Virtuvė > Maistas > Nevalgus vaikas: kaip jį...
 

Nevalgus vaikas: kaip jį įpratinti sveikai maitintis?


2019 06 03 | Autorius: Mama.lt
 

Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus pusryčius, pietus ir vakarienę reikalauja išlygų. Svarbu nusistatyti taisykles, jų laikytis ir įskiepyti vaikams sveikos mitybos įpročius.

Rodykite tinkamą pavyzdį

Sudėtinga įrodyti vaikui, kad reikia valgyti pusryčius, jeigu patys to nedarote arba įtikinti mažylį gardžiuotis salotomis, kuomet suaugusieji jų atsisako. Sveika mityba turėtų būti bendra visai šeimai, tad visiems privalu laikytis vienodų taisyklių.
Matydamas gerą pavyzdį, vaikas nė nesuabejos, kad reikia egltis taip pat, kaip visi kiti.

Mama nėra virėja

Labai aiškiai pasakykite vaikui, kad mama nėra virėja, o namų virtuvė nėra restoranas, tad reikia būti dėkingam ir džiaugtis tuo, kas yra padėta ant stalo. Jokiu būdu nepradėkite gaminti siekdami įtikti vaikui, kadangi ilgainiui tai taps norma ir kiekvienas valgymas su šeima kels stresą.
Žinoma, būtų šaunu atsižvelgti ir į vaiko, o taip pat ir į kitų šeimos narių, norus. Paskirkite vieną dieną savaitės meniu sudarymui ir reikalingų produktų įsigijimui. Planuodami, ką valgysite visą savaitę, pasitarkite, leiskite kiekvienam šeimos nariui pasirinkti po vieną patiekalą. Tokiu būdu visi bus laimingi ir sotūs, nereikės sukti galvos dėl to, ką gaminti vakarienei, o pirkdami iš anksto ir pagal sąrašą sutaupysite pinigų.

Pirkite sveiką maistą

Planuodami savaitės meniu ir sudarydami produktų sarašą, nepamirškite į jį įtraukti ir sveikų užkandžių - vaisių, daržovių, riešutų, grūdų trapučių ir panašiai. Juos sudėliokite vaikui lengvai pasiekiamoje vietoje ir susitarkite, kad mažyliai gali užkandžiauti sutartu metu, pavyzdžiui, likus dviems valandoms iki vakarienės.
Rinkdamiesi maistą būtinai atkreipkite dėmesį į jo sudėtį, įsitikinkite, kad pasirinktuose užkandžiuose nėra pernelyg daug cukraus, konservantų, skonio stipriklių.

Valgykite prie bendro stalo

Mitybos specialistai pataria kuo dažniau valgyti prie bendro stalo su šeima. Įprastai sėdėdami drauge kalbamės, juokaujame, pasakojame apie dienos planus ir įvykius, tad valgome lėčiau, gerai sukramtome maistą.
Matydami valgančius, įvairų maistą ragaujančius sugusiuosius vaikai noriau valgo, išmoksta gražiai elgtis prie stalo. Negana to, bendra šeimos vakarienė yra puiki progra išsikalbėti.
Prie bendro stalo verta sodinti net ir pačius mažiausius - juos galima pamaitinti jiems skirtu maisteliu, o primaitinamiems vaikams verta įdėti jiems tinkančių kąsnelių nuo bendro stalo.

Būtina paragauti

Įpratinkite vaikus ragauti patį įvairiausią maistą ir paverskite tai naujų skonių žaidimu. Įspėkite vaiką, kad nėra būtina suvalgyti daug naujo patiekalo, tačiau paragauti tikrai reikia. Nustebsite, kokį įvairų maistą mėgsta vaikai, kurie yra įpratinti nebijoti ir skanauti!

Naudokite prieskonius

Vaikų skonio receptoriai dar tik formuojasi, tačiau tai tikrai nėra priežastis juos maitinti prėsku maistu. Žinoma, druskos, cukraus, ypač aštrių prieskonių kiekius reikėtų riboti, tačiau švelnios prieskoninės žolelės, saikingai naudojami česnakai ir svogūnai, žiupsnelis kario ar saldžiosios paprikos miltelių padailins patiekalų spalvą ir pagerins skonį.

Ruoškite patiekalus iš daržovių

Daugelis vaikų spyriojasi ir nenori valgyti daržovių, tačiau dietologai primena, kad jos, kartu su grūdinėmis kultūromis, turėtų sudaryti pagrindinę sveiko raciono dalį. Naudokite kuo daugiau skirtingų daržovių ir, pavyzdžiui, bulvių košę gaminkite su virtomis morkomis, žirneliais ar žiediniais kopūstais.
Įpraskite ir vaikus įpratinkite užkandžiams rinktis vaisius ar daržoves, suplakite jiems trintą vaisių ir daržovių kokteilį.

Susitarkite

Jeigu vaikas stipriai protestuoja ir griežtai atsisako valgyti vakarienę, tai bandykite tartis - priminkite mažyliui, kad jis tikrai negaus jokio deserto, jeigu nebaigs jam patiekto pagrindinio patiekalo, pasiūlykite jam paragauti visko po truputį arba baigti, pavyzdžiui, sriubą, salotas bei valgyti mažesnę antro patiekalo porciją.

 


 
Taip pat skaitykite
Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Medikai, dietologai ir sporto treneriai sutinka, kad sveika, subalansuota, įvairi mityba yra geros savijautos, dailių kūno linijų ir gyvybinės...

Rašyti komentarą

 
Christy Walton
2022-08-22 03:34:34
Sveiki, ar ieškote skolų konsolidavimo paskolos, paskolų be užstato, paskolų verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalo ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: [email protected]
Linda Mark
2020-03-30 14:18:51
KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS DIDŽIOSIOS BENDROVĖS Sveiki, mano brangūs žmonės, aš esu Linda McDonald, šiuo metu gyvenanti Austine Teksase, JAV. Šiuo metu esu našlė su trimis vaikais ir 2018 m. Balandžio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai. Dauguma bankų atmetė mano kreditą, nesiskundė tomis paskolų įmonėmis, kurios jas vadina savų pinigų skolintoju, nes jos visos yra apgaulės, visos jos nori pinigų, ir jūs iš jų dar negirdite, jie du kartus man tai padarė prieš susitikdami su ponu Davidu Wilsonu. Pats įdomiausias dalykas yra tas, kad mano paskola man buvo pervesta per 74 valandas, todėl patarsiu kreiptis į p. Davidą, jei jus domina paskolos gavimas ir esate tikri, kad galėsite jį laiku grąžinti, galite susisiekti su juo el. paštu ……… ([email protected]) Nėra kredito patikrinimo, nėra jokio kredito davėjo, turintį tik 2% palūkanų normą ir geresnius grąžinimo planus bei grafiką, jei turite susisiekti su bet kuria įmone dėl paskolos užtikrinimo be užstato, tada susisiekite su p. Davidu Wilsonu dėl paskolos Jie siūlo visų rūšių paskolas Trumpalaikė paskola (5_10 metų) Ilgalaikė paskola (20_40) Žiniasklaidos terminuota paskola (10_20) Jie siūlo paskolą kaip Būsto paskola ............., Verslo paskola ........ Skolos paskola ....... Studentų paskola .........., verslo pradinė paskola Verslo paskola ......., įmonės paskola .............. ir kt El. Paštas .......... ([email protected]) Kalbant apie finansinę krizę ir paskolą, tuomet reikia kreiptis į Davido Wilsono paskolą, tiesiog pasakykite jam, kad ponia Linda McDonald nurodo jums sėkmės ................... ....
Claudia Klein
2020-03-29 19:32:12
Sveicināti un sveicināti Spotcap globālo aizdevumu pakalpojumos. Mans vārds ir Klaudija Kleina, es esmu aizdevējs un arī aizdevumu konsultants. Vai jums ir nepieciešams finanšu atbalsts? vai jums ir nepieciešams aizdevums dažādiem mērķiem? ja jūsu atbilde ir apstiprinoša, es ieteiktu jums sazināties ar manu firmu, izmantojot | [email protected] | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | un jūsu kontā ir aizdevums 24 stundu laikā, jo mēs piedāvājam izcilus aizdevuma pakalpojumus visā pasaulē. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumu pakalpojumus (individuālais aizdevums, biznesa aizdevums un daudzi citi), mēs piedāvājam gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumus, kā arī jūs varat aizņemties līdz 15 miljoniem eiro. Mans uzņēmums palīdzēs sasniegt dažādus mērķus ar plašu aizdevuma produktu klāstu. Mēs zinām, ka likumīga aizdevuma saņemšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Personām, kurām ir finansiālas problēmas un kurām ir nepieciešams risinājums, daudziem cilvēkiem ir tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no savām vietējām bankām vai citām finanšu institūcijām augsto interešu dēļ. likme, nepietiekams nodrošinājums, parāda un ienākumu attiecība, zems kredītreitings vai kādi citi iemesli Vairs nav gaidīšanas laika vai stresaino bankas apmeklējumu. Mūsu pakalpojums ir pieejams visu diennakti - jūs varat saņemt aizdevumu un veikt darījumus jebkurā vietā un vietā, kur jums tas nepieciešams Mēs sniedzam 24 stundu pasaules klases aizdevuma pakalpojumus. Jautājumiem / jautājumiem? - Nosūtīt e-pastu uz | [email protected] | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | & Saņemiet atbildi vienā mirklī. Jūsu ģimenei, draugiem un kolēģiem nav jāzina, ka jums ir maz naudas, vienkārši rakstiet mums un jūs saņemsit aizdevumu. Jūsu finansiālā brīvība ir jūsu rokās!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė