Vaikai > Laisvalaikis > 5 patarimai, kaip visa...
 

5 patarimai, kaip visa šeima gali aktyviai leisti laisvalaikį


2016 03 10 | Autorius: Mama.lt
 

Net jei prieš tapdami tėvais daug keliavote, miegojote palapinėse, savaitgaliais visuomet traukdavote į žygius, gimus vaikams, rodos, apėmė tingulys ir šią aktyvią veiklą pamiršote. Tačiau tai nenaudinga nei jums, nei kitiems šeimos nariams: vis dažniau specialistams kalbant apie per mažą vaikų fizinį aktyvumą bei dėl to atsirandančias sveikatos problemas, aktyvus laisvalaikio leidimo būdas – geriausias vaistas. Sporto užsiėmimus vaikams nuo 2 metų bei jų tėvams organizuojantys „Vaikų sportas“ įkūrėjai Vaida ir Giedrius Junevičiai dalijasi patarimais, kaip tapti aktyvesne šeima.

1. Pramogas planuokite iš anksto

Nuspręskite, ką norite veikti ir, jei reikia, vietas pramogoms rezervuokite savaitgalį – kai turėsite planą, nebus vietos tinguliui. Savaitgalį rekomenduojame kuo dažniau leisti lauke: leiskitės į žygius pėsčiomis ar dviračiais (nepamirškite surengti pikniko!), aplankykite pilis, piliakalnius, apžvalgos bokštus ar pažintinius takus, taip pat išbandykite kopimo sienele pramogas ar baseiną. Vieną savaitgalį galite rinktis nemokamas pramogas, kitą – mokamas.

2. Sportuokite kartu

Patikėkite, sportuoti kartais tingi ne tik tėvai, bet ir vaikai, todėl sportuoti kartu – geriausia motyvacija ir garantuota palaikymo komanda. Suraskite sporto užsiėmimus, kuriuose galite dalyvauti visi kartu (pvz. lankyti baseiną) arba vykstančius vienu metu (pvz. šalia sportuojančių vaikų kitoje patalpoje mamos gali užsiimti kalanetika).

3. Pertvarkykite namus

Dažnai namų erdvė taip ir kviečia patinginiauti: didelė sofa centre, prieš ją televizorius ir vaizdo žaidimų konsolė – nieko, kas įkvėptų aktyviai veiklai! Pirma, ribokite laiką prie televizoriaus ne tik vaikams, bet ir sau; antra, kambarį papildykite elementais, primenančiais aktyvią veiklą – knygomis apie keliones, sporto inventoriaus smulkmenomis ar kartu pramogaujančios šeimos nuotraukomis.

4. Namų ruoša – linksmai

Vietoj to, kad namų ruošos darbus kiekvienas šeimos narys atliktų savarankiškai, paverskite juos pramoga ir viską darykite kartu – įsijunkite smagią muziką, sukvieskite visus ir imkitės darbo. Patikėkite, kartu bus ir smagiau, ir greičiau. Tam rekomenduojame skirti keletą valandų savaitgaliais, smulkių darbų sugalvojant ir mažiesiems šeimos nariams.

5. Susirūpinkite mityba

Aktyvus gyvenimo būdas, tai ne tik sportas ir įdomus laisvalaikis, bet ir suformuoti įpročiai. Prisiminkite savo šeimos mitybą ir pagalvokite, kaip galima ją patobulinti: rytą būtų šaunu pradėti pilnagrūdėmis košėmis, vaikams į mokyklą ir darželį bei sau į darbą būtina įsidėti vaisių ir riešutų, o vakare nepersivalgyti riebių ir sočių patiekalų. Svarbu ne tik, ką valgote, bet ir kaip: bent kartą per dieną visi susėskite prie stalo, skatinkite vaikus daug kramtyti, kalbėkitės su jais apie sveiką mitybą – taip nuo mažų dienų suformuosite sveikus gyvenimo įpročius.

Sporto užsiėmimai visai šeimai - www.vaikusportas.lt


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Adrijus