Nėštumas > Po gimdymo > 5 patarimai, kaip sutaupyti...
 

5 patarimai, kaip sutaupyti gimus kūdikiui


2015 07 25 | Autorius: Parengė Aistė Vyšniauskaitė
 

Mažylio atėjimas į šeimą yra be galo svarbus ir įsimintinas įvykis. Todėl jam norime pasiruošti iš anksto, jog gimus kūdikiui nieko netrūktų, galėtume džiaugtis ir visą dėmesį skirti naujam šeimos nariui. Tačiau daugelis aplinkui gąsdina, jog kūdikis kainuoja labai daug. Ar tikrai labai daug? Kaip sumažinti išlaidas, jog neužgriūtų finansiniai sunkumai?

Taigi 5 patarimai, kaip sutaupyti gimus kūdikiui.

Neskubėkite. Susidarykite reikalingų daiktų sąrašą

Nepulkite bėgti į vaikiškų prekių parduotuvę ir pirkti visko, kas atrodo gražu, miela ir gal reikalinga. Patikėkite, ypač besilaukiančioms mamytėms, visos kūdikių prekės atrodo be galo mielai, jaukiai ir kyla begalinis noras viską įsigyti.

Susidarykite reikalingų daiktų sąrašą. Pasiklausinėkite draugų, pažįstamų, kurie jau augina vaikutį, kokie daiktai tikrai yra būtini, o kurie daiktai tik „rinko dulkes“. Nustebsite sužinoję, kiek daug yra siūloma vaikiškų prekių, kurios tikrai nebūtinos, siekiant užauginti laimingą mažylį.

Susidarę konkretų prekių sąrašą, išsiaiškinkite kainas

Apsilankykite parduotuvėse, susižymėkite kainas, jas palyginkite. Taip pat nepamirškite, jog labai patogus ir laiko taupantis būdas yra internetinės parduotuvės. Dažnu atveju, internetinių parduotuvių prekių kainos būna mažesnės. Be to čia ramiai, gerdami arbatą, galėsite perskaityti visą reikiamą informaciją apie prekes, palyginti kainas.

Panaudoti daiktai

Tokios prekės kaip vežimėlis, lovytė, maniežas, automobilinė kėdutė ir kitos stambios vaikiškos prekes susidėvi negreitai, todėl yra tinkamos ne vienam vaikučiui užauginti. Išsiaiškinkite, gal aplinkiniai, draugai, pažįstami, giminės turi jau nenaudojamų vaikiškų daiktų, kuriuos galėtų atiduoti, paskolinti, nebrangiai parduoti.

Nepamirškite, jeigu vis tik nepavyko gauti, pasiskolinti, nebrangiai nusipirkti reikalingų vaikiškų prekių ir teko įsigyti naują patiems, juos galėsite po panaudojimo parduoti. Rūpestingai prižiūrėkite daiktus - pardavę prekes, mažiausiai pusę sumos galėsite atgauti.

Kūdikio kraiteliui gaukite nuolaidą

Dažna vaikiškų prekių parduotuvė kūdikio kraiteliui siūlo nuolaidą. „Mūsų parduotuvėje įsigyti kūdikio kraitelį yra pigiau nei pirkti pavienius drabužėlius, o be to dažnai pritaikome tikrai ženklią nuolaidą pirkėjams, kurie įsigyja daugiau drabužėlių“ – pasakojo natūralių drabužių parduotuvės green-rose.lt savininkas Rytis Stanevičius.

Galima sutaupyti ir sauskelnėms

Visi tėveliai sutiks, jog vis tik daugiausiai pinigėlių išleidžia mažylio sauskelnėms. Tačiau ir čia galima sutaupyti! Naudokite daugkartines sauskelnes. Tai sauskelnės, kurias panaudoję, neišmesite į šiukšlių dėžę, o išskalbę, išdžiovinę vėl galėsite naudoti. Tai šiuolaikiniai vystyklai, kuriuos paprasta naudoti ir kurie padeda be galo daug sutaupyti pinigų. Yra paskaičiuota, jog per visą vystyklystės laikotarpį, naudojant daugkartines sauskelnes, galima sutaupyti nuo 500 iki 2000 eurų.

Taigi, neišlaidauti ir sutaupyti, gimus naujam šeimos nariui, tikrai galima ir įmanoma. Reikia tik neskubėti, netingėti paieškoti pigesnių alternatyvų. Juk mažyliui svarbiausia ne aplink jį supantys daiktai, o mamos rankos, tėvelio dėmesys.
 


 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Armandas