Namai > Buitis > Foto įranga – ką reikia...
 

Foto įranga – ką reikia turėti kiekvienam fotografui?


2016 09 13 | Autorius: Mama.lt
 

Pradedantieji fotografijos aistruoliai dažnai mano, kad norint daryti įspūdingas foto nuotraukas pakanka.. įsigyti naują kokybišką foto aparatą. Deja, dažnas šios srities naujokas jau po kelių mėnesių supranta, jog aukštos kokybės fotografijai prireiks kur kas daugiau. Tačiau kaip žinoti, kas yra reikalinga? Pigu.lt internetinės parduotuvės specialistai teigia, kad prieš pradedant užsiimti šia veikla svarbu gerai susipažinti su foto įranga, kuri pravers ir pradedančiajam fotografui, ir šios srities specialistui.

Foto įranga ir dėklai

Jei esate fotografijos naujokas ir turite tik vieną kamerą bei objektyvą, specialus dėklas ar krepšys tikriausiai neatrodo kaip itin naudinga investicija. Tačiau yra priešingai – toks krepšys padės apsaugoti brangią įrangą nuo drėgmės, dulkių ar kitų apnašų, dėl kurių foto įranga gali greitai susidėvėti ar būti pažeista. Be to, jei planuojate fotografija užsiimti nuolatos, jūsų foto įranga tikrai plėsis – įsigysite daugiau objektyvų, filtrų ir kitų detalių, kurias, žinoma, reikės kažkur susidėti. Krepšys ar kitas dėklas tam bus itin tinkamas būdas.

Foto objektyvas ir filtrai

Tinkamo objektyvo išsirinkimas yra gana sudėtingas procesas – reikia gerai suvokti savo poreikius ir atsižvelgti į tokius aspektus kaip jūsų fotoaparato tipas, efektai, kuriuos norėtumėte išgauti, bei kiek pinigų galite tam skirti. Gerai suvokę savo poreikius galėsite išsirinkti patį tinkamiausią objektyvą, kuris padės jums daryti dar įspūdingesnes nuotraukas.

Fotoaparato stovas

Foto įranga yra neįsivaizduojama be fotoaparato stovo. Šis užtikrina fotoaparato stabilumą, padeda nesunkiai pagauti ir išlaikyti tam tikrą nuotraukos kampą. Specializuotose parduotuvėse galite rasti labai daug skirtingų stovų, tačiau rimtai galvojantiems apie fotografiją rekomenduojama nepagailėti pinigų ir investuoti į gerą ir kokybišką stovą. Į ką svarbiausi atkreipti dėmesį jį perkant? Be jokios abejonės, į stovo aukščio reguliavimo galimybę – idealu, kad jį būtų galima nustatyti ir aukštai, akių lygyje, ir labai žemai.

Blykstė

Blykstė naudinga kiekvienam fotografui, norinčiam įvaldyti darbą su apšvietimu ir spalvomis. Fotografijos pradžiamoksliams geriausia įsigyti foto aparatą bei blykstę, kurie priklauso vienai sistemai – tai leis patiems valdyti blykstę ir naudoti ją tik tuomet, kai to norite jūs patys. Tačiau galite įsigyti ir aukštos kokybės automatinę blykstę, kuri suveiks automatiškai priklausomai nuo šviesos srauto.

Foto įranga ir valymo priemonės

Nors foto įranga ir nėra amžina, tačiau galite lengvai pailginti jos tarnavimo laiką kruopščiai ją prižiūrėdami. Kaip tai daryti teisingai? Pigu.lt specialistai teigia, kad ypatingų žinių ir įgūdžių tam nereikia – pakaks įsigyti specialią medžiaginę šluostę bei purškiamą valiklį. Svarbu, kad valiklis nebūtų purškiamas tiesiai ant foto įrangos – visų pirma jį reikia užpurkšti ant valymui skirtos specialios medžiaginės skiautės ir su ja švelniai nuvalyti nešvarumus. Atkreipkite dėmesį ir į valymui skirtos medžiagos kokybę – ji negali būti šiurkšti, kitaip subraižys jautrius foto įrangos paviršius: objektyvą, filtrus ir kt.
 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Marijonas