Sveikata > Vaiko sveikata > Ausies uždegimas:...
 

Ausies uždegimas: simptomai, priežastys ir gydymas


2018 08 10 | Autorius: Mama.lt
 

Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia ilgai ir labai gailiai, yra ypatingai irzlus ir piktas, blogai miega ir valgo, menkai domisi aplinka, galima įtarti ligą. Ausytės uždegimas yra dažnas ir, deja, kūdikiui labai daug skaumo sukeliantis susirgimas.

Ausies uždegimas arba otitas yra antra pagal dažnumą (po peršalimo) kūdikiams nustatoma liga. Jis gali kilti visose ausies dalyse (išorinėje, vidurinėje ir vidinėje ausyje), tačiau uždegimas dažniausiai prasideda vidurinėje ausyje.

Otitu gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės, tačiau labiausiai pažeidžiami kūdikiai ir mažyliai nuo 6 mėn. iki 3 metukų, kadangi jų ausies trimitas, jungiantis nosiaryklę ir vidurinę ausį, dar nėra iki galo susiformavęs, tad bakterijos ir virusai lengviau patenka į vidų, turi palankesnes sąlygas išvešėti.

Kūdikių ir vaikų ausų uždegimo simptomai:

 • Verksmas, irzlumas, nenoras bendrauti. Skausmo išvargintas vaikas visiškai pasikeičia, jis gali būti piktas ar, atvirkščiai, visiškai pasyvus.
 • Nuolatinsis ausyčių lietimas, tampymas, draskymas. Mažylis desperatiškai stengiasi pašalinti skausmo priežastį.
 • Suprastėjusi klausa. Ausytėje susikaupę pūliai prislopina garsus, įtempia ausies būgnelį ir trukdo jam normliai vibruoti.
 • Viduriavimas ir vėmimas. Ausų uždegimą sukeliančios bakterijos ir virusai gali patekti ir į žarnyną.
 • Sumažėjęs apetitas. Žandikaulio judinimas gali suaštrinti ausies uždegimo sukeliamą skausmą.
 • Gelsvos, balkšvos išskyros iš ausytės. Šis simptomas labai retas, pasireiškiantis tik esant stipriai infekcijai.
 • Nemalonus kvapas. Prasidėjus infekcijai iš ausytės gali sklisti nemalonus kvapas.
 • Sutrikęs miegas. Ausies uždegimo skausmas sustiprėja atsigulus į horizontalią padėtį, tad vaikučio miego ritmas visiškai išsibalansuoja.
 • Pakilusi temperatūra. Susirgus temperatūra gali būti aukšta (siekti net 39°C), tačiau daliai vaikučių šis simptomss visiškai nebūdingas.

Ausų uždegimo priežastys:

 • Kvėpavimo takų infekcijos ir peršalimo ligos. Tai dažniausia ausies uždegimo priežastis.
 • Vanduo. Maudynių metu į ausytes patekęs ir ten užsilikęs vanduo gali išprovokuoti ausies uždegimą.
 • Gulinčio vaikučio maitinimas. Medikai rekomenduoja kūdikį maitinimo metu laikyti glėbyje arba paguldyti pusiau gulomis.
 • Čiulptuko naudojimas. Tyrimai rodo, kad čiulptuko nenaudojantys vaikučiai rečiau suserga ausies uždegimu.
 • Alergija. Alerginė sloga gali išprovokuoti ausies uždegimą.
 • Pasyvus rūkymas. Vaikučio įkvepiami tabako dūmai gali paskatinti ausytės uždegimą.

Ausies uždegimo gydymas ir prevencija

Įtarus ausies uždegimą reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją, kuris atsižvelgs į susirgimo rimtumą ir paskirs tinkamą gydymą. Ausytės uždegimas dažniausiai praeina savaime, per maždaug tris dienas, jo metu medikai dažniausiai rekomenduoja vartoti geriamus ar į ausytę lašinamus vaistus nuo skausmo (lašinamų vaistų negalima naudoti, jeigu iš ausytės bėga pūliai).

Uždegimui užsitęsus ar esant labai ūmiai jo formai medikai gali rekomenduoti gydymą antibiotikais. Pūliams užpildžius ausytę, dėl jų įsitempus būgneliui, pastarasis gali trūkti arba gydytojas gali atlikti jo prapjovimą. Tiek savaiminis trūkimas, tiek nedidelis įpjovimas paskatina pūlių ištekėjimą, o tai sumažina skausmą, pagreitina gijimą ir normalizuoja klausą. Ausų būgnelis sugyja savaime.

Gydymo metu ant ausytės rekomenduojama dėti sausus, šiltus kompresus. Vaikelį panešioti ar pasiguldyti ant krūtinės taip, kad mažylis būtų vertikalioje padėtyje - tai sumažins skausmą, padės mažyliui nurimti, suteiks galimybę truputį pamiegoti.

Norėdami išvengti ausų uždegimo turėtumėte saugotis peršalimo ligų, tad tinkamai renkite vaiką, vėdinkite patalpas, daugiau laiko praleiskite gryname ore, venkite kontaktų su sergančiaisiais. Medikai pastebi, kad krūtimi maitinami vaikučiai rečiau serga ausies uždegimu, o štai naudojantys čiulptuką, kaip jau buvo minėta, nuo šios ligos kenčia dažniau. Tabako dūmai taip pat gali išprovokuoti otitą, tad neleiskite, kad prie jūsų vaikelio rūkytų, pasitraukite toliau nuo rūkančių žmonių.
 


 
Taip pat skaitykite
Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Dažniausiai būtent mamos rūpinasi ne tik savo, bet ir vaikų sveikata, o ypatingo dėmesio kasdien reikalauja dantukų priežiūra. Trys mamos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Domas