Sveikata > Nėščiosios sveikata > Specialistai iš PSO ir JAV...
 

Specialistai iš PSO ir JAV Ligų prevencijos ir kontrolės centro: nėščiosioms būtina skiepytis nuo gripo!


2016 11 01 | Autorius: Mama.lt
 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovais spalio 25 d. kalbėjosi apie skiepų nuo gripo svarbą nėščiųjų ir medikų bendruomenėse, įvertino ULAC drauge su PSO ir partneriais parengtą informacinį paketą apie nėščiųjų skiepus nuo gripo.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre viešėjo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro direktoriaus pavaduotojas Brent Wolffe, Kvebeko universiteto ligoninės Mokslo tyrimų centro mokslininkė antropologė ir Lavalio universiteto profesorė Eve Dubé ir PSO Europos regiono biuro Vakcinomis valdomų ligų ir imunizacijos programos atstovė Katrine Bach Habersaat.

„Užkrečiamosios ligos migruoja, todėl svarbu aktyvus bendradarbiavimas tarp šalių“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas. Jis pabrėžė, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

PSO nėščiosioms rekomenduoja skiepytis nuo gripo bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Ši rekomendacija pagrįsta įrodymais, kad nėščiosios labiau rizikuoja sunkiai susirgti gripu. Skiepai nuo sezoninio gripo yra saugūs ir veiksmingi. Jaunesni nei 6 mėn. amžiaus kūdikiai apsaugomi nuo gripo skiepijant jų besilaukiančias motinas.

„Skiepai nuo gripo – svarbi moters sveikatos priežiūros iki pastojimo, nėštumo ir pogimdyminiu laikotarpiu dalis. Ypač svarbu, kad nėščiosios arba planuojančios pastoti moterys (ypatingai sergančios lėtinėmis ligomis) gripo sezono metu, kaip galima greičiau pasiskiepytų. Tai svarbu, nes nėščiosios, naujagimiai ir kūdikiai dažniau patiria su gripu susijusių komplikacijų ir yra dažniau hospitalizuojami“, - aiškino PSO Europos regiono biuro Vakcinomis valdomų ligų ir imunizacijos programos atstovė K.Bach Habersaat.

ULAC duomenimis, Lietuvoje 2015-2016 m. gripo sezono metu dėl gripo buvo hospitalizuotos 22 nėščiosios, taip pat nuo gripo pasiskiepijo dvigubai daugiau nėščiųjų (268 moterys), palyginti su 2014-2015 m. – 123 moterys.

PSO ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:
nėščiosioms; 65 m. ir vyresniems asmenims; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Informacinį paketą apie nėščiųjų skiepus nuo gripo galite rasti čia.

Daugiau apie gripą skaitykite čia.


 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Nėščios moterys gali užsikrėsti visomis infekcinėmis ligomis, kuriomis serga visi – vyrai, moterys, vaikai. Tai gali būti...

Rašyti komentarą

 
aloyzas
2022-08-03 15:26:29
aina naxui te skepai blet ce valdze mumis genocido sultis daro
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Juliana