Vaikai > Vystymasis > Smulkiosios motorikos...
 

Smulkiosios motorikos lavinimas: paprasti ir linksmi žaidimai (foto)


2016 04 02 | Autorius: Mama.lt
 

Dar nė ant kojų nepastovintys mažyliai jau ima ruoštis suagusiųjų gyvenimui. Jie stengiasi sugriebti, nulaikyti ir perdėti įvairius daiktus, miklina pirštukus ir rankeles, susipažįsta su spalvomis, formomis, faktūromis. Smulkioji motorika yra ypatingai svarbi ne tik norint atlikti kasdieniškus veiksmus, bet ir norint tinkamai išlavinti vaiko kalbą - tyrimai rodo, kad intensyvūs pirštų judesiai netiesiogiai aktyvina kalbinę motoriką.

Smulkiąją motoriką vertėtų lavinti kuo anksčiau. Kūdikiai noriai siekia įvairių daiktų, stengiasi juos laikyti, sukioti, purtyti. Paaugę, 1-3-ejų metukų sulaukę vaikučiai, jau gali perdėlioti daiktus, juos rūšiuoti, apversti, atitaikyti formas, o vėliau ir laikyti piešimo priemonę, šaukštą, puodelį. Ikimokyklinukai įveikia dar sudėtingesnes užduotis - karpo, veria karoliukus, konstruoja, susega sagutes ir užtrauktukus, geba varstyti batraiščius, siūlus, naudoja įvairius įrankius.

Dalinamės puikiomis idėjomis, kurios padės lavinti vaikučių smulkiąją motoriką!

Į ledukų ar keksiukų formelę įdėkite šiek tiek vandeniu atskiestų dažų. Skalbinių segtukais susekite vatos gumuliukus. Pasiūlykite vaikui pritaškuoti visą popieriaus lapą.

Senoje dėžėje išpjaukite apskritimus (ar kitokias formas), jų kontūrus nuspalvinkite. Pasiūlykite vaikui pagal išrūšiuoti nedidelius sviedinukus. Taip pat galima rūšiuoti ir kaladėles, iš spalvoto kartono iškirptas figūras, siūlų kamuolius ir pan.

Į plasteliną įsmeikite šiaudelius ir paprašykite vaiko ant jų suverti makaronus. Mažyliui įgudus galima naudoti smulkesnes detales - įsmeigti plonesnius šiaudelius, spagečius ar virbalus ir ant jų verti mažesnius makaronus, sagas, karoliukus ar pan.

Ant skalbinių krepšio dugno sudėkite keletą skirtingo dydžio ir formos žaislų (labiau tiktų minkšti, lankstūs žaislai), virš jų įvairiomis kryptimis, sudarant skirtingo dydžio tarpus suvarstykite storesnį, minkštą siūlą ar virvelę. Paprašykite vaiko ištraukti žaisliukus nelupant, o randant tinkamiausio dydžio tarpelius.

Nupjaukite dėžės sienas, palikdami tik neaukštus kraštelius, vieną kraštą nupjaukite, o visą dugną suskirstykite numeriais pažymėtomis „parkavimo vietomis“. Ant automobilių modeliukų priklijuokite atitinkamus numeriukus. Užduotis paprasta - reikia įvairuoti automobilį ir jam skirtą vietą. Šį žaidimą galite paįvairinti ir vietoje skaičiukų naudoti raides arba geometrines figūras.

Į dubenėlius priberkite įvairių kruopų, pupų, lęšių. Duokite vaikui skirtingo dydžio šaukštų, samtelių ir paprašykite birius maisto produktus perkelti į ledukų formelę.

Plastikinių indelių danteliuose išpjaukite kiaurymę ir paprašykite vaiko per ją suberti sagas. Žaidimą galite paįvairinti naudodami skirtingų spalvų indelius bei sagas, kurias reikia išrūšiuoti pagal spalvą. Taip pat galima parinkti skirtingo dydžio sagutes ir išpjauti atitinkamo dydžio kiaurymes.

Paduokite vaikui spalvotus vatos kamuoliukus ir stambesnes žnyplutes. Paprašykite vaiko sudėti vatos kamuoliukus į ledukų, keksiukų formelę, kibirėlį, stiklainius ar pan. Įgudę ar kiek vyresni vaikai gali atlikti tą patį veiksmą su pincetu.

Ant storesnių kartono lakštų gražiai apibraukite įvairiausių daikčiukų kontūrus - galite naudoti medinę mentelę, dėlionės detalę, plastikinį peilį, sausainių formeles, gėrimų ir stiklainių dangtelius, liniuotę ir t.t. Vaikui reikia atitaikyti daiktus ir sudėti juos ant kontūrų.

Galite nesunkiai sukurti didelę užsiėmimų lentą, kurios meistravimas atims kiek daugiau laiko, bet ir vaikutis bus užimtas tikrai ilgam. Prie storo kartono, faneros ar medžio lakšto prisukite ar priklijuokite įvairių, nedidelių, vaiką dominančių buities daiktų. Puikai tiks baldų ratukai, įvairios spynos, sklendės ir kabliukai, tualetinio popieriaus laikiklis, karabinai su raktų ryšuliais, magnetinė lenta su raidėmis, skaičiais, senas telefonas, skaičiuotuvas, paspaudžiamos lemputės ir t.t. Tiks bene viskas, ką turite namuose! Svarbiausia, kad daiktai būtų be aštrių kampų, kad jie staiga neužsivertų ir nesuspaustų pirštukų.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius