Vaikai > Vaiko priežiūra > Pirmoji Lietuvoje labdaros...
 

Pirmoji Lietuvoje labdaros parduotuvė vaikams „Happimess“ skatins atsakingą požiūrį


2016 06 20 | Autorius: Mama.lt
 

Tėvų pamėgtoje Vilniaus dalyje, M. K. Čiurlionio g. 8, įvyko „Happimess“ labdaros iniciatyvos ir jos pirmojo projekto pristatymas. Susirinkusiems svečiams, kurių tarpe buvo ir žinomų šeimų, buvo atvertos durys į pirmąją tokią labdaros vaikams parduotuvę Lietuvoje. Parduotuvės principas paprastas: žmonių atnešami daiktai parduodami, o už juos surinkti pinigai paaukojami vaikų gydymui.

Šią iniciatyvą įsteigė kūrybos agentūra „CLINIC 212“, kurios vadovė Jolanta Pupkevičienė, pasakojo, kad idėja sukurti „Happimess“ gimė iš noro padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

„Suprantame, kad yra daugybė skaudulių mūsų visuomenėje ir liūdniausia tai, kad daugybė jų nėra išsprendžiama pinigais. Tačiau yra dalykų, kur mes galime padėti, kur mes savo nedidele pagalba galime padaryti daug. Pasirinkome galimybę padėti sveikti sergantiems vaikams. Juk kartais reikia labai nedaug, kad padėtum pasveikti, ar dar daugiau – išsaugoti gyvybę. Ši parduotuvė tėra pirmasis mūsų iniciatyvos žingsnis, bet planuose visko daug daugiau“, – apie idėjos atsiradimą kalbėjo J.Pupkevičienė.

„Happimess“ labdaros parduotuvė teiks ne tik paramą, bet ir padės ugdyti teisingą požiūrį į vartojimą bei skatins vaikų norą dalintis. Tėvai kartu su vaikais kviečiami peržiūrėti savo turimus rūbus ar žaislus, atrinkti, tai kas jau nebenaudojama ir padovanoti labdaros parduotuvei, kurioje šiuos daiktus kiti galės įsigyti už draugišką kainą. Taip surinkti pinigai bus skirti onkologinėmis ligomis segantiems vaikams, kuriuos globoja fondas „Mamų Unija“.

„Sunku įsivaizduoti sergančio vaiko dieną. Sunku papasakoti, kiek ten yra jėgos, stiprybės, noro ir vilties gyventi. Įsivaizduokite, kad kartais mažas vaistų buteliukas, kurio sergančiam vaikučiui užtenka savaitei kainuoja 700 eurų. Todėl kiekvieno mažiausias indėlis yra toks svarbus ir toks reikšmingas“, – „Happimess“ labdaros vaikams parduotuvės atidaryme sakė fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Renginyje dalyvavusios žinomos mamos teigė, kad yra neabejingos labdaros idėjoms ir atsakingam vartojimui. Stilistė Agnė Gilytė dar prieš parduotuvės atidarymą sukurė keletą stilingų derinių mažiesiems, kuriuos galės įsigyti parduotuvės lankytojai.

„Iš šioje parduotuvėje esančių daiktų galima sukurti labai šaunių derinių vaikams, kurie įkvėptų vaikus ir tėvelius atrodyti žaismingai. Tuo pačiu mes čia atnešame ir savo daiktų bei kažką įsigyjame iš čia esančių. Manau reikia palaikyti tokias iniciatyvas, o tikslas labai kilnus“, – džiaugėsi A.Gilytė.

Renginyje apsilankę verslininkai Marius ir Brigita Jovaišos su sūnumi Antanu į „Happimess“ parduotuvę atnešė vaikiškų drabužėlių ir teigė, kad jų vaikai labai aktyvūs ir dažniausiai viską sunešioja, tačiau tai, kas lieka dovanoja šeimoms, kurios sunkiai gyvena.

„Puiku, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau panašių projektų, kad žmonės jau supranta, kas yra labdara. Vaikams tai turi įaugti į kraują nuo mažų dienų. Jie turi ateiti čia, atnešti savo daiktus ir mokytis dalintis“, – kalbėjo B. Jovaišienė.

Žurnalistė ir komunikacijos konsultantė Gabija Vitkevičiūtė mano, kad rūbai yra materija kaip pinigai arba atvirkščiai kaip nematerija, kaip meilė. Pasak jos, kuo žmogus daugiau duoda, tuo daugiau gauna atgal.

Renginyje apsilankęs badmintonininkas Kęstutis Navickas pasakojo, kad vos tik išgirdęs apie „Happimess“ iniciatyvą nusprendė įsitraukti bei pasidalinti savo užsienyje sukaupta patirtimi. Sportininkas užsiminė, kad ateityje yra suplanuota projektų, kaip jis prisidės prie šios iniciatyvos.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Domas