Namai > Gėlės > Kaip ilgiau išlaikyti...
 

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?


2016 10 17 | Autorius: Mama.lt
 

Gavę dovanų dailią gėlytę ar puokštę, žinoma, nuliūstame, kai žiedas nulinksta, o žiedlapiai ima byrėti. Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiais, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Gėlių paruošimas. Norėdami ilgiau džiaugtis gėlėmis turėtumėte jų perdėm negailėti ir tinkamai apkarpyti. Atsargiai, minimaliai pažeidžiant, nukirpkite papildomus lapelius, stiebą patrumpinkite, jį nukirpkite įstrižai, maždaug 45 laipsnių kampu. Prisiminkite, kuo trumpesnis ir „plikesnis“ stiebas, tuo ilgiau grožėsitės žiedu.

Vandens keitimas. Ilgiau stovinčiame vandenyje aktyviai veisiasi skintą augalą greitai pažeidžiantys mikroorganizmai, tad nepatingėkite kasdien pakeisti vandens. Vandenyje mirkusius gėlių stiebus kruopščiai apiplaukite, jeigu reikia, tai ir pakirpkite.

Vietos parinkimas. Pamerktą puokštę ar gėles laikykite vėsesniame, tamsesniame kambaryje. Ant palangės pastatytos ir saulės apšviečiamos gėlės atrodo tikrai gražiai, tačiau jomis, deja, džiaugsitės neilgai.

Cukrus. Vazoje ištirpinkite žiupsnelį cukraus ir tuomet merkite gėlės. Vandenį reikėtų keisti ir jame vis ištirpinti truputį cukraus reikėtų kasdien.

Limonadas. Vietoje cukraus galima naudoti ir saldų, bespalvį limonadą. Didesnei vazai prireiks maždaug ketvirčio puodelio saldaus limonado.

Degtinė. Į vazoje esantį vandenį rekomenduojama įlašinti keletą lašų degtinės (ar kito stipraus, skaidraus alkoholinio gėrimo, pavyzdžiui, džino) ir įmaišyti šaukštelį cukraus. Degtinė veikia antibakteriškai, neleidžia daugintis įvairiems mikroorganizmams.

Plaukų lakas. Plaukų lakas sustandina ir palaiko ne tik šukuosenos formą, bet gėles! Saikingai, atsitraukę maždaug per 30-40 cm apipurkškite puokštę, stenkitės purkšti ne ant viršaus, o ant apatinės lapelių ir žiedų pusės.

Obuolių sidro actas. Norint ilgiau išlaikyti dailiai atrodančias ir šviežias gėlės į vazą reikėtų įpilti 2 šaukštelius obuolių sidro acto ir 2 šaukštelius cukraus. Šis „kokteilis“ pamaitins gėles ir pristabdys žalingų mikroorganizmų veisimąsi.

Aspirinas. Vieną aspirino tabletę reikėtų labai gerai sutrinti ir išmaišyti vazoje su vandeniu. Vanduo šiek tiek parūgštės, jame lėčiau veisis žalingi mikroorganizmai.

Audinių baliklis. Keletas lašų audinio baliklio padės vandenį vazoje ilgiau išlaikyti skraidrų, stabdys mikroorganizmų gaunimąsi, tad gėlių žiedais džiaugsitės ilgiau!
 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė