Nėštumas > 9 mėnesiai > Ankstyvieji nėštumo...
 

Ankstyvieji nėštumo ženklai


2015 07 03 | Autorius: Mama.lt
 

Nėštumą patikimiausiai nustato tam skirtas testas arba apsilankymas pas ginekologą, tačiau dažna moteris labai greitai pajunta pirmuosius, dar kiek neįprastus ir net šiek tiek gąsdinančius nėštumo ženklus. Siūlome su jais susipažinti, nesijaudinti dėl šių natūralių procesų, o galbūt net pasitikrinti ar po jūsų širdimi neužsimezgė nauja gyvybė!

Oro trūkumas

Augančiam vaisiui reikia nemažai deguonies, tad pastojusios moterys neretai jaučia oro trūkumą, nedidelį dusulį. Dalis būsimųjų mamų pakankamai greitai įpranta kvėpuoti šiek tiek giliau ir diskomforto nebejaučia, tačiau kitos moterys oro trūkumą jaučia nuo pat nėštumo pradžios iki pabaigos, ypatingai paskutinėmis savaitėmis, kuomet jau didelis vaikelis šiek tiek spaudžia plaučius ir diafragmą.

Jautrios krūtys

Nėštumo metu hormonų koncentracija moters organizme stipriai pakinta, o tai sąlygoja kraujotakos bei audinių pakitimus krūtyse. Pastojusių moterų krūtys tampa jautrios, jas maudžia, krūtų aureolės patamsėja, venos ant krūtų ir krūtinės ląstos išryškėja. Krūtų jautrumas paprastai jaučiamas 4-6 nėštumo savaitę, vėliau jis ima silpnėti, o 6-8 nėštumo savaitę moterys pastebti, kad krūtys ima didėti.

Nuovargis

Pastojus organizme vyksta didžiulė pertvarka - kinta hormonų koncentracija, kūnui tenka rūpintis ne tik savimi, bet ir užtikrinti pakankamą mitybinių medžiagų ir deguonies tiekimą besivystančiam vaikučiui. Natūralu, kad pastojusios moterys ima jausti netikėtą nuovargį, tampa sunkiau susikaupti, kamuoja irzlumas. Džiugu tai, kad dažniausiai ši apatija tęsiasi tik pirmąjį nėštumo trimestrą.

Pykinimas

Rytinis pykinimas, deja, kamuoja daugelį kūdikio besilaukiančių moterų - dažniausiai šis nemalonus jausmas prasideda 6-7 nėštumo savaitę ir baigiasi antrajam nėštumo trimestrui prasidėjus, tačiau dalis nėštukių su pykinimu susiduria gerokai anksčiau, jis tęsiasi ilgiau. Pykinimo kamuojamoms moterims rekomenduojama vengti labai aštraus, prieskoniais gausiai gardinto, sūraus, riebaluose kepto maisto. Daugelis nėščiųjų pakankamai greitai atranda jų skrandžiui tinkamus, raminančius produktus.

Dažnas šlapinimasis

Pastojusios moterys labai greitai pastebi padidėjusį poreikį šlapintis - daugelis anksčiau visą naktį ramiai išmiegodavusių moterų ima staiga atsibusti naktį arba ypač anksti ryte ir yra priverstos keliauti į tualetą. Dažnas šlapinimasis taip pat susijęs su hormoniniais pokyčiais ir intensyvesne kraujotaka.

Galvos skausmas

Hormoniniai pokyčiai pastojusios moters organizme gali tapti ir galvos skausmų priežastimi, tad, jeigu įtariate, kad galite būti nėščia, vaistus nuo galvos skausmo rinkitės ypač atsargiai, būtinai perskaitykite informacinį lapelį arba pasitarkite su vaistininku. Taip pat galite išbandyti kvėpavimo pratimus, nusimaudyti šiltame duše ar pasivaikščioti gryname ore.

Papilvės skausmas

Prieš menstruacijas ir pirmosiomis jų dienomis dažna moteris jaučia didesnį ar mažesnį skausmą, kuris yra normalus - gimda susitraukinėja, prasideda gimdos gleivinės sluoksnio atsiskyrimas ir pasišalinimas. Pastojus gali būti jaučiami labai panašūs spazmai, kadangi gimda taip pat juda, ima po truputį plėstis.

Virškinimo problemos

Nėščiųjų organizme padidėja hormono progesterono koncentracija, o tai gali sulėtinti virškinimo sistemos darbą. Pastojusios moterys kartais turi problemų dėl vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo, dujų kaupimosi žarnyne. Šias bėdas padės išspresti subalansuota, daug ląstelienos turinti mityba - moterims reikėtų valgyti daugiau vaisių ir daržovių, o ypač uogų, taip pat rinktis pilvo grūdo duoną ar makaronus, košes.

Nuotaikų svyravimas

Hormoniniai pokyčiai pastojusios moters organizme gali sukelti nemažus nuotaikos svyravimus, sąlygoti padidintą jautrumą. Žinoma, emocinę savijautą veikia ir fizinė sveikata - nuovargis, galvos skausmas, pykinimas, skrandžio problemos taip pat gerokai gadina nuotaiką.

Pakilusi bazinė kūno temperatūra

Vaikelį planuojančioms šeimoms rekomenduojama nustatyti ovuliaciją bei vaisingąsias dienas, tad daugelis pastoti bandančių moterų kasdien matuojasi bazinę kūno temperatūrą bei puikiai žino, kad ji aukščiausia būtent ovuliacijos metu, tuomet šiek tiek sumažėja, tačiau išlieka truputį pakilusi dar maždaug 1,5-2 savaites. Jeigu bazinė tempetūra išlieka pakilusi ilgesnį laiką, tai pakankamai didelė tikimybė, kad moteris laukiasi.

Išskyros su krauju

Kūdikio bandančios susilaukti moterys labai nusivilia pamačiusios kraujingas išskyras, tačiau nereikėtų iškart nuliūsti - jeigu kraujavimas menkesnis nei per menstruacijas, jeigu išskyros pasirodo prieš apskaičiuotą menstruacijų pradžios dieną, tai gali būti, kad tai implantacinis kraujavimas. Apvaisinto kiaušinėlio įsitvirtinimo gimdoje metu gali kilti nedidelis audinių pažeidimas ir prasidėti kraujavimas, moteris taip pat gali pajusti skausmą, tad nedidelis kraujavimas gali būti pastojimo ženklu!


 
Taip pat skaitykite
 Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Rašyti komentarą

 
Rasma
2015-07-27 10:50:37
sveikos moterys,vis galvoju ir skaiciuoju ar galejau pastoti,menesiniu kaip ir nepasakyciau kad buvo,pasitepliojo pasirode kraujas vos vos,krutis labai skaudejo,galva plyso is skausmo3d net vaistai nepadejo,svaigo pykino,bet as naudojau kontraceptines tabletes,tai dabar vis galvoju kas cia buvo,gal pilviuke ira kas?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Danielius