Namai > Augintiniai > Padėkime sparnuotiems...
 

Padėkime sparnuotiems draugams: pakabinami skanėstai paukščiams


2016 11 25 | Autorius: Mama.lt
 

Paukščių medžiagų apykaita labai greita, tad jiems svarbu nuolat gauti lesalo, o atėjus šaltajam metų laikui maisto susirasti vis sunkiau... Padėkime mūsų sparnuotiems draugams - pasigaminkime paprastus skanėstus iš sėklyčių! Juk balkone ar namų kieme strikinėjantys ir čirpiantys paukšteliai tikrai pakelia nuotaiką!

Jums reikės:
2 stiklinių paukščių lesalo (jo galite įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse ar didesniuose prekybos centruose);
2 šaukštų želatinos;
2/3 stiklinės vandens.

Darome skanėstus paukščiams:
Vandenį pakaitinkite beveik iki užvirimo, suberkite želatiną ir maišykite iki kol ji išbrinks.

Želatinai ištirpus, o vandeniui šiek tiek pravėsus, suberkite paukščių lesalą. Palaikykite apie valandą, kad sėklos išbrinktų, lengviau suliptų tarpusavyje.

Ant stalo patieskite kepimo popierių. Sudėliokite sausainių formeles. Idealiai tiktų šiek tiek aukštesnės, didesnės formelės. Jeigu neturite tinkamų formelių, tai panaudokite kartoninius ritinėlius nuo tualetinio popieriaus, juos perkirpkite pusiau.

Į formeles prikiškite išbrinkusio paukščių lesalo, reikia, kad jis būtų prigrūstas standžiai, kad neliktų jokių oro tarpelių, tad viską gerai prispauskite pirštais ar šaukštu.

Į formelėse esančią sėklų masę atsargiai įkiškite nukirptą šiaudelio dalelę (jį vėliau išimsite ir susidarys skylutė virvelei prakišti).

Paukščių skanėstus džiovinkite kambario temperatūroje 3-4 valandas (kartas nuo karto vis apverskite), tuomet atsargiai, švelniai išstumkite iš formelių (jeigu naudojote tualetinio popieriaus ritinėlius, tai išstumti nereikia). Paukščių skanėstus palikite visiškai išdžiūti pernakt.

Ryte atsargiai ištraukite šiaudelio dalelę ir įverkite kaspinėlį ar virvelę.

Paruoštus paukščių skanėstus pakabinkite ant medžio ar balkone ir laukite sparnuotų svečių apsilankymo!

 


 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Estreja