Sveikata > Vaiko sveikata > Naujagimių klausos...
 

Naujagimių klausos patikra: nėra pagrindo tėvams nerimauti per anksti


2016 10 10 | Autorius: www.vaikuligonine.lt
 

Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų. Nors klausos sutrikimas nustatomas 1-3 naujagimiams iš 1000 gimusių vaikų, labai svarbu, kad sukurta galimybė diagnozuoti įgimtą klausos sutrikimą kuo anksčiau – tik tokiu būdu neprigirdintis vaikas gali gerai vystytis ir gyventi visavertį gyvenimą.

Neprigirdinčio vaiko smegenys negauna pakankamai garsinės informacijos iš aplinkos, o jo smegenyse vyksta negrįžtami pakitimai, sutrinka kalbos formavimasis. Tyrimai rodo, kad kuo anksčiau vaikui, turinčiam įgimtą klausos sutrikimą, yra suteikiama pagalba, tuo geriau ne tik vaiko kalbos, bet ir bendrai jo raidai. Kuo anksčiau vaikai pradeda nešioti klausos aparatus ar jiems atliekama kolchlearinė implantacija, tuo jų raida artimesnė gerai girdintiesiems.

2015 m. Vaikų ligoninės audiologai 10 kūdikių rado klausos neurosensorinių pažeidimų, o 2016 m. vien per pirmąjį pusmetį neurosensorinių klausos pažeidimų diagnozuota jau 14 kūdikių.

Vaikų ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus Klausos tyrimų poskyrio gydytoja otorinolaringologė audiologė gydytoja Jekaterina Byčkova pastebi, kad nepaisant didžiulės patikros naudos, tėvams, stokojantiems informacijos, kyla daug nerimo, dar gimdymo namuose gavus pirmąjį neigiamą atsakymą. Pasak gydytojos, pravartu žinoti, kad pirmasis klausos patikrinimas, kuris paprastai atliekamas akušerijos stacionaruose, dėl tam tikrų anatominių ir fiziologinių naujagimio savybių (siaura ausies landa, užsikimšimas sekretu ar kt.) ar techninių priežasčių kartais gali nepavykti.

„Pirmoji patikra, – sako gydytoja audiologė, – nėra galutinis sprendimas, todėl po neigiamo atsakymo tėvai per tris mėnesius po išvykimo iš stacionaro turi užsiregistruoti pas gydytoją otorinolaringologą audiologą ir atvykti į Vaikų ligoninę su sveiku, nesloguojančiu vaiku, kad čia, Vaikų klausos tyrimų poskyryje, būtų pakartotas otoakustinės emisijos tyrimas. Nereikia bijoti net ir tada, jei tokį tyrimą reikės pakartoti kelis kartus“. Jei klausos sutrikimas vis dėlto įtariamas, toliau atliekami išsamesni klausos tyrimai.

Otoakustinės emisijos tyrimas yra greitas, visiškai neskausmingas, išmatuojantis atsakus į pateiktą garsą, susiformuojančius vidinėje ausyje. Tačiau tyrimą reikia atlikti visiškoje tyloje, todėl tėvai turi atvykti į tyrimą su miegančiu kūdikiu.

Atvykstant į stacionarinę gydymo įstaigą atlikti tyrimą, reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą gydytojo otorinolaringologo audiologo konsultacijai gauti.


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius