Namai > Interjeras > 5 priežastys namuose...
 

5 priežastys namuose sumontuoti stoglangius


2016 08 11 | Autorius: Mama.lt
 

Stoglangiai skirti ne tik naujai statomiems namams. Bet kuris namas, turintis šlaitinį stogą ir palėpes gali turėti ir stoglangį, kuris pavers patalpą jaukia ir malonia. Natūralus apšvietimas – pagrindinis šio namo elemento tikslas. Kodėl turėtumėte pasvarstyti apie stoglangio montavimą ir Jūs? Pateiksime keletą priežasčių.

Gyvenama palėpė

Palėpėse laikomi nenaudojami rakandai ir daiktai, bet kodėl gi nepavertus šios erdvės gyvenama? Net jei ir antras namo aukštas nėra šildomas, tai gali būti puiki vasaros „rezidencija“. Kad gyvenimo sąlygos būtų iš tiesų geros, reikalingas natūralus apšvietimas. Tik stoglangis gali tokį suteikti. Reikia gana nedidelės investicijos ir daiktams laikyti naudota vieta prisipildys šurmulio ir žmonių.

Daugiau saulės

Teisingoje vietoje pastatytas stoglangis duos daugiau saulės, nei paprastas langas sienoje. Kodėl? Todėl, kad stoglangiams nebaisus šešėlis saulei sukantis. Paskaičiuota, kad stoglangiai praleidžia 3 kartus daugiau saulės, nei tokio pat dydžio vertikalus langas sienoje. Tai labai svarbu gyvenant ir dirbant tokiose patalpose. Juk palėpė – puiki vieta įsirengti ir darbo kambarį.

O kuo daugiau saulės žmogaus organizmas gauna, tuo sparčiau gaminamas vitaminas D, tuo geresnė ten gyvenančio žmogaus nuotaika ir savijauta. Taip stoglangis netiesiogiai prisideda prie namų mikroklimato gerinimo.

Nesigirdi triukšmo

Triukšmas iš gatvės visada yra nemalonus reiškinys. Stoglangiai triukšmo nepraleidžia, todėl jokių garsų negirdėsite. Stoglangiai kuriami su ta mintimi, kad stiklas turi sulaikyti lietaus lašų garsus ir barbenimą į skardinį stogą aplink, todėl pravažiuojančių automobilių garsai yra viena iš paprastesnių problemų, su kuria stoglangio konstrukcija susidoroja puikiai. Ji montuojama itin sandariai, kad nepatektų drėgmė ir neišeitų šiluma, tad garso izoliacija taip pat pasirūpinama labiau, nei paprastuose languose.

Natūrali ventiliacija

Stoglangiai yra pagaminti labai gudriai. Paverčiame varčią keliais laipsniais ir atsiveria dvi angos – rėmo apačioje ir viršuje. Oras per vieną įeina, o per kitą išeina. Sukuriamas nedidelis skersvėjis, dėl kurio patalpa itin gerai vėsinama. Skersvėjis nėra pavojingas sveikatai, nebent laikote galvą prie pat lango. Stovėti visą dieną šalia lango šansai nedideli, tad poveikis sveikatai minimalus.

Vėdinimas gali būti užtikrinamas ir specialiomis vėdinimo angomis. Seniau langai turėjo orlaides, dar vadinamas „fortkėmis“. Dabar šis reiškinys yra išnykęs, tačiau stoglangiai šias orlaides vis dar turi. Patraukus virvutę, atsiveria nedidelė anga. Tokiu būdu oras patenka į vidų net neatidarius lango. Idealu, kai reikia vėdinti patalpas per lietų, kai stoglangio atidaryti negalima.

Nebrangus sprendimas

Kaip be stoglangio įrengti natūralios šviesos šaltinį šlaitiniame stoge? Yra būdas, naudotas senovėje – mansarda arba dar originalesnis – bokštelis. Statant mansardą, reikia daugiau medienos stogo gegnėms, taip pat daugiau darbo stogdengiams. Jei mansarda skirta tik langui, tokia konstrukcija finansiškai neapsimoka, nors iš išorės ir atrodo gražiai.

Stoglangiai yra pigesnė alternatyva, nes sutaupoma langų ir net montavimo sąskaita. Sunaudojama pora kvadratinių metrų mažiau skardos ar kitos stogo dangos. Galimybė įsigyti gatavą stoglangį taip pat daro šią prekę pigesnę, nei pagal užsakymą gaminami plastikiniai ar mediniai langai.

Stoglangiai yra tikrai reikalingi kiekvienuose individualiuose namuose su šlaitiniu ar net plokščiuoju stogu.


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Deimante