Namai > Interjeras > Pasidaryk pats: apvalus...
 

Pasidaryk pats: apvalus kilimėlis iš senų marškinėlių (foto)


2016 11 24 | Autorius: Mama.lt
 

Neišmeskite senų, suplyšusių ar sugadintų marškinėlių! Iš jų galima nusipinti puikų kilimėlį, kuris tiks tiek vonioje, tiek ir vaikų kambaryje, jį galima patiesti prie lauko durų ar naudoti, kaip naminio gyvūno guolį.

Kilimėliui reikės:
10 - 12 senų marškinėlių (kiekis priklauso nuo dydžio).

Pynimui prireiks:
Paprasto sukimo lanko;
Žirklių;
Trupučio kantrybės.

Išsirinkite tvirčiausius marškinėlius, nukirpkite palenktos medžiagos dalį, esančią apačioje. Likusią marškinėlių dalį nuo apačios iki pažastų sukarpykite į 16 horizontalių dalių. Turėsite 16 medžiagos apskritimų. Juos suskirstykite poromis ir užtempkite ant lanko. Kryžiuoti ar papildomai sutvirtinti (suklijuojant ar siūnant) porų nereikia.

Likusių marškinėlių palenktos medžiagos dalis, esančias apačioje, taip pat nukirpkite. Marškinėlius nuo apačios iki pažastų sukarpykite 2-3 cm pločio juostomis. Šįkart medžiagos apskritimų nereikės, tad juos perkirpkite, kad gautumėte ilgą audinio juostą.


Geroji pusė


Blogoji pusė

Pradėkite pinti kilimėlį. Pasiimkite vieną juostą ir ją užkaišiokite už per lanką įtemptų medžiagos apskritimų taip, kaip parodyta nuotraukoje. Juostos pradžios niekaip netvirtinkite, tegul ji išlenda vienoje pusėje, kuri po to bus blogoji, supynę daugiau juostų ją (bei kitus likučius) tiesiog užkišite. Tuomet tokiu pačiu principu, tai užkišant virš, tai pakišant po ant lanko įtemptomis juostomis, supinkite dar keletą marškinėlių juostų, išlendančius jų galiukus kruopščiai užkaišiokite už pynių. Pynimo pradžioje poromis suskirstytų, ant lanko ištemptų apskritimų išskirti nereikia. Šitaip pinkite, kol kilimėlio skersmuo bus maždaug 20 cm.

Kilimėliui pasiekus 20 cm skermenį pynimas taps šiek tiek sudėtingesnis. Dabar marškinėlių juosteles reikės kaišioti praskiriant įtemptų apskritimų poras, tad pynimas bus smulkesnis.


Blogoji pusė

Šitaip pinkite beveik iki kol pasieksite lanką. Galiausiai nukirpkite per lanką įtemptas apskritimų juostas, jų kraštus suriškite ir taip sutvirtinkite gautą kilimėlį. Išlendančius surištų juostų kraštelius užkaišiokite tarp pynių.


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja