Sveikata > Moters sveikata > Kėgelio pratimai -...
 

Kėgelio pratimai - kasdienė sveikos moters mankšta


2016 10 24 | Autorius: Mama.lt
 

Sporto klubuose galima pamatyti daugybę savo figūros formomis ir sveikata besirūpinančių moterų, kurios domisi sveika mityba ir aktyviai mankštinasi. Tiesa, dažna dailiosios lyties atsovė pamiršta kitokią mankštą - tą, kuri skirta dubens dugno raumenims. Periodiškai atliekami Kėgelio pratimai yra labai naudingi kiekvienai moteriai - jie palaiko šlaplės, gimdos, šlapimo pūslės, tiesiosios žarnos ir makšties funkcijas, apsaugo nuo moteris (ypač ką tik pagimdžiusias ir vyresnio amžiaus) labai dažnai varginančio šlapimo nelaikymo.

Kėgelio pratimus dar 1952-aisiais metais pasiūlė vokiečių gydytojas ginekologas Arnoldas Kėgelis, kuris, nuolat matydamas su šlapimo nelaikymu susiduriančių pacienčių problemas, nusprendė joms padėti ir sukūrė sveikatos būklę ženkliai pagerinančių, kaip puiki profilaktikos priemonė tarnaujančių ir tikrai nesudėtingų pratimų ciklą. Ilgainiui buvo pastebėta, kad dubens dugno raumenų mankšta naudinga ne tik šlapimo nelaikančioms, bet ir dėl makšties nusileidimo problemų turinčioms, sunkiai orgazmą pasiekiančioms, virškinimo problemų kamuojamoms moterims, o taip pat ir toms, kurių dubens dugno raumenys nusilpo po gimdymo.

Šiandien nėra išlikusių tikslių, daktaro Arnoldo Kėgelio užrašytų pratimų rekomendacijų, tačiau jis, kaip ir šiuolaikiniai ginekologai, pratimus rekomenduoja atlikti kuo dažniau, kelis kartus per dieną, kiekvieną laisvą akimirką. Juos galima atlikti tiesiog sėdint darbe, gulint lovoje, stovint eilėje. Jų atlikimas yra greitas, lengvas, nepastebimas aplinkiniams, o savo sveikata besirūpinančioms ir sąmoningoms moterims Kėgelio pratimai turėtų tapti kasdieniu įpročiu.

Šie pratimai naudingi ne tik moterims, bet ir vyrams. Urologai ir šeimos gydytojai juos rekomenduoja atlikti po mažojo dubens srities operacijų, taip pat turint antsvorio, užkietėjus viduriams, esant neurologiniams pažeidimams, susilpnėjus erekcijai ir lytiniam jautrumui.

Kėgelio pratimai - lengvai, visur ir visada

Norint teisingai atlikti Kėgelio pratimus reikėtų suprasti, kur yra dubens dugno raumenys, kuriuos norima mankštinti ir stiprinti. Besišlapinant reikia sustabdyti šlapimo srovelę (tiek moterims, tiek ir vyrams) - raumenys, kurie įgalina tą padaryti ir yra tie, kuriuos reikia mankštinti. Vėliau tereikia įsivaizduoti, kad šlapinatės ir stengiatės sulaikyti šlapimą. Moterys, norėdamos pasitikrinti, ar teisingai atlieka Kėgelio pratimus, gali į makštį įsikiški pirštą, sutraukus raumenis pajusite, kaip makšties sienelės priglunda ir švelniai suspaudžia pirštą.

Kėgelio pratimus galima atlikti bet kokioje, jums patogioje pozoje, tačiau labai svarbu, kad susitrauktų tik dubens dugno raumenys, o pilvas, šlaunys, sėdmenys būtų atpalaiduoti, kojos nesuspaustos. Pradėjus atlikinėti Kėgelio pratimus reikėtų patogiai atsisėsti ir atsilošti arba atsigulti, įtempti raumenis ir išlaikyti įtempimą bent kelias sekundes, tą pakartoti keletą kartų iš eilės, porą kartų per dieną. Ilgainiui raumenys sustiprės, galėsite juos įtempti ilgesniam laikui, o įpratus Kėgelio pratimus pavyks atlikti kiekvienoje pozoje ir bet kuriuo metu.

Reabilituokime Kėgelio pratimus*

„Vienoje populiarioje TV laidoje apie sveikatą nuskambėjo frazė, jog Kėgelio pratimai negali būti naudojami kaip profilaktikos priemonė, kad neišsivystytų šlapimo nelaikymas ateityje. Į mus besikreipiančios moterys sako, kad girdėjo laidoje, jog šie pratimai nepadės profilaktiškai, tiktai jeigu yra lengvo laipsnio šlapimo nelaikymas. Esant sunkiam šlapimo nelaikymui Kėgelio pratimai gali būti dalis gydymo plano laukiant operacijos. O lengvą ar vidutinį šlapimo nelaikymą galima gydyti Kėgelio pratimais. Galime tik spėti, kad galbūt eterio stresas nulėmė neteisingai ištartą frazę. Norime pabrėžti – kasdien atliekami Kėgelio pratimai yra veiksmingi siekiant apsisaugoti nuo šlapimo nelaikymo, veiksmingi jie kai tik pradeda ryškėti pirmieji šlapimo nelaikymo simptomai ir ne mažiau veiksmingi, kai jau yra šlapimo nelaikymas“, - sako VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė.

Kėgelio pratimų atlikimas:

  • Dubens dugno raumenys sutraukiami ir laikoma 10 sekundžių, tada atleidžiama;
  • Atliekama 10 sutraukimų su 10 sekundžių užlaikymu;
  • Tada 5 kartus atliekami trumpi dubens dugno susitraukimai ir atsipalaidavimai.
  • Kėgelio pratimus reikia daryti kasdien, 3 kartus per dieną po 10 kartų.
  • Gydymo tikslu pratimai turi daromi ne trumpiau kaip 2 mėnesius.

Kėgelio pratimai rekomenduojami urologų, šeimos gydytojų ir ginekologų esant lengvam šlapimo nelaikymui. Šie pratimai rekomenduojami jaunoms moterims, kurios planuoja pastojimą, kurios laukiasi, jie apsaugo nuo inkontinencijos išsivystymo pogimdyviniu periodu bei padeda pasiruošti gimdymo takams gimdymui, kurie dėl reguliariai atliekamų Kėgelio pratimų mažiau traumuojami gimdymo metu ir audiniai yra elastingesnis.

*VšĮ Inkocentras informacija


 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
emilis