
 

Daugelis jaučia didžiulį malonumą puoselėdami sodą ar daržą - pasikapstymas žemėje ramina ir atpalaiduoja, o savi vaisiai ir daržovės yra gerokai skanesni bei sveikesni. Dalinamės praktiškomis gudrybėmis, kurios sodininkavimą pavers dar malonesniu ir lengvesniu.

Tualetinio popieriaus ritinėlius galima nesunkiai paversti puikiais, ekologiškais, suyrančiais daiginimo vazonėliais.

Didesnis indas nuo pieno ar sulčių, prabadžius skylutes jo kamštelyje, pakeis laistytuvą.

Susukite keletą popierinių rankšluosčių, juos sudrėkinkite ir sumaigykite į vientisą juostą, vieną jos galą pamerkite į stiklinę su vandeniu, o likusią dalį ištieskite šalia augalų stiebelių. Jūsų augalai gaus pakankamai drėgmės ir nenudžius nelaistyti net ilgesnį laiką.

Išsaugokite kavos tirščius, išdžiovinkite ir jais pabarstykite daržą. Kava ne tik praturtina dirvą, bet ir atbaido kenkėjus.

Sodo įrankius atnaujinsite juos ištrynę automobiliams skirtu vašku.

Jeigu daržą apipuolė šliužai ir sraigės, keletoje vietų pastatykite gilesnius dubenėlius su alumi ir palikite porai dienų. Kenkėjai sulips į indelius ir paskęs.

Rožes galite dauginti įstrižai nupjovę jų stiebus, juos įsmeigę į bulves ir įsodinę į dirvą.

Švarius, sausus kiaušinių lukštus sutrupinkite iki smulkių miltelių ir jais pabarstykite daržo ir sodo žemę. Augalai gaus daugiau jiems būtinų mineralinių medžiagų ir augs greičiau. Tokį patį efektą pasieksite laistymui naudodami atvėsintą vandenį, kuriame virė kiaušiniai.

Pomidorų lysvę apibarstykite soda - pomidorai bus skanesni ir saldesni.

Išpieškite plokščius akmenukus ir naudokite juos, kaip ženklinimą, kuris padės prisiminti, kur pasėti skintingi augalai.

Cinamonas skatina augalų dygimą ir atbaido kenkėjus.

Kiaušinių dėklą bei lukštus su žemėmis galima naudoti sėklų daiginimui. Kiaušinių lukštuose esančios mineralinės medžiagos ypatingai naudingos ir reikalingos dygstantiems augalams.

Bananų žievesė nemažai augalams reikalingos sieros ir kalio, tad jų neišmeskite, sudžiovinkite, susmulkinkite ir gautais milteliais barstykite sodą ir daržą. Bananų žievės milteliai ypač naudingi rožėms.

Maltus pipirus lygiomis dalimis sumaišykite su miltais ir mišinio pabarstykite darže ir sode - tai atbaidys kenkėjus.


 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Robertas