Virtuvė > Patarimai > Naudinga žinoti: paprastos...
 

Naudinga žinoti: paprastos virtuvės gudrybės


2016 10 18 | Autorius: Mama.lt
 

Stovint prie puodų visko pasitaiko - net ir pati geriausia šeimininkė kartais persūdo sriubą, keptuvę prisvilina ar pamiršta nupirkti majonezo. Vienos susierzina, o kitos žino puikių gudrybių, padedančių greitai išpręsti iškilusią problemą. Dalinamės naudingais patarimais!

Į vandenį, kuriame verda ryžiai, įpilkite šaukštą acto. Ryžiai bus baltutėliai, išvirs birūs.

Jeigu geriate maltą, plikomą kavą, tai dar prieš pildami verdantį vandenį, įberkite porą trupinėlių druskos. Skonio tai nepakeis, tačiau kava bus gerokai aromatingesnė.

Jeigu neturite majonezo arba nenorite jo vartoti, tai galite nesunkiai pasigaminti skanų majonezo pakaitalą. Grietinę labai gerai ištrinkite su virtu kiaušinio tryniu bei trupučiu garstyčių.

Pora šaukštelių cukraus, ištirpintų šlakelyje acto, padaže gali pakeisti baltąjį vyną. Tai puikus recepto patobulinimas, jeigu patiekalą su padažu skanaus vaikai, besilaukiančios moterys ar alkoholio nevartojantys žmonės.

Jeigu norite, kad marinuoti agurkėliai būtų tvirti ir traškūs, tai į stiklainiukus įdėkite truputį burnočio žolės.

Nevirtų kiaušinių šviežumą labai lengva patikrinti juos įdėjus į vandenį. Kuo kiaušinis šviežesnis, tuo arčiau dugno jis gulės. Jeigu kiaušinis plūduriuoja paviršiuje, tai jo valgyti jau nederėtų.

Ar žinojote, kad galima ženkliai sutrumpinti net ir didelių burokėlių virimo laiką? Sudėkite juos į puodą, palaukite, kol užvirs, virkite apie valandą, o tuomet 10 min. palaikykite po tekančiu, šaltu vandeniu.

Mėsą suminkštinsite ją pusvalandį pamirkę kefyre, raugintų kopūstų ar agurkų sunkoje.

Jokiu būdu nepjaustykite vos iškeptos mėsos, leiskite jai apie 10 min. „pailsėti“, tuomet mėsa išliks sultinga ir minkšta.

Pjaustant svogūnus neteks ašaroti, jeigu juos prieš tai 20-30 min. palaikysite šaldytuve.

Česnakų skilteles suberkite į stiklainiuką, užsukite ir stipriai papurtykite, tuomet juos nulupsite labai greitai ir lengvai.

Persūdytą sriubą išgelbėsite į ją įdėję ir 5 - 10 min. pavirę pakelį ryžių ar porą nuskustų, nepjaustytų bulvių.

Persūdytus daržovių patiekalus išgelbėti dar lengviau - į juos tereikia įdėti keletą šaukštų grietinės, žalumynų.

Persūdytas virtas kruopas keletą kartų perplaukite šaltu, teknčiu vandeniu. Į puodą pilkite truputį vandens, dėti sviesto, sukrėskite perplautas kruopas ir maišant pašildykite.

Atidarytus padažus, marinuotus agurkėlius, burokėlius, raugintus kopūstus apsaugosite nuo pelėsio, jeigu dangtelius patrinsite garstyčių milteliais.

Prisvilusį puodą ir keptuvę išvalysite, pasitelkę sodą ir actą. Iš sodos ir vandens sumaišykite košelę, ja šiek tiek patrinkite prisvilusį puodą ar keptuvę, nuplaukite, tuomet vėl berkite sodos, pilkite šlakelį acto ir palikite valandėlei. Vėliau gerai iššveiskite degėsius, o jeigu puodas ar keptuvė prisvilo labai stipriai arba svilėsiai jau įsisenėję, tai jį prieš tai dar ir pakaitinkite iki užvirimo, leiskite atvėsti ir tik tuomet šveiskite.


 
Taip pat skaitykite
Sveikos mitybos specialistų sudarytų maisto piramidžių pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir iš jų pagaminti produktai. 

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė