Sveikata > Moters sveikata > Sportas - sveikata? Taip,...
 

Sportas - sveikata? Taip, bet tik su tinkama avalyne!


2016 04 29 | Autorius: Mama.lt
 

Vos tik saulutei prasiskverbus pro debesis ir temperatūrai pasiekus maloniai nuteikiančią skalę, visi gamtos kampeliai prisipildo šeimų su mažais vaikais, žaismingų augintinių, pagyvenusių žmonių, už ranku susikibusių įsimylėjėlių. O su pabėgioti išsiruošusiais sunku net prasilenkti! Puiku, nes judėjimas - sveikata. Tačiau kyla esminis klausimas: ar teisingai pasirenkami sportiniai bateliai? Būtent avalynė - esminis faktorius, nulemiantis ne tik momentinę jauseną fizinės veiklos metu (ar nepatiriamas joks diskomfortas), bet ir įtakojantis tolimesnius padarinius - blauzdų, kulnų skausmus, sąnarių problemas ir kita.

Visada atsiras žmonių, besirenkančių sportinę avalynę principais „kaina“ ar „mada“. Labai tikėtina, jog jie nepataikys. Visgi atsiranda nemažai tokių, kurie, prieš imdamiesi aktyvesnės fizinės veiklos, skiria pakankamai laiko atitinkamos informacijos analizei. Žemiau pateikiami patarimai, į ką turėtų būti atkreipiamas dėmesys perkant batelius sportui, pastariesiems tikrai bus naudingi.

Sportinės veiklos rūšis.

Natūralu, jog kepti šašlykų į gamtą nevažiuojama su aukštakulniais, o į biurą keliaujama su klasikinio stiliaus bateliais. Tad neturėtų kilti minties, jog tie patys sportiniai bateliai gali tapti palydovais bėgiojimo miško taku, treniruotės sporto salėje ar krepšinio varžybų metu. Kiekvienos fizinės veiklos metu kojos patiria nevienodo pobūdžio bei intensyvumo krūvį, sąveikaujama su skirtingų savybių paviršiumi ir panašiai. Tad, natūralu, ir avalynė privalo būti tam pritaikyta. Bėgiojimui rekomenduojami bateliai su stipriomis amortizuojančiomis savybėmis (pastarieji skiriasi net priklausomai nuo bėgimo rūšies - distancija ar maratonas), turintys minkštesnį padą. Tuo tarpu vaikščiojimui tinkamesnis kietesnis padas. Futbolininkai renkasi batelius, turinčius iškilumų, kurių dėka stipriau remiamasi į žemę, o, esant drėgnam paviršiui, neslystama. Kokia avalynė tinkamiausia jūsų propaguojamai sporto šakai, gali pasufleruoti gaminio etiketė, tačiau geriausias rekomendacijas pateikia konsultantai.

Metų laikas ir oro sąlygos.

Tikriems sporto entuziastams nei metų laikas, nei nemalonus oras už lango sutrukdyti fiziniam aktyvumui negali. Aišku, tam reikia tinkamos avalynės. Žiemai bei rudeniui skirti sportiniai bateliai yra pagaminti iš storesnės medžiagos, neretai sudėtyje turi odos. „Žieminių“ sportinių batų paduose yra specialūs dygliukai, sumažinantys paslydimo pavojų. Šiltojo sezono sportinė avalynė - plonesnė ir lengvesnė. Lietingam orui bei bėgiojimui po purvynus, vėlgi, yra rekomenduojama atitinkamų savybių avalynė.

Sportuojančiojo lytis.

Ši tema ne apie tai, jog vyrai mėgsta mėlyną, o moterys - rožinę spalvas. Priklausomai nuo sportuojančiojo lyties, skiriasi batelių konstrukcija: moterų kulnas, lyginant su vyrais, yra siauresnis, o kulkšnis - trumpesnė. Būtina nepamiršti, jog vyrų ir moterų bėgimo ypatybės, nulemiamos kūno konstrukcijos, yra skirtingos. Moterys, dėl platesnių klubų, patiria intensyvesnę apkrovą, tad joms reikalinga didesnė kulnų atrama. Tad, pavyzdžiui, vyriškas 41 dydis ir moteriškas 41 batelių dydis nėra tas pats.

Kaina ir prekinis ženklas.

Populiariausios firmos, gaminančios išskirtinai sportinę avalynę, už savo parduodamą produkciją „plešia“ nemenką sumą. Klysta tie, kurie sako, jog kainuoja tik žinomas vardas (aišku, pirkėjui už jį taip pat reikia sumokėti). Sportinės avalynės gamintojai nuolat investuoja ne tik į dizaino, bet ir į funkcinių batelių savybių gerinimą. Tad, natūralu, jog pigūs kinietiški sportiniai bateliai negali prilygti solidžiau kainuojančiai, tačiau nepalyginamai kokybiškesnei patikimo gamintojo produkcijai.
 


 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
Dileta
2017-05-26 15:24:51
Visiškai taip, sportas - sveikata. Bet kaip ir minite tik tuo atveju jei yra avima tinkama avalynė. Ir žinoma jei patys pratimai atliekami taisyklingai. http://www.zizas.lt/sporto-programos-44 rasite naudingos informacijos ne tik apie sportą, bet ir mitybą.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Akvilė