Nėštumas > Po gimdymo > Sėkmingas žindymo ir...
 

Sėkmingas žindymo ir maitinimo iš buteliuko derinimas


2016 04 21 | Autorius: Mama.lt
 

Žindomi vaikučiai išalksta kas keletą valandų, kadangi motinos pienas yra ypač lengvai ir greitai virškinamas - tam tereikia apie 90 minučių. Normalu vaikelį žindyti 8-12 kartų per dieną, tad, nors šis procesas labai malonus ir tikrai ypatingas, tai gerokai išvargina mamą ir apriboja jos galimybes skirti daugiau laiko darbui ar hobiams. Aktyvios ir šiuolaikiškos, tačiau motinos pieno naudą vaikeliui suprantančios moterys rado puikią išeitį - jos derina maitinimą krūtimi bei pieno nusitraukimą ir maitinimą iš buteliuko.


Pasiruošimas maitinimui iš buteliuko: pieno saugojimas ir kūdikio įpratinimas

Planuojančioms derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko mamoms reikėtų pradėti ruoštis ne anksčiau, nei 2-3 savaitės po gimdymo. Pažindžius kūdikį reikėtų 4-5 minutes nusitraukinėti pieną (arba 8-10 minučių, jeigu pieno turite nedaug). Tokiu būdu paskatinsite laktaciją ir sukaupsite riebaus pieno atsargų.

Surinktą mamos pieną reikia laikyti steriliuose, sandariuose indeliuose arba šaldyti specialiuose maišeliuose. Kambario temperatūroje pienas gali būti laikomas ne ilgiau 6-8 valandų, šaldytuve - iki 5 parų, o šaldiklyje - 3-6 mėnesius. Šaldytą pieną galima atšildyti nakčiai pasidėjus jį į šaldytuvą arba po šilto vandens srove. Pieną galima truputį pašildyti, tačiau jis neturi būti karštas. Prieš paduodant kūdikiui, buteliuką reikėtų atsargiai pasukioti, kad tolygiai pasiskirstytų riebalai.

Reikėtų pasirinkti tinkamą, natūralų žindymą maksimaliai atkartojantį buteliuką. Labai svarbu, kad pienas iš buteliuko netekėtų perdėm lengvai ir kūdikiui reikėtų pasistengti bei žįsti taip, kaip krūtį. Kitu atveju, vaikutis gali atprasti tinkamai žįsti ir susierzinti pasiūlius krūtį, nebenorėti jos ir reikalauti tik pamėgto buteliuko.

Kūdikį su buteliuku reikėtų supažindinti tuomet, kai jis yra ganėtinai sotus arba tik pradėjęs alkti. Stipriai išalkęs mažylis bus irzlus, norės kuo greičiau pasisotinti ir žįsti jam įprastą mamos krūtį, pyks, kuomet jam bus siūlomas nepažįstamas buteliukas.

Pirmaisiais kartais buteliuką galėtų pasiūlyti ne mama, o kiti šeimos nariai ar kūdikį prižiūrintys žmonės. Mama, jos kvapas, odos skleidžiama šiluma vaikeliui asocijuojasi su žindymu, tad, tikėtina, kad jis atsisakys siūlomo buteliuko ir tiesiog ims ieškoti krūties.

Krūtimi maitinančios mamos ilgainiui pasirenka joms ir jų vaikeliui patogiausią pozą, dauguma maitina atsisėdusios, kūdikį laikydamos glėbyje. Ši poza kūdikiui asocijuojasi su maitinimu krūtimi, tad norėdamos mažylį supažindinti su buteliuku tą padarykite kitoje pozoje, pavyzdžiui, mažyliui esant gultuke.

Pirmaisiais kartais siūlydamos buteliuką išlikite kantrios ir tolerantiškos. Pirmiausiai pašildykite žinduką po tekančiu šiltu vandeniu, tuomet juo atsargiai prilieskite kūdikio lūpas, leiskite jam pačiam susidomėti ir apžioti žinduką bei pradėti žįsti.

Įprastai kūdikiai iki 6 savaičių amžiaus noriai išbando buteliuką ir labai lengvai, natūraliai, be jokio streso ir vos per keletą dienų pripranta prie pakaitinio buteliuko naudojimo bei žindymo, tad, jeigu planuojate tą daryti, rekomenduojama pradėti anksti. Vyresni mažyliai turi tvirtesnius, labiau nusistovėjusius įpročius. Žinoma, jie taip pat puikiai prisitaiko ir mėgaujasi mamos pienu tiek iš buteliuko, tiek ir iš krūties, tačiau tam reikia truputį daugiau laiko.

„Philips Avent“ buteliukai „Natural“ atkartoja maitinimą krūtimi

Mamos, nusprendusios derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko, turėtų ne tik pradėti nusitraukiėti pieną, jį kaupti, bet ir išsirinkti kūdikiui patogų buteliuką. Drauge su žindymo ekspertais sukurti „Philips Avent“ buteliukai „Natural“ buvo puikiai įvertinti mamų ir jų vaikučių - 9 iš 10 mamų patvirtino, kad kūdikiai lengvai įprato prie buteliuko.* Šių buteliuką patogumą, jų artimumą natūraliam žindymui ir naudą mažyliui įrodo klinikiniai tyrimai.

  • Natūralią moters krūties formą atkartojantis, platus žindukas užtikrina sėkmingą kūdikio maitinimą. Žindomi ir iš buteliuko maitinami mažyliai nejunta diskomforto, lengvai ir greitai prisitaiko, noriai valgo.
  • Žindukas, kaip ir moters krūtis, yra tvirtas, tačiau lankstus. Tai apsaugo nuo formos praradimo, pieno pratekėjimo. Mažyliui patogu žįsti, jis gali pajudinti galvytę, pasirinkti jam ir buteliuką laikančiam žmogui patogiausią pozą.

  • Inovatyvūs vožtuvėliai įtraukia orą atgal į buteliuką, neleidžia jam patekti į kūdikio skrandį, apsaugant nuo labai skausmingų ir daugelį mažylių varginančių pilvuko dieglių.

*2011-aisiais JAV ir Jungtinėje Karalystėje atliktų tyrimų duomenimis
 


 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
enrika