Namai > Šventės > Dirbtinė ar natūrali:...
 

Dirbtinė ar natūrali: kokią eglutę rinktis puošti šventėms?


2016 11 28 | Autorius: Mama.lt
 

Kiekvienas mūsų turbūt puikiai prisimena kalėdinius žiburėlius savo lankytame darželyje, kurio svarbiausias akcentas būdavo dideliais, ryškiaspalviais žaisliukais padabinta eglutė. Nedrąsiai glostydavome jos šakas, pirštų galiukais patikrindami spyglių dygumą, ir visais plaučiais traukdavome į save tą ypatingą, specifinį, nerūpestingas Kalėdas simbolizuojantį žaliaskarės kvapą.

Viskas pasikeitė – mes užaugome, tapome susirūpinę, nebeturintys laiko nė laukti švenčių. Nuostabiąsias žaliaskares parduotuvėse pakeitė patvarios ir ilgalaikės dirbtinės. Genialu, – daugelis suplojo rankomis, kiti gūžtelėjo pečiais: kur dingo tradicijos ir natūralumas, sentimentai? Dirbtinės eglutės – išsigelbėjimas skubantiems ar tiesiog prasta, niekada jai niekuo neprilygsianti, tikrosios kopija? Sakoma, kad visados su kažkuo diskutuojant, reikia pradėti nuo teigiamų dalykų, tad norėtųsi iš pradžių apginti dirbtinių eglučių šalininkus ir paminėti tokių eglių pranašumus.

Ilgaamžiškumas ir ekonomiškumas. Tokią eglutę tereikia nusipirkti sykį ir bent jau keletą metų galėsite dėl to nebekvaršinti sau galvos. Tai jūs galite nuspręsti, kada puošti eglutę – ar dar lapkričio pabaigoje, ar paskutinę valandą prieš sėdantis Kūčių vakarienės.

Minimali priežiūra. Nuo dirbtinių eglučių nebyra spygliai, todėl nereikės kasdieną vaikščioti aplink su šluotele ar rūpintis jos retėjimu, ją netyčia užkliudžius.

Praktiškumas. Paskutiniams kūčiukams ir šventėms pasibaigus, galėsite tiesiog supakuoti dirbtinę žaliąją draugę į dėžę ir nunešti į tamsų sandėliuką ramiai laukti kitų švenčių.

Originalumas. Kokybiškai pagamintos dirbtinės eglutės dabar dažnai atrodo dar natūraliau nei gyvos, o ieškantys naujovių ar mėgstantys išsiskirti, dabar gali rinktis ne tik įvairaus intensyvumo žalių atspalvių dirbtines eglutes, bet gali nesunkiai rasti ir baltų, sidabrinių, violetinių, raudonų ar net juodų. Naujiena – kvepiančios natūraliu mišku, grojančios ar purškiančios sniegą. Kaip matote, rinktis tikrai yra iš ko.

Neneigiame, dirbtinių eglių pliusų tikrai daug. Bet minusų jos taip pat turi. Natūralių eglučių gerbėjai turbūt labiausiai laukė šios pastraipos – tos, kurioje atskleidžiami dirbtinių eglučių trūkumai. Kokie jie?

Monotonija. Viskas tapo paprasta, turėjo palengvinti Jums gyvenimą – nusiperki, papuoši, nupuoši ir lauki kitų švenčių. Jus gali apimti nuobodulys, ir kasmetinė įprasta tvarka, kaip ir ta pati eglė, kurią galite išvysti kad ir kasdieną, gali įkyrėti.

Susidėvėjimas. Po kelių metų jos susidėvi, nubyra dalis spyglių, nublunka, nulūžta detalės. Taip pat reikia paminėti, kad plastmasinės eglės gali lengvai užsiliepsnoti nuo paliktos šalia žvakės ar netvarkingų elektrinių girliandų laidų.

Reikalinga vieta joms laikyti. Kad ir kaip praktiška būtų turėti dirbtinę eglutę, reikės paruošti nuolatinę vietą jai laikyti. Nors ji neužima daug vietos, gyvenant mažame bute gali kilti keblumų.

Čia pat turbūt būtų laikas ir ginamajai natūraliųjų eglučių kalbai. Nepaisant labai nemažo dirbtinių eglučių išvardytų privalumų kiekio, negalima nepaminėti, kad tikrosios eglutės yra pigesnės nei dirbtinės, taip pat skleidžia tą su niekuo nesupainiojamą malonų aromatą. Bet juk negalima neatsižvelgti į faktą, kad norint džiaugtis žaliaskare, turi būti paaukota šios gyvybė, – pasipiktinsite. Nebūtinai! Juk visada galima užsiauginti eglutę vazone – širdį džiugins ir jos stebimas augimas, ir priežiūra, ir ji pati, pasidabinusi šventėms. Dar viena alternatyva – pasisodinti eglutę šalia namų – taip įvykdysite ir vieną pagrindinių gyvenimo tikslų (pasodink medį) ir kiekvienais metais galėsite rengti oficialų eglutės įžiebimą savo nuosavame kieme. Skamba nepaprastai, tiesa?

Nepaisant visko, kas buvo išvardyta šiame straipsnyje, rinktis lieka Jums. Šventės ateina į visus namus ir kiemus – pasipuošusius ir nelabai, su dirbtinėmis eglėmis, ir su natūraliomis. Ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad šventės ateitų į širdis. O eglutę nusipirkti suspėsite visada – kad ir kokia ji būtų.


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile