Vaikai > Ugdymas > Duris atvėrė naujas...
 

Duris atvėrė naujas darželis „Mūsų pėdutės“ gamtos prieglobstyje


2016 03 25 | Autorius: Mama.lt
 

Nesenai Vilniuje, šalia Perkūnkiemio mikrorajono, Antežeriuose, duris atvėrė privatus vaikų darželis gamtos ramumoje. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis privatus vaikų darželis Vilniuje, kurį įsteigė dvi jaunos psichologės. Darželis „Mūsų pėdutės“ vykdys neformaliojo švietimo ikimokyklinio ugdymo programą, skirtą vaikams nuo 1,5 iki 6 metukų. Daug dėmesio bus skiriama būtent psichologiniam asmenybės ugdymui, gamtiškumo ir etnokultūriškumo sampratoms.

Vaiko ugdymas darželyje grindžiamas psichologinėmis žiniomis. Asmenybės skleidimąsi skatinantis ugdymas paremtas vaiko raidos dėsningumų žinojimu, teikiant svarbos ir asmenybės individualumui.

Daug dėmesio bus skiriama vaiko ugdymui pasitelkiant gamtą ir joje vyraujančius dėsningumus. Vaikai bus mokomi užmegzti ryšį su gamta, stebėti ją, tausoti ir pajusti ją visais jutimais. Ugdymo įstaiga taip pat puoselės etnokultūriškumą. Supažindinsime vaikus su įvairiausiais paparočiais, tradicijomis, skiepysime meilę savo kraštui, jo paveldui.

Darželio grupės įrengtos taip, kad vaikučiai nevaržomai galėtų judėti. Kiekvieną savaitę grupėse aplinka bus keičiama, kad vaikučiams būtų smalsu įžengti vis į naują erdvę. Erdvę puoš pačių vaikučių padaryti darbai, kad ji būtų sava ir miela mažiesiems.

Darželis „Mūsų pėdutės“ įsikūręs naujame erdviame name šalia ežero, pilname šviesos ir jaukumo. Namą supa didelė teritorija, kurioje gausu erdvės vaikučiams žaisti ir pažindintis su gamta. Čia įrengta poilsio zona, mediniai vienetiniai sporto įrenginiai, dengta smėlio dėžė. Skirtas žemės plotelis auginti daržoves, vaisius, uogas. Skatinsime mažuosius tapti sodininkais ir daržininkais.

Darželis jau sulaukė pirmųjų pėdučių ir sėkmingai dirba nuo vasario mėnesio.
 


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė